Skocz do zawartości

E60 - czy ktoś instalował własne nagłośnienie i radio?


psilo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Za kilka tygodni będę szczęśliwym posiadaczem 520d Touring (E60). Auto posiada fabryczny sprzęt a ja mam w swoim aktualnym samochodzie wysoki model radia Alpine + nagłośnienie infinity Kappa Perfekt (13,5 przód + 16 tył+ wzmacniacz 4kanałowy Infinity). Może ktoś z was ma doświadczenia z instalacji własnego radia i głośników? Czy można zdezinstalować radio fabryczne i wstawić swoje? Czy też zainstalowac swoje poniżej fabrycznego?

 

Pozdrawiam,

 

Psilo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zamawiając samochód rozumiem że nowy u dilera na tym etapie trzeba było pomyślec o sprzęcie teraz to będzie rzeźba

widziałem na stronach neimieckich fanów E60 przeróbki instalacji audio i bez rozbierania pół samochodu nic dobrego nie uzyskasz

a u dilera wziąłbyś Logica i po kłopocie

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

nie wiem czego oczekujesz od systemu grajacego, ale jak dla mnie w ojca E60 zbyt fajnie to nie gra. Osobiscie w kazdym z autek instaluje kompletnie nowy system dzwiekowy, ktory z fabrycznym nie ma wspolnego nawet jednego kabelka.

 

Mysle, ze w przypadku e60 bez sensu byloby wyrzucenie fabrycznego radia. Nie bardzo jest tez gdzie zamontowac drugie, zeby nie zniszczyc wygladu deski. Moim zdaniem, nalezy wyprowadzic z radia wyjscia na wzmacniacz - a reszta to juz jak w kazdym innym autku.

 

Tutaj masz link do przerobki e60:

http://www.extremecaraudio.pl/zd.php?mode=pokaz&idkat=1&idpodkat=126&a=1

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

 

Dziękuję za odpowiedzi. Faktycznie samochód będzie nowy i jest już zamówiony. Słuchałem wspomnianego zestawu "Logic 7" i nie przypadł mi do gustu. Jest ok ale nic ponadto. Zastanawiałem się czy radia nie można zamontować w miejscu tej półki na drobiazgi ale jak dotąd za każdym razem jak widziałem E60 to miało wyprowadzone kable z radia fabrycznego. Moje radio Alpine 3 lata temu koztowało 4 tysie i miało być radiem po wsze czasy (a jest naprawdę super). Radio ma pilota. Co sądzicie żeby zamontowac je w .... bagażniku a sterować pilotem?

 

Pozdrawiam,

 

Psilo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli zamawiasz nowy samochod to wez opcje

 

BMW Individual High End Audiosystem + USB /Audio - gra znakomicie lepiej niz logic 7 i nie trzeba nic zmieniac i przebudowywac

Raz BMW / / / Zawsze BMW http://img528.imageshack.us/img528/4160/motorsporticon0ms.gif
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

High End audiosystem to koszt okolo 2100 Eur - Logic 7 1300 Eur takze pewnie jest roznica w odbiorze.

 

Ja osobiscie mam Logic7 i gra znakomicie . Bas jest duzy poniewaz sa dwie tuby pod fotelami . Gra glosno i wyraznie.

Raz BMW / / / Zawsze BMW http://img528.imageshack.us/img528/4160/motorsporticon0ms.gif
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...
  • 2 tygodnie później...

Witam!

 

Mam pytanie odnośnie muzyki w E60 po lifcie niedługo będę użytkownikiem tego modelu. Samochód jest z 2008 roku 530d Navi Professional lecz muzyka gra bardzo marnie. Czy ktoś montował i bawił się w ulepszanie muzyki w E60? Myślałem o zestawie który jest dedykowany do BMW System HiFi Alpina ale z tego co się dowiedziałem głównie zestaw pasuje do BMW seri1 i seri3. A w E60 jest problem z podłączeniem wzmacniacza, po za tym Gwizdki i głośniki pasują? Co proponujecie w tym temacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.