Skocz do zawartości

[e39] co ile km. co wymieniac?


Fil4520

Rekomendowane odpowiedzi

rok temu kupiłem e39 525 td 99' jak narazie przejechałem ok 30 000 km

i odpukać nic się nie dzieje. czy ktoś ma info co wymienia sie i co ile km. może zacznę zawczasu serwisować zanim coś padnie - jak narazie tylko wymieniłem olej i wyczyściłem chłodnice (wym. płynu) auto ma ok. 170 000 km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
rok temu kupiłem e39 525 td 99' jak narazie przejechałem ok 30 000 km

i odpukać nic się nie dzieje. czy ktoś ma info co wymienia sie i co ile km. może zacznę zawczasu serwisować zanim coś padnie - jak narazie tylko wymieniłem olej i wyczyściłem chłodnice (wym. płynu) auto ma ok. 170 000 km.

Kupiłeś auto z 140k km przebiegu i tylko olej i plyn wymieniles? Ja bym na dzien dobry wymienil tez olej w skrzyni, olej w dyfrze, plyn w ukladzie wspomagania (co 50 tys), plyn hamulcowy (co 2 lata nalezy wymieniac), świece (co 100 tys km), filtr powietrza (co 45 tys km), filtry kabinowe (co 45 tys km, albo wtedy kiedy juz strasznie syfi albo nawiew marnie dmucha), filtr paliwa (w benzynowych co 100 tys. km, choc na polskim paliwie to moze i czesciej by sie przydalo; nie wiem jak w przypadku diesli)

 

A w przeciągu 30 tys. km to olej w silniku i filtr oleju juz powinienes byl ze 2 razy wymienic.

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłeś auto z 140k km przebiegu i tylko olej i plyn wymieniles? Ja bym na dzien dobry wymienil tez olej w skrzyni, olej w dyfrze, plyn w ukladzie wspomagania (co 50 tys), plyn hamulcowy (co 2 lata nalezy wymieniac), świece (co 100 tys km), filtr powietrza (co 45 tys km), filtry kabinowe (co 45 tys km, albo wtedy kiedy juz strasznie syfi albo nawiew marnie dmucha), filtr paliwa (w benzynowych co 100 tys. km, choc na polskim paliwie to moze i czesciej by sie przydalo; nie wiem jak w przypadku diesli)

 

A w przeciągu 30 tys. km to olej w silniku i filtr oleju juz powinienes byl ze 2 razy wymienic.

 

Pozdr.

 

wiesz nie kazdy kupuje zajechane auto z przekreconym licznikiem i na dodatek nie wie co jest 5.Moim zdanie mozna kupic dobre auto i sie nie przejmowac problemami co sa tu na forum opisane 140 tysi jak miala to te 30 bez problemu bo pewno servisowana byla.Anie jak niektore servisowane*od dziadka pseldo glupota.

 

z wymiana to tak srednio jak masz Automat i jezdzisz spokojnie to nawet oleju nie wymieniaj(olej mozna wymienic jak zaczynaja sie drobne usterki).

Olej silnikowy wedle zalecen Kompa sie wymienia ,reszta drobiazgow wychodzi jak jedziesz na przeglad,lub jak sa jakies niepokojace objawy(stuki w zawieszeniu itd.) Plyn chlodniczy musi byc jak najbardziej odpowiedni i w odpowiednich proporcjach bo jako tako smaruje pompe wody,wymiana Pompy wody srednio 200tkm nie jest wyrocznia ale mozliwosc padniecia pompy wody jest 50/50 przy 200tkm. filtry sie wymienia co sezon lub KM diesel potrzebuje duzo powietrza wiec filtr powietrza mozna wymieniac razem z olejem.filtr Paliwa diesla byly kiedys z zaworkiem co by mozna bylo wode ulac z filtra ;) zalecana wymiana zaleznie od jakosci paliwa przed i po zimie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz nie kazdy kupuje zajechane auto z przekreconym licznikiem i na dodatek nie wie co jest.

Witam,

 

Nigdzie nie sugerowałem, że auto jest zajechane czy z przekręconym licznikiem, ale przy przebiegu 140-170kkm jednak część rzeczy należałoby wymienić. Może niejasno się wyraziłem - na dzień dobry powymieniałbym te rzeczy o których pisałem jeśli brak historii serwisowej i nie wiadomo kiedy ostatnio były wymieniane.

Edytowane przez Pete
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elvishh napisał:

z wymiana to tak srednio jak masz Automat i jezdzisz spokojnie to nawet oleju nie wymieniaj(olej mozna wymienic jak zaczynaja sie drobne usterki).

No nie-dajcie spokój jeżeli piszesz o oleju w skrzyni to chyba się trochę pomyliłes,drobne usterki to wystąpią jak się nie wymieni oleju zgodnie z zaleceniem producenta,przecież automaty są bardzo wrażliwe na jakość i ilość oleju,więc z tym nie ma co czekać,tylko wymieniać olej i filtr,bo nie wiadomo kiedy wcześniej było to wymieniane.

 

PS.A później opinie że automaty są beee i się sypią :duh: :duh:

http://www.iv.pl/images/16876943185426216561.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie-dajcie spokój jeżeli piszesz o oleju w skrzyni to chyba się trochę pomyliłes,drobne usterki to wystąpią jak się nie wymieni oleju zgodnie z zaleceniem producenta,przecież automaty są bardzo wrażliwe na jakość i ilość oleju,więc z tym nie ma co czekać,tylko wymieniać olej i filtr,bo nie wiadomo kiedy wcześniej było to wymieniane.

 

PS.A później opinie że automaty są beee i się sypią :duh: :duh:

 

wymiana nie zaszkodzi lecz jak sie jakis nieokielznany dopadnie do AT to nawet wymiana oleju nie pomaga skrzynia do rematu w wiekszosci przypadkow padnietych AT jest to iz poprzedni wlasciciel tez mial ciezka noge lub co gorsza dla calego Auta duzo wiekszy przebieg niz w rzeczywistosci.z tego co mi wiadomo to skrzynie sa bezobslugowe (Long life Öl) a normalna exploatacja nie wplywa negatywnie na zuzycie przekladni Automatycznych.Ja sam dojechalem kiedys do ponad 240tkm bez zagladania do skrzyni moze dlatego ze przebieg orginalny. Regularny service pojazdu pozwoli wykluczyc pewne usterki.

 

Kupujac Auto z ksiazka servisowa drukowana w Chinach mozna naprawde zaczac wymieniac wszystko co bylo wyzej opisane.

 

30tkm po polskich drogach mozna stwierdzic iz Autko bylo solidnie doinwestowane :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.