Skocz do zawartości

Jaki silnik ?


Miodas

Rekomendowane odpowiedzi

Witam forumowiczów !

 

Mierze się z kupnem BMW e36 do kwoty ok 12tyś w związku z tym prosiłbym o pomoc w tym temacie. Jako, że po większości wpisów jakie czytałem na tym forum stwierdzam, że są tu sami profesionaliści :)

 

Pytanie jest następujące z jakim silnikiem warto kupić e36? chodzi mi o silnik, który byłby oszczędny i w miare szybki (i ewentualnie info. ile pali) :8) Drugie pytanie czy części do tego modelu są b.drogie? i jaka jest dostępność zamienników. Jestem kompletnym laikiem, dopiero teraz zaczynam odkrywać

piękno tego samochodu. Z góry dziękuje za odpowiedz i pozdrawiam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 63
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

1.8i pali w mieście 11 literków, na trasie 7-8l benzynki 95 oktanów i przyspieszenie 11 s do 100km/h, jak wlejesz werwę 98 oktanów to mniej pali i ma większego kopa... :-), części jest pełno (patrz allegro) w cenie średniej - za taką frajdę z jazdy te pare złoty więcej to pikuś!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty wez lepiej popatrz co i w jakim stanie technicznym mozesz dostac w tej cenie............a pozniej sobie bedziesz wybieral jaki silnik ( bo chyba ni emasz zamiaru szukac specjalnie z jedym typem silnika samochodu) Znajdziesz zajechana Trojke z silnikiem XX a trafis zna swietnie zadbana i sprawna technicznie Trojke z innym silnikiem niz zakladasz to co wiezmiesz...........tego klamota?!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Ja mam TDS-a. Autko jest całkiem żwawe(katalogowo 10,4s 0-100), bardziej elastyczne od benzynki a spalanie 6-7l trasa 8,5-9l miasto. Jak ktoś mówi ze TDS pali w E36 więcej niż 11l to znaczy że ma strasznego klamota albo jeździ z gazem tylko w jednej pozycji(kick-down).

 

Jeżeli potrafisz jeździć dieslem to ci posłuży długo, jeżeli chcesz autko do katowania, palenia gumy to kup bezyne.

 

Jeśli chodzi o awaryjność to zależy jak się trafi jak kupisz w dobrym stanie to pojeździsz.

 

Jak ci w przyszłości będzie mało mocy to możesz zrobić chip tuning i wtedy przyśpieszenie powinno być na poziomie 9s

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cze. Ja mialem ju BMW 1.6, 1.8, teraz aktualnie jezdze dwolitrowom(6 cylindrow) 24V i duzo jezdzilem tez 2.5 i tylko na taki silnik bym teraz wymienil.

Ja osobiscie polecam 2.5 a przynajmniej 2.0 zeby miala 6cylindrow a 1.6 i 1.8 to sa silniki 4cylindrowe i nie mam dobrego zdania o tych silnikach(moim zdaniem SZROTY) ale wybor jest twoj!!!

BMW 320 E36
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty wez lepiej popatrz co i w jakim stanie technicznym mozesz dostac w tej cenie............a pozniej sobie bedziesz wybieral jaki silnik ( bo chyba ni emasz zamiaru szukac specjalnie z jedym typem silnika samochodu) Znajdziesz zajechana Trojke z silnikiem XX a trafis zna swietnie zadbana i sprawna technicznie Trojke z innym silnikiem niz zakladasz to co wiezmiesz...........tego klamota?!

 

:clap: :clap: :clap: :clap: , w 100% sie zgadzam :)

Pozdro Krzysiek

B M W..............Bardzo Małe Wydatki


www.bmw-3city.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiscie polecam 2.5 a przynajmniej 2.0 zeby miala 6cylindrow a 1.6 i 1.8 to sa silniki 4cylindrowe i nie mam dobrego zdania o tych silnikach(moim zdaniem SZROTY) ale wybor jest twoj!!!

 

Tu sie definitywnie nie zgodze! NA pewno nie M44 czyli 1.8 16V. To chyba najlepszy z 4cylindrowców. Ja przynajmniej jestem bardzo zadowolony. Ale nastepne pewnie bedzie E46 328 :D

Compact sprzedany. Teraz E46 i to w kombi :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mialbym wszystki silniki do wyboru i kierowal sie osiagami i spalaniem wybral bym 320i, ale niestety nie tak latwo jest trafic teraz zadbane auto z takim silnkiem jak sie chce. Ja polowalem na 320 i nie moglem znalesc zadbanego egzemplarza, wkoncu kupilem zadbane 316i i jestem zadowolony. Wiec potwierdzam slowa ze lepiej kierowac sie ogolnym stanem samochodu niz silnikiem...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiscie polecam 2.5 a przynajmniej 2.0 zeby miala 6cylindrow a 1.6 i 1.8 to sa silniki 4cylindrowe i nie mam dobrego zdania o tych silnikach(moim zdaniem SZROTY) ale wybor jest twoj!!!

 

Tu sie definitywnie nie zgodze! NA pewno nie M44 czyli 1.8 16V. To chyba najlepszy z 4cylindrowców. Ja przynajmniej jestem bardzo zadowolony. Ale nastepne pewnie bedzie E46 328 :D

Zgadzam sie z toba kolego 1.8is jest to najlepszy silnik 4 cylindrowy w tych autach i jezeli juz kupowac BMW z mniejszym silnikiem to tylko 1.8is ale to nie jest to co rzedowa szostka i nigdy nie bedzie.

Kulture pracy rzedowej szostki nie da sie opisac jest piekna,im wieksze obroty tym ladniej ja slychac nawet przy max obrotach czyli 6.5tys a cztero cylindrowe w miare ladnie(ale to tylko w miare)chodza do 3.5-4.5tys.obr na.min a pozniej strach zeby sie nie przekrecil bo slychac go tragicznie.

Sory jak kogos urazilem tym opisem ale takie jest moje zdanie i napewno go nigdy nie zmienie co do BMW

Edytowane przez pioneer7600
BMW 320 E36
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam sedana 318i, jezdze tylko na gazie wiec ponizej podaje jak srednio plasuje mi sie spalanie gazu.

Ruch mieszany z przewaga miasta to spalanie ok 11,5 - 12,5 l

Trasa zima, snieg slisko itp, wiadomo jak sie jedzie, 40 - 60 czasem fuul 80 km/h spalanie ok 9 l

Trasa lato (przwaznie jezdze wieczorami i w nocy jak maly ruch czyli predkosc przewaznie w granicach 150 - 170 km/h) - spalanie ok 12,5 - 14 l

 

Byłbym wdzięczny za informację ile w okreslonych okolicznosciach pali silniczek 2.0 oraz 2.5 bo słyszałem juz rozne opinie, czasem az szczena opada :jawdrop:

Płyń pod prąd, z prądem płyną same śmieci...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Ja mam 323i silnik 2.5 l M52 z aluminiową głowicą i napewno mniejszego bym nie kupił.BMW to ma być bmw a nie jakieś pudełeczko dla szpanu,że byle jakim oplem cie wyprzedzą. :mad2: To ma ciągnąć,tym bardziej że roznice w spalaniu są niewielkie.Szczerze mam ciężką nogę i w mieście mi pali 12l benzyny na trasie przy sredniej 150km/h 9l.Jak na trasie bedziesz jechal szybko ale spokojnie przyspieszal to kiedys zona mnie nad morze wiozła i spalił UWAGA 7.6l/100km.Ja mam tylko benzyne i znam kilka osób i czy to bedzie 2.0 czy 2.5 spalanie jest takie same a przyjemnosc z jazdy o wiele lepsza.A zgodze sie z przedmówcami że bmw min.2.0 w góre na rzędowej 6tce.

1.8 spali ci litr mniej a masz biede w aucie i starej generacji silnik....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Ja mam 323i silnik 2.5 l M52 z aluminiową głowicą i napewno mniejszego bym nie kupił.BMW to ma być bmw a nie jakieś pudełeczko dla szpanu,że byle jakim oplem cie wyprzedzą. :mad2: To ma ciągnąć,tym bardziej że roznice w spalaniu są niewielkie.Szczerze mam ciężką nogę i w mieście mi pali 12l benzyny na trasie przy sredniej 150km/h 9l.Jak na trasie bedziesz jechal szybko ale spokojnie przyspieszal to kiedys zona mnie nad morze wiozła i spalił UWAGA 7.6l/100km.Ja mam tylko benzyne i znam kilka osób i czy to bedzie 2.0 czy 2.5 spalanie jest takie same a przyjemnosc z jazdy o wiele lepsza.A zgodze sie z przedmówcami że bmw min.2.0 w góre na rzędowej 6tce.

1.8 spali ci litr mniej a masz biede w aucie i starej generacji silnik....

popieram cie w 100% jak BMW to z duzym silnikiem bo male sa nie zabardzo udane.

kolega wyzej pytal o spalanie w 2.0 24V mi pali roznie wzaleznosci od tego jak sie jezdzi czy na klimie czy bez ale w miescie miedzy 12 a 15 litrow gazu a w trasie od 7 do 10litrow gazu to juz naprawde jest gora i przy dosc dobrej jezdzie zeby 10 wziela gazu

BMW 320 E36
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż bywa i tak. Ja tam nic nie mam do 1.8i czy 1.6 bo jeżeli ktoś jest miłośnikiem tej marki i preferuje mniejsze silniki bo nie potrafi jeździć z dużymi bo nie oszukujmy się sa ludzie którzy wsiedliby do takiej 2,5 litrowej i zabiliby się na pierwszym zakręcie. (tym bardziej że to jest tył napęd) Także nie uważam że 1,8 i 1,6 są dla szpanu, a to że Opel je wyprzedi to na prawdę nie ma dla mnie żadnego znaczenia, bo ja jeżdżę swoje i nie interesuje mnie to że ktoś jedzie szybciej np: golfem i mnie wyprzedza, No ale cóż to jest tylko moje zdanie :D pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak kupowałem BMW, to wszyscy mówili żeby brać 2.5 - tylko niestety kwota jaką dysponowałem pozwalała na zadbane 1.8, albo zajechane 2.5 - więc wybrałem rozsądek (a jeszcze klimę chciałem). Kolega ma 12 tys, ale oczywiście wszyscy polecają 2.5 litra, które w tej kwocie będzie padakiem - no może się trafi coś starszego na M50.

 

Co do mnie, to gdybym wiedział, że tak będzie, to bym poczekał aż zbiorę więcej funduszy i kupił 2.5 (bo 1.8iS w sedanie raczej ciężko dostać). 1.8i dobrze jeździ - niech niektórzy nie piszą głupot, że tak nie jest - dopiero przy większych prędkościach zaczyna słabnąć. 1.8i nie pozwala się pobawić, poszaleć - można normalnie jeździć i tyle.

 

A po mieście 11l to 1.8i pali jak się jeździ odcinki po 5km w zimie z gazem w podłodze, albo jakiś złom - mi pali około 10l, ale właśnie przez te krótkie odcinki, no i jest zima - a mułowato nie jeżdżę. Natomiast co do 2.5 to słyszałem, że poniżej 12l się nie schodzi.

 

Co do brzmienia, to kolejny wymysł - wcale źle nie brzmi - powiedziałbym, że całkiem ładnie - po prostu przy R6 każdy silnik słabo wypada :lol:

 

 

Podsumuję to tak - następne BMW będzie przynajmniej 2.5 litra, a jak będę potrzebował samochód na codzień, to kupię jakiegoś starego superoszczędnego diesla - np. Golfa II (w cenie instalacji gazowej do BMW). To co teraz mam nie jest ani oszczędne, ani nie pozwala zaszaleć - jeździ się fajnie, ale czegoś jednak brakuje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do ceny to fakt na samym silniku 1.6 a 2.5 jest roznica w cenie nawet do 5 tys.Ja za swoje dałem w 2005r maj 20.000zł tak jak stoi na fotce na tych kołach-oczywiście z rejstracja na PL i akcyzą oraz ubezpieczeniem na rok.To jest bogate wypozażenie pełne bez skóry-klimatronic dwustrefowy,abs,elektryka,wspomaganie ,pełny komputer itp.Zadbane.Ale jak szukałem to min 2.0l.Wiec moze lepiej dozbierac i znaleźć coś mocniejszego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!

Ja mam 2.0i w automacie i spalanie nie jest tragiczne. Miasto ekonomia do 10l, normalnie do 12l, trasa ekonomicznie (do 130km/h) 7l, normalnie( :D ) do 9l. Spalanie zalezy od tego jaka masz noge. Kiedys na siódemce z Warszawy do Elbląga wyszlo mi 5,8. Jeżdże na benzynce i jest ok. Poza tym to jest szóstka i nie musisz jechac wystarczy, że odpalisz i gęba się cieszy. Tylko rozgladaj sie za vanosem. Powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosze koledzy jeśli piszecie o spalaniu to nie zapomnijcie wyraznie zaznaczyc czy to gazik czy benzynka, bo niektorzy zapominają a to przeciez znaczna roznica. Nigdy nawet nie tankowalem u siebie do pelna benzynki wiec dokladnie wypowiedzieć sie nie mogę ale po ekonomizerze i troszke na oko widać, że na benzynce w trasie ze średnia ok 120 km/h to ja silniczkiem 1.8i spale gdzies 7 - 8 literków. Trudno jest mi uwierzyć w powyższe posty spalania 2.0 i 2.5 ale jesli rzeczywiscie pala one ok 1 -1,5 litra wiecej gazu na setce to nie ma się co zastanawiać tylko brać 2.5 bo tam ma co pociągnąć i na trasce napewno poczujesz komfort z tego względu :dance:
Płyń pod prąd, z prądem płyną same śmieci...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Kolege.

Jeżeli już to kieruj sie stanem technicznym,a pozniej silnikiem(pojemnoscią)

A człowiek to taka małpa ze jak ma palec to chce wiecej,ale weż pod uwage spalanie koszty utrzymania OC itp:

Ja mam 2.0 i pewnie tez chcialbym 2.8 ale po co może odrazu 5.0!

kazdy tak powie!

Jeśli trafisz zadbane BMW technicznie i wizualnie to bedziesz zadowolony nawet z 1.6...

Pozdrawiam ... i czekam az cos zakupisz i sie pochwalisz!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja rok temu miałem taki dylemat. Początkowo miało być coupe 1.8 is z klimą. Ale jak się przejechałem się kilkoma takimi to stwierdziłem że trzeba jednak szukać 2.0. Po czterech miesiącach szukania byłem bliski załamania ale trafiłem taką nienajgorszą 2.0. Spalanie na benzynie od 8,8 do 10,2. Ogólnie na rynku są same klamoty. Albo sprzedaje handlarz albo jakiś biedny małolat który po trzech miesiącach katowania stwierdza, że nie stać go na części. Czasem trafi sie ładna sztuka ale najczęściej jet to golas z 1.6 w porywach do 1.8.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za liczne odpowiedzi.

 

Ty wez lepiej popatrz co i w jakim stanie technicznym mozesz dostac w tej cenie.!

 

Wiadomo, głównie będę się kierować stanem technicznym lecz tak jak już wspomniałem jestem totalnym laikiem i nie znam się w ogóle na tych silnikach. Potrzebowałem kilku informacji, które mogą się przydać np. w sytuacji gdzie znajde 2-3 interesujące mnie samchody które mogłby by różnić się właśnie silnikiem. Dzieki za pomoc, jak kupie to się pochwale :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Is jeżdze rok i nie jest w sumie zły pali 9l gazu(wtrysk) średnio, z miejsca zrywa się jak 2.0 dopiero powyżej 100km/h słabnie.

 

Jak bym miał teraz kupować to 2.5 albo2.8 też dać sekwęcję i śmigasz!Myślę że średnie spalanie by było koło13l .Instalacje odrobisz po 30-40 tyś km może nawet wcześniej zależy jakie bedą ceny benzyny.

 

Absolutne minimum to 2.0. ale pamietaj że 2.5 ci spali max 2l wiecej alel ile radosci... :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.