Skocz do zawartości

czujnik polozenia przepustnicy


witek540

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

zrobilem test programem Car Scanner i wyskoczyl mi blad nr 73- czujnik polozenia przepustnicy, skasowalem, pojezdzilem tydzien i wyskoczyl znowu. Mam u siebie ASC i czy tu jest tylko 1 czujnik ? bedzie to numer 2 na rysunku i numer czesci 13631730691?

 

http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=BF31&mospid=47430&btnr=13_0368&hg=13&fg=15

 

 

 

samochod to 325 z 07.1993

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

zrobilem test programem Car Scanner i wyskoczyl mi blad nr 73- czujnik polozenia przepustnicy, skasowalem, pojezdzilem tydzien i wyskoczyl znowu. Mam u siebie ASC i czy tu jest tylko 1 czujnik ? bedzie to numer 2 na rysunku i numer czesci 13631730691?

 

Mam chyba też problem z tym czujnikiem :(

Czy Tobie też auto pali trochę więcej niż powinno?

Czy nie masz odcięcia przy hamowaniu? Ekonomizer nigdy nie pokazuje zero podczas jazdy gdy puscisz gaz?

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.

Zanim wydasz 280 zeta upewnij się że to on szwankuje a nie jakiś kabelek czy inna pierdoła.

- wyłącz zapłon

- odłącz wtykę od kompa

- podłącz omomierz między piny 44 a 73 we wtyczce

- wartość dla zamkniętej to 1190 ohm

- dla całkowicie otwartej 4050 ohm

Jeśli jest inaczej postaraj się złapać oba parametry śrubami regulacyjnymi i sprawdź czy w całym zakresie obrotu przepustnicy nie występuje przerwa. System którym sprawdzałeś mógł wykryć złe ustawienie przepustnicy a nie koniecznie defekt samego czujnika. Bardzo rzadko się psują

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.