Skocz do zawartości

naprezenie wycieraczek glosno pracuje


lukaszra

Rekomendowane odpowiedzi

sluchajcie zauwazylem ze po wylaczeniu silnika ten mechanizm ktory ustawi wycieraczki zaczal teraz glosno chodzic ,, gdzie mozna go znalezc bo nie wiem co to moze powodowac taki odglos ,,, da sie cos tam pomajstrowac ?? mial ktos taki problem ? dzieki pozdrawiam
,,, bmw klub 3city--mod lakiernictwo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak nigdy nie slyszales ze w e32 jest system ktory naciaga sprezyne wycieraczki ?? jak skonczysz jazde i wyciagnies kluzcyk to nie slyszysz takiego odglosu wlasnie z okolic wycieraczek ??a wlasciwie wyciercazki kierowcy ?
,,, bmw klub 3city--mod lakiernictwo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja zalozylem oddzielny topic na podobny temat bo bylem przekonany ze to otwieraja sie i zamykaja klapy od przewietrzania wnetrza.

Ostatni nawet czytalem instrukcje i tam bylo napisane ze halas po ruszeniu to jest wlasnie to o czym pisalem. To jak to jest wlasciwie??

 

PS u mnie tez dosyc glosno to pracuje.

Zapraszam na forum uzytkownikow Diesla


http://www.bmw-diesel.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się, że masz wersję "superIndividual" i ktoś zamówił sobie w niej mechanizm naprężania wycieraczek :mrgreen:

Tak się ubawiłem czytając tego posta, że nadwyrężyłem mój "mechanizm naprężania jelit" :lol:

Nie no..., powiedz, że żartujesz :?:

peace & love
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy to jest takie smieszne bo o tym mechanizmie powiedzial mi mechanik ktory naprawia bmw ponad 20 lat ale wiadomo pomylki ludzka rzecz ... natomiast jesli wg ciebie nie jest to mechanizm naciaganie sprezyny wycieraczki to w takim razie co ??
,,, bmw klub 3city--mod lakiernictwo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega Szamil już napisał. Jest to odgłos domykających się klap nawiewu aby ciepłość nie zmykała zbyt szybko z autka :wink:

Swoją drogą ten mechanik co Ci powiedział o tym mechanizmie to niezły jajcarz :cool2:

 

 

 

 

czemu teraz jakby glosniej to zaczelo chodzic ??? gdzie cos mozna psmarowac bo to wlasnie taki odglos jakby sie cos zacieralo ??

,,, bmw klub 3city--mod lakiernictwo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się, że masz wersję "superIndividual" i ktoś zamówił sobie w niej mechanizm naprężania wycieraczek :mrgreen:

Tak się ubawiłem czytając tego posta, że nadwyrężyłem mój "mechanizm naprężania jelit" :lol:

Nie no..., powiedz, że żartujesz :?:

 

 

 

 

apropos wlasnie dzwonilem do mechanika i troche cie wysmial :) buahaha i jest tak jak mowilem wycieraczka jest dociskana wraz ze wzrostem predkosci i jest za to odpowiedzialny silniczek, dlatego jedna wycieraczka jest inna a zarazem wieksza majac sprzezyne pod spodem,, kazal szanownie przekazac autorowi tego posta ze masz e32 i nie wiesz co w niej jest ,,:) a najlepiej kup sobie rower i załóż wycieraczki to nie bedziesz mial dociskania,,buhahah :)

,,, bmw klub 3city--mod lakiernictwo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra czyli wiemy ze halasuja klapy od przewietrzania wnetrza.

Teraz pytanie jak sie do nich dostac bo u mnie one bardzo glosno pracuja no i ostatnio jak pisalem w innym topicu jak podszedlem rano do auta to one pracowaly non stop.

Zapraszam na forum uzytkownikow Diesla


http://www.bmw-diesel.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli ten halas slychac zaraz po zakonczeniu jazdy i wylaczeniu silnika to napewno jest to silniczek od napinacza wycieraczki (nastepuje luzowanie sprezyny),natomiast klapy powietrza zamykane sa z pewnym opoznieniem czasowym(u mnie okolo 60 sek.)po zakonczeniu jazdy.

"________ 730iA

/________\

(0o=[][]=o0)

[_]/'''''''''''\[_]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jak, gdzie jest ten "naprężacz"?? :shock: na jakiej zasadzie to działa, przecież tam nic nie ma :D Jest tylko bolec, a na nim ramię wycieraczki z zawiasem i zwykłą sprężyną, może jest wyciągnięta i brzęczy przy odpalaniu :mrgreen:
http://img412.imageshack.us/img412/7442/niskamala0udjt7.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie róbcie sobie jaj, że w e32 był jakikolwiek elektryczny czy może laserowy :lol: naprężacz wycieraczek, bo zaraz "padnę na ziem i będę darł trawę pazurami" jakby to napisał słynny poeta. Jeżeli to czyta teraz ten mechanik o który mowa była na początku tego posta to on pewnie pada ze śmiechu.
peace & love
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie róbcie sobie jaj, że w e32 był jakikolwiek elektryczny czy może laserowy :lol: naprężacz wycieraczek, bo zaraz "padnę na ziem i będę darł trawę pazurami" jakby to napisał słynny poeta. Jeżeli to czyta teraz ten mechanik o który mowa była na początku tego posta to on pewnie pada ze śmiechu.

 

 

 

alez ty jestes uparty ,, dzizas ,, zobazc na post norbitor troszke wyzej...

,,, bmw klub 3city--mod lakiernictwo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokladnie mi sie tez teraz przypomnialo ze jak stane i wylacze ogrzewanie na zero to za jaksi czas slychac w srodku jak sie zaknie dolot powietrza bo jest takie az uderzenie a to co slychac na zeewnatrz to jest silniczek ktory jest niedaleko wycieraczki i sie juz nie rzucaj cbo taka jest prawda ,, pytanie bylo inne gdzie go znalezc i czy mozna go troszke przyciszyc
,,, bmw klub 3city--mod lakiernictwo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=GC41&mospid=47346&btnr=61_0832&hg=61&fg=45

RealOEM.COM BMW E32 735iL SINGLE WIPER PARTS to chytre urządzenie to numer 4 w tym linku. Więc kolega który pisał że takowe urządzenie istnieje miał rację, a Ty zanim kogoś mądrzejszego wyśmiejesz sięgnij do żródełka .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie róbcie sobie jaj, że w e32 był jakikolwiek elektryczny czy może laserowy :lol: naprężacz wycieraczek, bo zaraz "padnę na ziem i będę darł trawę pazurami" jakby to napisał słynny poeta. Jeżeli to czyta teraz ten mechanik o który mowa była na początku tego posta to on pewnie pada ze śmiechu.

 

 

i jaktam Panie wielki znawco e32 ?? przeciez moj mechanik nic nie wie:) haha...o dzizas co za ludzie :) ... jednak jest tak jak mowilem ,,chyba juz teraz nie przegadzasz co jak masz rysunek jawny ??

 

 

 

Ps: "Wszystkie Ryśki to fajne chlopaki" a ten w dodatku jest kozak mechanik ...pozdro Panie Rysiu ,, Szacuneczek...

,,, bmw klub 3city--mod lakiernictwo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli ramie wycieraczki (od strony kierowcy) jest duzo grubsze i solidniejsze niz to od strony pasazera no to na bank jest tam regulator docisku piora.Mozna go rowniez regulowac,a mianowicie-sciagamy plastikowy kapturek (ten co oslania oske ramienia) i widac tam wkret regulacyjny na klucz imbus.

 

ps.do @Zbichu- :duh: :D Ja myslalem ze Ciebie nie da sie zagiac na Beti 7 itp. (no chyba ze sobie jaja robisz) :lol:

"________ 730iA

/________\

(0o=[][]=o0)

[_]/'''''''''''\[_]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie róbcie sobie jaj, że w e32 był jakikolwiek elektryczny czy może laserowy :lol: naprężacz wycieraczek, bo zaraz "padnę na ziem i będę darł trawę pazurami" jakby to napisał słynny poeta. Jeżeli to czyta teraz ten mechanik o który mowa była na początku tego posta to on pewnie pada ze śmiechu.

 

 

i jaktam Panie wielki znawco e32 ?? zatkało kakaŁo :) ??przeciez moj mechanik nic nie wie:) haha...o dzizas co za ludzie :) ... jednak jest tak jak mowilem ,,chyba juz teraz nie przegadzasz co jak masz rysunek jawny ??

 

 

 

Ps: "Wszystkie Ryśki to fajne chlopaki" a ten w dodatku jest kozak mechanik ...pozdro Panie Rysiu ,, Szacuneczek...

,,, bmw klub 3city--mod lakiernictwo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Zwracam honor i w ramach rehabilitacji udzielam się szybciutko odpowiadając na pytanko:

sluchajcie zauwazylem ze po wylaczeniu silnika ten mechanizm ktory ustawi wycieraczki zaczal teraz glosno chodzic ,, gdzie mozna go znalezc bo nie wiem co to moze powodowac taki odglos ,,, da sie cos tam pomajstrowac ?? mial ktos taki problem ? dzieki pozdrawiam

Look there: http://bmwe32.masscom.net/dutch740/wipertensioner.htm

A już chciałem się zakładać o "krzynkie wódki" :mrgreen:

Kogo uraziłem przepraszam.

peace & love
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.