Skocz do zawartości

[E34] Demontaż tapicerki drzwi tylnych-wymiana linki klamki


misiek666

Rekomendowane odpowiedzi

Tapicerkę trzymają trzy śruby na "krzyżaka": 1 pod popielniczką, 2 okrągła zaślepka pod klamką, 3 zaślepka w podłokietniku drzwi. Po odkręceniu, delikatnie aby nie zarysować podważamy ozdobną listwę przy szybie, jest ona wciskana, więc podważenie (delikatnie) nic jej nie zrobi. Wyciągamy listwę. Następnie od dołu tapicerki podważamy ją dookoła, aby wyskoczyły klipsy mocujące, robimy to z wyczuciem aby ich nie połamać. Po wyskoczeniu wszystkich klipsów całość tapicerki, po uprzednim odkręceniu rygla, wypychamy do góry wzdłuż drzwi. Należy uważać w autach posiadających elektryczne sterowanie szybą, aby nie uszkodzić kostki i kabla, bo jest dość krótki. Rozpinamy kostkę sterowania szybą. Założenie linki to już banał...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

w miejscu, które zakolorowałem na czerwono znajduje sie zatrzask, moze mi powiesz jak uwolnić drzwi z tego zatrzasku ? bo ja męcząc się wkładając łapy kombinerki i inne gówna jedną stronę tego czegoś złamałem.

 

 

http://images2.fotosik.pl/212/165f85087a5cf4bb.jpg <- nie wklejam img bo duże zdjęcie sie moze komus nie podobać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://images4.fotosik.pl/175/6887c10ff8207bce.jpg

 

kolejne zdjęcie z bliży :)

 

 

a jeszcze jak już rozważamy całą tą sytuację, to jak się składa spowrotem przycisk elektrycznie otwieranej szybki ?? bo zdemontować dałem radę ale nie umiem ułożyć tych blaszek tak żeby sobie leżały jak trzeba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Chodzi ci o zdjecie boczka drzwi z dzrwi?? na tym kawalku blachy zaznaczonym na czerwono nasadzony jest plastik zamontowany w boczku, zeby zdemontowac boczek z tego zatrzasku nalezy: odkrecic boczek i wypiac z gornych zatrzaskow podszybia a nastepnie pociagnac caly boczek do gory przez co zsunie sie on z plastiku na tej blaszce.

Aby zamontowac boczek sciagnij ten plastik z blaszki zaloz na boczek i poprostu wcisnij spowrotem. Jesli chodzi o przelacznik to nie wiem z czym masz dokladnie problem.

PoWoDzEnIa :)

Edytowane przez danon_d
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
Swego czasu nakombinowałam się,żeby zdjać ten boczek.A inny lolega przy swoim aucie o mało drzwi nie urwał i nic.I okazało się w końcu,że trzeba się położyć na ziemię i nadusić od spodu długim,płaskim śrupokrętem tę blaszkę i dopiero puszcza.Ale przy najbliższej okazji wypróbuję tę metodę o której tu przeczytałam.Dzięki! :D

Konie mechaniczne w skrócie - KM


Myślałeś kiedy by zostać dawcą szpiku kostnego? To nie boli.

http://www.dkms.pl/dawca/rejestracja/index.html


Nie zwracajcie uwagi na mego nicka, najczęściej mąż się wypowiada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Da się zdjąc.Trzeba wpierw uszczelkę z drwi wytargac.(da się zdjąc bez uszkodzenia jej).Cała operacja nie należy do łatwych. :wink:

Konie mechaniczne w skrócie - KM


Myślałeś kiedy by zostać dawcą szpiku kostnego? To nie boli.

http://www.dkms.pl/dawca/rejestracja/index.html


Nie zwracajcie uwagi na mego nicka, najczęściej mąż się wypowiada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
Cześć Panie i Panowie, pozwolę sobie odświeżyć temat, jako że również doskwiera mi problem zerwanej linki, o ile ze zdjęciem boczku nie było żadnego problemu, o tyle z wymianą linki mam spore :) Odczepiłem ten haczyk (od strony klamki wewnętrznej) jednak za nic nie mogę dosięgnąć palcami do drugiego haczyka aby go odczepić - tego, który jest połączony z zatrzaskiem przy zamku w drzwiach. Jest to zabudowane metalem i czy to jest normalne? Czy wystarczy po prostu pokombinować paluchami? Nie daję rady go odczepić, a co dopiero potem trafić nową linką z nowym haczykiem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.