Skocz do zawartości

Jakie dobre głośniki do E46?


mspower

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Przeglądałem forum i nie znalazłem odpowiedzi na moje pytanie. Kupiłem E46 sedan bez głośników i teraz chciałbym założyc głośniki o przyzwoitym brzmieniu. Nie wiem jakiej średnicy(165mm?) i jakiej firmy kupić. Zostały w aucie głośniki wysokotonowe w drzwiach przednich i tylnych , natomiast brakuje głośników w tylnej półce, w przednich drzwiach i w słupkach przednich. Chcę wydać na głośniki około 1000 PLN. Co mogę za to kupić? I gdzie? Proszę o podpowiedzi i wyrozumiałość.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Przeglądałem forum i nie znalazłem odpowiedzi na moje pytanie. Kupiłem E46 sedan bez głośników i teraz chciałbym założyc głośniki o przyzwoitym brzmieniu. Nie wiem jakiej średnicy(165mm?) i jakiej firmy kupić. Zostały w aucie głośniki wysokotonowe w drzwiach przednich i tylnych , natomiast brakuje głośników w tylnej półce, w przednich drzwiach i w słupkach przednich. Chcę wydać na głośniki około 1000 PLN. Co mogę za to kupić? I gdzie? Proszę o podpowiedzi i wyrozumiałość.

 

Montaz w e46 glosnikow 165mm jest najlepszym, ale troche trudnym zagadnieniem, bo oryginalne glosniki maja na oko 15cm, dziwne mocowanie i dosc mała glebokosc. Ja montowalem u siebie glosniki Rainbow SLX. Po malym przerobieniu mocowania pasuja pod oryginalne maskownice (na tym mi zalezalo). Wysokotonowce wejdą bez problemow. Pisze o drzwiach przednich. Nie napisales tylko czy to zwykla instalacja czy HK (3 drozna) dlatego ciezko cos doradzic. Rozpisz dokladnie z czym masz problem to pomozemy

Xdrive

Koder

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
A jak rozpoznać jaką mam instalację? Zwykłą czy HK (3 drozna)?

 

Może by tak odświeżyc temat ? jak poznać jaka jest instalacja fabryczna ? chce zmienić wszystkie głośniki z przodu oraz z tyło / Touring / i nie wiem jaka średnica , mam oryginalne CD Profesional BMW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nagłośnienie w e46 jest do bani, a w touringu to już zupełne nieporozumienie - kiepski przód + midbassy w bagażniku na dodatek skierowane do tyłu. Jeśli chcesz uzyska naprawdę dobre brzmienie to musisz zaczą od radyjka bo tutaj BMW tez sie nie popisało, jeśli nie masz '' audiofilskich'' aspiracji to mozesz pozostac przy oryginalnym radyjku i wymienic tylko głośniki. Ja jestem akurat świeżo po kompleksowej zmianie nagłośnienia w e46 touringu - mój sprzęcik to : alpine 9854, przód: morel pulse 6 (16,5 cm) wygłuszone drzwi - przy okazji zniknął problem trzeszczących szyb, subwoofer intertechnika (8 cali) zabudowany w boczku i to wszystko podpiete pod wzmacniacz u-dimension jr. 5,4 i nareszcie z przyjemnością slucham muzyki. Na początek polecam wymienic głośniki tylko z przodu( 16,5 cm wejdą bez problemu), wygłuszyc drzwi i najlepiej pogonic je na 2 kanałowym wzmacniaczu - na pewno będziesz mile zaskoczony:) Z głośników polecam Rainbowy wspomniane już wcześniej i oczywiście morele, dego, vify - po prosty przyjemne naturalne brzmienie. Wzmacniacz 2 kanałowy można tanio wyrwac na allegro, poszukaj starszych wersji Alpine V12 - za bardzo przystępną cenę uzyskasz naprawdę fajne brzmienie, a jeśli taki system nie będzie Ciebie zadowalał to zawsze można dorzuci suba do bagażnika, tutaj wystarczy 8 calowy głośnik ponieważ w touringu nie masz żadnej przegrody między bagażnikiem a reszta auta i tak mały subik da wystarczającą porcje basu, a przy tej wielkości będzie głośnikiem który da się b. dobrze kontrolowac i rowniez nie bedzie wymagajacy odnosnie mocy.

było:


e46 328 Ci

e46 320D

e90 330i

e92 330i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie chce zmieniać radyjka , nie wiem jak długo bedę jeżdził tym modelem - może rok , potem chce nowsze więc w grę wchodzi tylko zmiana głośników + dokładka wzmacniacza / blaupunkt 4100 + skrzynia / to ostatnie mam po Audi A4 Avant i tam naprawdę był dżwięk OK - to wszystko co chce zrobić , wzmacniacz i i skrzynia JBL leży bezużytecznie już pół roku :mad2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie chce zmieniać radyjka , nie wiem jak długo bedę jeżdził tym modelem - może rok , potem chce nowsze więc w grę wchodzi tylko zmiana głośników + dokładka wzmacniacza / blaupunkt 4100 + skrzynia / to ostatnie mam po Audi A4 Avant i tam naprawdę był dżwięk OK - to wszystko co chce zrobić , wzmacniacz i i skrzynia JBL leży bezużytecznie już pół roku :mad2:

 

Acha , w tym tygodniu przedświątecznym jadę na chip a gdzie to sie zastanawiam dopiero więc jak będę coś z audio myślał to może w styczniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
Witam. Przeglądałem forum i nie znalazłem odpowiedzi na moje pytanie. Kupiłem E46 sedan bez głośników i teraz chciałbym założyc głośniki o przyzwoitym brzmieniu. Nie wiem jakiej średnicy(165mm?) i jakiej firmy kupić. Zostały w aucie głośniki wysokotonowe w drzwiach przednich i tylnych , natomiast brakuje głośników w tylnej półce, w przednich drzwiach i w słupkach przednich. Chcę wydać na głośniki około 1000 PLN. Co mogę za to kupić? I gdzie? Proszę o podpowiedzi i wyrozumiałość.

 

Montaz w e46 glosnikow 165mm jest najlepszym, ale troche trudnym zagadnieniem, bo oryginalne glosniki maja na oko 15cm, dziwne mocowanie i dosc mała glebokosc. Ja montowalem u siebie glosniki Rainbow SLX. Po malym przerobieniu mocowania pasuja pod oryginalne maskownice (na tym mi zalezalo). Wysokotonowce wejdą bez problemow. Pisze o drzwiach przednich. Nie napisales tylko czy to zwykla instalacja czy HK (3 drozna) dlatego ciezko cos doradzic. Rozpisz dokladnie z czym masz problem to pomozemy

 

...w E46 2002r z przodu są głośniki o średnicy 16 cm !!!, a nie 15

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

odświeże temat :norty:

 

tez mam problem z doborem głosnikow do swojej e46 (sedan)

z tyłu w ta półke dobrac cos to jest cięzki dramat :?

poki co załozylem głosniczki takie jakie mialem alpine 165mm ale to tak dłuzej byc nie moze poniewaz sa one w ogóle nie dokrecone do polki bo uchwyty sa calkiem do bani :(

czy zna ktos jakies głosniczki do tylu aby mi spokojnie wlazły i spasowały w fabryczne mocowania? bo ja szukam i szukam, kombinuje i stoje w miejscu :(

a z przodu w dzrwi z tego co wiem to sa 130mm ale znow mi lipnie graja i chcialbym przezucic do przodu te alpine 165 mm tylko czy one tam wejda bez jakis przerobek?

 

te alpine to są dokladnie te:

http://www.allegro.pl/item389122143_alpine_sxe_1725s_nowy_model_max_power_220w_f_v.html

 

czy ktoś mogłby mi cos dobrac do tylniej półki zeby to jakos fajnie zagrało?

 

z góry dziekuje za pomoc

 

pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.