Skocz do zawartości

Jaki olej do M43


tracer001

Rekomendowane odpowiedzi

witam powiedzcie jaki olej półsentetyczny jakiś czas temo ktoś dawał link na allegro do jakiegoś oleju podobna orginalenego niemieckiej firmy pamiętam że kosztował 147zł chyba jeśli się niemyle
Tylko BMW jest samochodem , inne auta to wyrób samochodo-podobny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak wcześniej koledzy napisali...temat rzeka.

Każdy mechanik poleca olej który aktualnie ma do zaoferowania.

Technologia poszła mocno do przodu i obecnie wszystkie oleje są na prawie identycznym poziomie. Różnią się jedynie ceną.

Ja stosuję metodę na wymianę co 10tys. km i leje Lotosa półsyntetyk 10W40.

POZDRAWIAM MANIAKÓW BMW 🙂

Z BMW od 2004roku. Na forum od 2005r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do mojego autka przy pierwszej wymianie oleju zalalem castrol magnatec 10-w40 i bylo niby ok ale silnik zaczal chodzic odrobine glosniej(cykanie zaworow)no i spalil mi troche oleju.Nastepna wymiana i mobil 10-w40.Roznicy zadnej,ale za to mobil jest tanszy :) .Przy ostatniej wymianie zalalem valvoline max life 10-w40.Silnik zaczal chodzic wyraznie ciszej,przy odpalaniu auta zimnego kontrolka cisnienia oleju gasnie momentalnie(poprzednio odrobine dluzej sie palila).Co do brania oleju-przejechalem juz ponad 4000 km i stan na bagnecie jest bez zmian.W moim przypadku wiec valvoline sprawuje sie najlepiej,wiec wlasnie ten olej polecam.Pozdr...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Ja w moim BMW mam zalany olej 10W40 Mobil 1 syntetyk i powiem wam że od wymiany do wymiany nic nie dolewam bo praktycznie prawie nic nie ubywa. Może to być spowodwane spokojną jazdą :D . Olej wymieniam co 10.000 km. Tak więc ja polecam mobil 1 10w40 sytnetyk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak wcześniej koledzy napisali...temat rzeka.

Każdy mechanik poleca olej który aktualnie ma do zaoferowania.

Technologia poszła mocno do przodu i obecnie wszystkie oleje są na prawie identycznym poziomie. Różnią się jedynie ceną.

Ja stosuję metodę na wymianę co 10tys. km i leje Lotosa półsyntetyk 10W40.

 

 

Dokładnie tak.W tamtych płaci sie jedynie za nazwę i koszty zwiazane z ich reklamą.Lotos 10W40 sprawuje sie znakomicie. :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Ja w moim BMW mam zalany olej 10W40 Mobil 1 syntetyk i powiem wam że od wymiany do wymiany nic nie dolewam bo praktycznie prawie nic nie ubywa. Może to być spowodwane spokojną jazdą :D . Olej wymieniam co 10.000 km. Tak więc ja polecam mobil 1 10w40 sytnetyk.

10W40 mobila to polsyntetyk :)

Pozdro Krzysiek

B M W..............Bardzo Małe Wydatki


www.bmw-3city.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Ja w moim BMW mam zalany olej 10W40 Mobil 1 syntetyk i powiem wam że od wymiany do wymiany nic nie dolewam bo praktycznie prawie nic nie ubywa. Może to być spowodwane spokojną jazdą :D . Olej wymieniam co 10.000 km. Tak więc ja polecam mobil 1 10w40 sytnetyk.

10W40 mobila to polsyntetyk :)

 

Masz całkowitą rację dałem ciała :doh:

Mam syntetyk Mobila ale 0W40

Sorki mój błąd. :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...
  • Zasłużeni forumowicze
Witam. Jaki olej polecacie do silnika M43 1.6. Przebieg 180000km. Syntetyk półsyntetyk czy minerał?

 

Jeśli silnik masz w dobrej kondycji to ja bym zalał na twoim miejscu jakiś 5W40.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.