Skocz do zawartości

Co zrobić zeby najwydajniej podnieść moc w mojej beci??


EwelinaBMW

Rekomendowane odpowiedzi

Najprostszym i najtańszym sposobem na podniesienie mocy samochodu jest pozbycie się zbędnych kilogramów, rwiemy więc całą tapicerkę z auta i wszystko co nam nie będzie potrzebne a stanowi zbędny balast dla samochodu. Mam dziwne wrażenie graniczące z pewnością że nie interesuje cię akurat tak drastyczne rozwiązanie, ale jest ono najtańsze i do zastosowania w każdym samochodzie.
http://i3.tinypic.com/w1v0w6.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:clap: hehe no z tym balastem to napewno by poskutkowalo :mrgreen: ja tam przekonania nie mam do tego ze swiece moc podnosza zazwyczaj tylko sa mocniejsze zeby sie nie stopily no ale i ponoc iskry sa mocniejsze. proponowalbym stozek i pocudowac ze spalinami :cool2:
Kierowco jeszcze dyszka zajrzyjmy smierci w oczy !!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze że niektórzy tu strasznie mądre pomysły mają. BMkę trudno niestety zmusić do zwiększenia mocy najlepsze efekty powinno dać zmodyfikowanie układu dolotowego i wydechowego plus chip powinno to razem dołożyć koło 20KM. Dobre efekty daje turbinka niestety jest to droga inwestycja (dowiadywałem się osobiście) daje bez wzmacniania silnika koło 50KM na więcej trzeba jeszcze silnik wzmacniać koszt to około 15 tys zł bez wzmacniania silnika.
BMW forever!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

proponuje sprzedac i kupic 2,5 albo 2,8 albo jak za malo taki swap moze 5,4 ? albo doprowadzic silnik do stanu fabrycznego (remont) , lub kupic odrazu m3 :) pozatym widze ze kolezanka nie doszla co to jest esencja z jazdy z bmw , tu nie tylko przyspieszenie sie liczy i moc :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję nie dłubać, gdyż efekty są mizerne w 2.0 benzyna :duh:

 

Chip- może z 10KM da, ale to jest bezsensu - wydasz ok 1500zł za dobry program żeby zwiększyć moc o 10KM :?:

 

Filtr powietrza stożkowy - można dać, ale wzrasta hałas w aucie...Koszt do 200zł się zamknie. Trzeba się pobawić, żeby jego dobrze usadzić :D

 

Można dać wydech i inne rzeczy, ale to są koszty :D

 

Jeżeli chcesz dużą moc, zmień auto. Jeżeli chcesz ten samochód, to najlepiej założyć turbo lub swap :cool2:

 

Możesz napisać do KSR, może oni coś pomogą, ale to wiąże się z kosztami dużymi :mrgreen:

Poszukujemy tunerów !!

Forum samochodowe, forum motoryzacyjne, forum tuningowe

http://samochody.kei.pl/zdjecia/logo_phpBB2.gif

Randki: dates

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Filtr powietrza stożkowy - można dać, ale wzrasta hałas w aucie...Koszt do 200zł się zamknie. Trzeba się pobawić, żeby jego dobrze usadzić :D

 

 

Sam filtr stożkowy nic nie da trzeba zmieniać cały układ dolotowy z doprowadzeniem zimnego powietrza takie zestawy to koszt 1.000 zł.

BMW forever!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się zastanawiam nad montażem zestawu Turbo do M50B25 (sprężarka na pasek), cena może się wydawać wysoka ok. 14 000 zł - myślę że inwestycja warta zastanowienia

 

Przyrost mocy w zależności od programu, niestety w zimę furka nie nadaję się do jazdy (w chwili obecnej 192 KM, jazda po ośnieżonej drodze publicznej jest bardzo uciążliwa - opona zimowa niewiele pomaga, auto bez systemu antypoślizgowego)

 

Krótki filmik: http://www.metacafe.com/watch/157023/bmw_m3_turbo_e36/

Galeria moich pojazdów i ich historia

http://img149.imageshack.us/img149/6353/podpisoj3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.