Skocz do zawartości

programowanie kluczyka


alek.t

Rekomendowane odpowiedzi

Witam .Prosze o porade w sprawie zaprogramowania kluczyka do mojej bawarki z 97r.Przestal otwierac i zamykac sie z kluczka central.Bateria wymieniona ,a jeden z mechanikow stwierdzil ze padl kluczyk.Mysle ze warto spobowac go zaprogramowac .Moze ktos ma procedure programowania.POZDRAWIAM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mowisz i masz.

Cytuje za oryginalna instrukcja do E39.

 

"INICJALIZACJA PILOTA.

Po wymianie baterii pilot zdalnej obsługi wymaga inicjalizacji (zbędne jezeli wymiana baterii nie trwała dłuzej niz jedna minute i jezeli nie zostal wtedy nacisniety zaden przycisk). Obowiazuje to takze przed uzyciem nowego nadajnika (np. gdy poprzedni mial usterke).:

1. Wsiąść i zamknąć drzwi kierowcy.

2. Kluczyk zaplonu obrucic w zamku kierownicy na chwile (max. 5 sek.) w polozenie 1 i z powrotem ustawic na 0.

3. Przycisk 1 pilota (otwieranie drzwi) nacisnac i prztrzymac. Przycisk 2 (zamykanie) nacisnac krotko trzykrotnie raz za razem w ciagu 10 sek. nie puszczajac przy tym przycisku 1.

4. Puscic przycisk 1.

5. Centralne ryglowanie sygnalizuje ryglujac i natychmiast odryglowujac, ze inicjalizacja pilota jest skuteczna.

 

W razie braku reakcji centralnego ryglowania trzeba ponownie przeprowadzic inicjalizacje pilota.

 

Jezeli posiadasz jeszcze dalsze klucze z pilotem (lacznie do 4), trzeba je takze inicjalizowac, kazdy w ciagu 30sek. po porzednim.

Nie wolno jednak przy tym poruszac zamka kierownicy".

 

Pozdrawiam

GO NAVY...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Zauważyłem u siebie podobny problem z nieużywanym kluczykiem zapasowym - nie otwiera centralnego zamka (jakby padła bateria).

Kluczyk podstawowy, używany na codzień jest OK!

Doczytałem się w instrukcji, że zapasowe kluczyki trzeba przynajmniej raz w roku użyć w celu doładowania wysokiej klasy akumulatorka w pilocie kluczyka (ładuje się on w stacyjce samochodu).

Jednak w moim przypadku coś to nie zadziałało.

Jak rozebrać kluczyk, by wymienić ten akumulatorek i nie uszkodzić kluczyka?

Jaka bateryjka tam wchodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(Autor wątku sam rozwiązał problem. O czym doniósł w nowym wątku). :shock: :mad2: :mad2:

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?p=245916#245916

- No, stał tutaj! Był! Patrzył na swoje paznokcie! Rozpłynął się! Nie ma go!

(Bogumił Kobiela we "Wszystko na sprzedaż". Rok później rozbił się na amen swoim białym BMW).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

No własnie, jak zaprogramować kluczyk w e46? Może ktoś zna procedurę?

To niech sie podzieli wiedzą. Szukałem na forum i nigdzie nie ma do E46. I nie podpowiadajcie że w instrukcji jest napisane. Mam instrukcję po szwabsku i nic nie kumam. Niech ktoś mądry błyśnie wiedzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Witam. Ja mam inny problem i niewiem jak to ugrysc.Przyjechałem samochodem do pracy i było wszystko ok samochód jak zwykle zamymałem z pilota i nawet nie przyszło mi do głowy zeby cos było nie tak.Po pracy przychodze i samochód otwarłem z pilota jak zwykle.Po przyjezdzie do domu juz nie mogłem zamknąc z pilota.Pomyslałem ze padła bateria i poszedłem po drugi komplet kluczyków którm zamknąłem samochód.Sprawdziłem w instrukcji jak ewentualnie sie rozbiera i wymienia akumulatorek i tu rozczarowanie bo to jest nie rozbieralne a akumulatorek ładuje sie w czasie jazdy od stacyjki.Ciekawe ze samochod odpalał wiec immobilaizer działał wiec pomyslalem padło cos w elektronice kluczyka i juz.Poszedłem do goscia który dorabia kluczyki i programuje.Sprawdził ze oba kluczyki są sprawne i wysyłają sygnał a kluczyk sie rozprogramował i zrobi to od reki ale zaśpiewał 70 zeta troche drogo.Podziekowałem bo jak zakodowac kluczyk to pisze w instrukci i tak tez zrobiłem.Po powrocie do domu zabrałem sie do dzieła wszystko według instrukcji i... jest zadziałało kluczyk naprawiony a 70 zeta moge przeznaczyc na piwko Niestety radosc nie trwała długo bo przestał działac drugi kluczyk... Pomyslałem ze zakoduje i juz bo wiem jak i tak uczyniłem. Cyk i działa ale znowu ten pierwszy przestał działac... O zgrozo... I tak do dzis mam jeden sprawny. Pytanie do kogos kto miał podobny problem: Dlaczego jak zakoduje jeden kluczyk to drugi przestaje działąc i odwrotnie jak zakoduje sie drugi to ten pierwszy nie działą?

 

Dzieki z góry za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jak programujesz jeden kluczyk to musisz od razu zaprogramować też ten drugi tą samą metodą, czyli jak centralny potwierdzi zaprogramowanie to łap za drugi kluczyk i to dzieła ( tylko bez wsadzania go do stacyjki). Wtedy oba bedą miały ten sam kod.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam nie bede otwieral nowego tematu, mam takie pytanko kupujac auto dostalem tylko 1 klucz i szczerze mowiac chcialbym miec zapasowy,,czy w tej sytuacji to tylko ASO??? czy np.te kluczyki z allegro sa dobre??jakie rozwiazanie polecacie i w razie co jakie to koszta za nowy w aso??? dodam ze potrzebuje do E39 oczywiscie :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

juz wiem o tych z allegro-niedoczytalem :oops: to jest zwykly alarm do zamontowania do auta + 2 niby kluczyki(ale jest mozliwosc dorobienia i wstawienia do nich klucza ktory by pasowal) :cool2: a z aso 160-180euro w dublinie :mad2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za pomoc przy kodowaniu kluczyków bo zakodowałem oba na raz i działają wiec wszystko wróciło do normy.Jak ktos nie jest pewnien czy ma kluczyk sprawny to na pewno moze sprawdzic to w punkcie gdzie dorabiają klucze nawet te samochodowe mają specjalne testery.Mnie tak sprawdzili ale chcieli 70 zeta za programowanie dzieki Przemkowi i Zyzkowi no i temu forum udało mi sie samemu uporac z tym problemem.Dzieki koledzy za pomoc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
witam nie bede otwieral nowego tematu, mam takie pytanko kupujac auto dostalem tylko 1 klucz i szczerze mowiac chcialbym miec zapasowy,,czy w tej sytuacji to tylko ASO??? czy np.te kluczyki z allegro sa dobre??jakie rozwiazanie polecacie i w razie co jakie to koszta za nowy w aso??? dodam ze potrzebuje do E39 oczywiscie :wink:

 

Koszt kluczyka w ASO to 686zł + trochę czekania, ale warto.

Pozdrawiam

Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam nie bede otwieral nowego tematu, mam takie pytanko kupujac auto dostalem tylko 1 klucz i szczerze mowiac chcialbym miec zapasowy,,czy w tej sytuacji to tylko ASO??? czy np.te kluczyki z allegro sa dobre??jakie rozwiazanie polecacie i w razie co jakie to koszta za nowy w aso??? dodam ze potrzebuje do E39 oczywiscie :wink:

 

Koszt kluczyka w ASO to 686zł + trochę czekania, ale warto.

 

 

dziekuje :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Witam,

 

Ja z kolei mam trochę inny problem z kluczykami od mojej E46:

Mam dwa kluczyki. Do tej pory używałem jednego, który przy pierwszym kliknięciu otwierał tylko drzwi kierowcy oraz po ruszeniu samochodem ryglował wszystkie drzwi. Obecnie profilaktycznie w celu naładowania akumulatorka używam drugiego kluczyka który ku mojemu zdziwieniu otwiera wszystkie drzwi naraz i nie rygluje drzwi po ruszeniu samochodem.

Czy jeżeli przeprowadzę inicjalizację obu kluczy to oba będą działać tak samo, przy czym zależy mi na tym aby otwieraly tylko drzwi kierowcy i ryglowały drzwi po ruszeniu.

 

Drugi problem:

Czy przytrzymanie przycisku otwierania/zamykania powinno powodować domykanie szyb i szyberdachu. U mnie nie działa. Jak ewentualnie to zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 4 miesiące temu...
  • 1 rok później...
Witam koledzy mam pytanie akurta na ten tema mam bunie 530d z 2001 r mam jeden kluczy nie dziala mi zamykanie i otwieranie z pilota tak jak by bateria padla czy ktos wie jak dorobic drugi klucz i jak zakodowac go i czy sam sobie z tym poradze czy musze isc do kolesia ktory chce za to 600 zl POMOZCIE KOLEDZY POZDRAWIAM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam koledzy mam podobny problem mam bunie 530D z 2001 r mam jeden kluczy kluczyk sam w sobie sprawny otwiera drzwi w zamku odpala silniki ale nie dzial pilot wogole i nie wiem czy bateria padla al i czy cos innego a widze ze ktos przy nim grzeb i perfidnie go skleil jakas poksylina. Bylem u fachowca i zapytalem sie ile kosztuje dorobienie drugiego to powiedzial samo dorobienie 100zl a z kodowaniem 600zl. Chcialbym sie dowiedziec czy sam sobie poradze z kodowanie czy tylko fachowiec to zrobi PROSZE O POMOC KOLEDZY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.