Skocz do zawartości

Błąd Czujnik położenia wałka rozrządu


ArturFZG

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Jak w temacie po podłączeniu kompa wykazał on Błąd Czujnik położenia wałka rozrządu. Po skasowaniu błędu dalej wyskakuje to samo.

Oznaki: auto od czasu do czasu trzeba trochę pokęcić rozrusznikiem żeby załapało, a moc raczej do odczucia powyżej 3500obr. poniżej tych obrotów ma kłopot z przyspieszeniem.

Czy faktycznie wymiana tego czujnika załatwi sprawę?

W warsztacie QSerwis powiedziano że czujnik raczej jest dobry i musiałbym zostawić auto na dłużej żeby sprawdzili sterownik..... trochę to podejrzane dlatego Proszę o poradę kogoś kto już ma to za sobą.

Z góry serdeczne dzięki za wszelką pomoc.

Pozdrawiam ArturFZG :hand: [/img]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 83
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Jakis rok temu wymienialem w swojej E39 523i 1997r/260000km czujnik polozenia walka rozrzadu. Objawy byly takie jak wyzej opisane czyli brak mocy do ok. 3500 obr/min, oraz zwiekszome zuzycie poliwa o ok. 1-1.5l/100km. Diagnoza na komputerze potwierdzila jego usterke. Nie zastanawialem sie wiele tylko kupilem nowy w ASO, ceno ok. 300zł. Po wymianie auto odzyskalo moc i zaczelo mniej palic.

Pozdrawiam

GO NAVY...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam !!!

 

Czytajac te posty postanowilem sie dolaczyc, otoz mam duzy problem w swojej 523i M52 z 03.98 roku z czujnikiem polozenia walu. Otoz wymienialem ten czujnik, zakladal mi go fachowiec lecz uzywany. Auto przejechalo na nim jakies 300km i niestety znowu na kompie pokazuje ten czujnik. Dodam iz w aucie jest instalacja gazowa. Wspomniany mechanik rowniez oznajmil mi ze na tym silniku nie bedzie pracowala zadna instalacja gazowa i ten czujnik bedzie zawsze sie psul. Jestem tym troche zdziwoiny ale i zmieszany bo ow czujnik faktycznie znowu nie dziala. Moze macie jakis pomysl, czy to faktycznie moze byc wina instalacji gazowej czy poprostu pech ze uzywany czujnik tez mial koniec swojego zywota.

Było E36 M40 93, było E39 M52 98, jest E60 545i 2004 SMG.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

witam

mam problem prawdopodobnie z czujnikiem wałka rozrządu .

auto czasami zachowuje się jak normalny samochód .

a czasami tak jak ma byc czyli poprostu chce się potargac na drodze z przyspieszeniem .jest to Alpina B3 3,3 benzyna.

w serwisie starszy mistrz stwierdził że to ten czujnik najprawdopodobnie się zawiesza i przez to auto raz ma moc a raz nie ma.

na komputerze jest sygnał o błędzie właśnie z tego czujnika wałka .

może ktoś miał podobny problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Wiem z autopsji ze w moim czujniku po doslonieniu gumki na wtyczce okazalo sie ze kabelki nie maja izolacji ktora rozsypala sie ze starosci i robilo sie zwarcie. Wiec kupujac uzywany czujnik warto sprawdzic w jakim stanie jest ta izolacja. Przez chwile moze bylo ok ale przez drgania i to ze ktos mogl naruszyc ta izolacje po tych 300km znow rozsypala sie w pyl. Myslalem ze uda mi sie go naprawic lecz od strony czujnika okazalo sie ze tez z izolacji nic nie zostalo.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do pablo75

 

http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=BF51&mospid=47428&btnr=11_1480&hg=11&fg=15

 

To jest ta czesc pod numerem "17"

Odkrecic czujnik jest prosto ale dostac sie do wtyczki to jest dopiero wyczyn. Jest schowana zbyt gleboko pod kolektorem ssacym. Powodzenia.

 

nie wiem czy dostales moja wiadomosc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • Członkowie klubu

Czy faktycznie wymiana tego czujnika załatwi sprawę?

Wymiana załatwi sprawę.

W warsztacie QSerwis powiedziano że czujnik raczej jest dobry

Raczej robi wielką róznicę :mrgreen:

Auto Classic Service - 603975574

BMW Partner

Diagnostyka, mechanika i elektryka BMW

Swapy i indywidualne modyfikacje

AUTOPOMOC

BMW M7 - 1:44.821 Tor Poznań

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
:D no tylko że wymieniłem czujnik i nie ma poprawy czy może musze jechać na kompa wykasować błąd czy co teraz jest grane dodam że wyminiłem filtr paliwa odrazu i powietrza i dalej ciężko pali a przedtem na kompie pokazał mi tylko uszkodzony czujnik wałka rorządu :mad2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam.

Ja mam taką sytuację, że rano jak odpalam (E36 318IS) to silnik kręci dość długo około 4s i załapuje powoli. Pracuje na niskich obrotach i nierówno. Po chwili jest już git. Mam wrażenie jakby nie przepalał dobrze paliwa albo jakby nie pracował na wszystkie gary. Jak jest ciepły to pali szybko. W obu przypadkach ma dość kopa. Tylko mam wrażenie że jakby od 3 tyś obr. zbierał się lepiej. Podmieniałem już prawie wszystkie elementy osprzętu elektrycznego a usterka dalej jest. Mam już sporo elementów na zapas tym sposobem (3 przepływki, kilka czujników temp., 2 czujniki położenia pzepustnicy, 2 krokowce itd. ). Nie wymianiałem natomiast czujnika położenia wałków rozrządu. Myślicie że ten czujnik może być winny???? Mam czujniczek od 1.6 i 1.8 M43 i kabelek nieco krótki ale go przedłużę i chyba podmienie czujnik. Co o tym myślicie???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...
witam ja mam podobny problem w mojej E36 2,0 24V VANOS 1994 ROK AUTOMAT z samego rana podczas odpanania jest problem silnik nie pracuje na wszystkich obrotach POTRAFI GASNĄĆ wymieniłem przepływkę czujnik wału korbowego silniczek krokowy czujnik wałka rozrzadu poprostu wszystko nowe świece filtry i tp. Jak silnik sie zabzeje problem mija czujniki temperatury nowe. prosze o pomoc . Wczesniej byłem n KOMPIE i pokazało mio dwa błedy przepływka i czujnik wału korbowego
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 miesiące temu...

Witam a może ktoś napisać czy jest jakaś bezinwazyjna metoda aby wymienić ten czujnik bez ściągania wałka rozrządu bo u mnie w e39 520i 1996 r jest on za zaworem chyba od vanosa i nie ma jak dojść kluczem żeby go odkręcić .

 

Edit down:

 

Dzięki kolego za odpowiedź ( czujnik wymieniony, a samochód odżył) :)

Edytowane przez Hirek11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Hirek11 odkręć ten zawór vanosa i masz super dostęp do czujnika wałka bez zbędnych komplikacji.A tak w temacie ja wymieniałem już dwa czujniki wałka rozrządu i od czasu do czasu potrafi mi autko zrobić psikusa i wywala na kompie błąd obwodu czujnika wałka rozrządu na wydechu i też nie wiem co jest przyczyną.Mam silnik M54B25TU.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...
powiem wam tak z czujnikami położenia wału przeżyłem horror w mojej e39 2.8wymieniłem 4 i za czwartym razem jest ok 1 czujnik kupiłem podrubke za 150 zł nawaliła za 2 miechy mówie mam pecha nieraz tak jest kupiłem 2 podrubke za 150 i co sie okazało nawaliła za 3 miechy dostałem szału mówie kupie używke za 100 pochodziła terz ze 3 miechy mówie coś jest nie tak postanowiłem kupic nową w serwisie za 400 i powiem wam jeżdze juz rok i wszystko ok dodam wam ze za każdym razem gdy czujnik nawalał były różne obiawy przy pierwszym czujniku wchodze rano do bryki a ona umarła nie pali przy drugim miała lekkie drrzenie silnikajagby pracowała na 5 garów przy trzecim gasła na swiatłach w korku a tak pozatym jezdziła tagrze przyczyna jedna a obiawów wiele bmw polecam tylko orginalne czujniki nie podróbki ani urzywki pozdrawiam
Darmowe Holowanie i samochód zastępczy garatis dla poszkodowanych w kolizji drogowej (Bezgotówkowo)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Mam 528 i teraz wiem co się dzieje. Ostatniej soboty trochę bardziej "pogoniłem" samochód i w pewnym momencie zaczął jechać jakby palił na 4-5 garów. Po wyłączeniu i uruchomieniu działa ok. Do tej pory nic się nie stało. Przeżyłem stres, bo już myślałem, że to coś bardziej poważnego. Rozumiem, że tylko oryginał (czujnik) gwarantuje że wszystko będzie jak należy.

 

Jacek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mialem podobny problem. Jechalem z Krk i nagle zgasl. Wlaczylem i bylo ok az do czasu. Zaczal palic wiecej, brak mocy i gasl. Okazalo sie ze czujnik polozenia walu padl. Wymienilem i wszystko wrocilo do normy.

 

Edit:

Kumpel co ma swoj sklep i warsztat mowil mi, zeby nie kupowac najtanszego bo podobno padaja szybko. Ja mam z firmy MEYLE czy cos takiego:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Witam mam taki mały problem z czujnikiem wałka rozrządu widzę że niektórzy z was już to przerabiali więc się zapytam. Mianowicie ostatnio przy diagnozowaniu auta (inpa) wyskoczył błąd czujnika wałka rozrządu (cam shaft) , samochodowi nic się nie działo no może poza tym ze nieraz nie palił od dotknięcia tylko potrzebował około 3 - 5 sekund kręcenia rozrusznikiem. Nawet po wykasowaniu błędu jak tylko odpaliłem auto błąd powracał , więc postanowiłem wymienić ten czujnik ( niestety kupiłem najtańszy firmy topran za 100zł oszczędność) po zdjęciu starego czujnika tak jak kolega pisał wcześniej izolacja kabli się rozsypywała. Tak więc założyłem nowy czujnik skasowałem błąd odpalam auto różnicy nie słychać . Podpoiłem znów pod kompa a błąd dalej wyskoczył ten sam!!!!!!!!! Czy to wina taniego zamiennika? czy też może coś innego jest uszkodzone? Auto to BMW E39 52OI TOURING 1997R.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ,przerabiałem już temat tego czujnika i początkowo sam miałem kupić zamiennik za 100 ale sprzedawca u którego miałem go kupić odrazu mi powiedział ze może być lipa z zamiennikiem bo może się nie połączyć z komputerem i błąd będzie występował nadal.Mówił że kilka sztuk na 100 się trafiają wadliwe i trzeba je reklamować a to z reguły trawa ok miesiąca ,więc zrezygnowałem i poszukałem oryginalnego simens.Na allegro znalazłem za 230 z przesyłką ,wymieniony błąd skasowany i jest wszystko ok.(bym zapomniał ze mam instalacje gazową i wszystko działa super).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.