Skocz do zawartości

Akumulator wyjmowanie


xmadonex

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Dzisiaj auto nie chciało mi odpalić, zmierzyłem napięcie na akumulatorze i okazało się, że raczej nie ruszy (11.3V). Chciałem go wyjąć spod siedzenia i naładować, ale nie mogę go ruszyć... Czy jest jakiś specjalny patent na wyciąganie aku (z tego co się orientuję, to nie jest to oryginał)? Problem polega na tym, że jest on w takiej szynie i nie mogę go podważyć ani przechylić w żadną stronę. Czy u was też tak jest? Jak sobie z tym poradzić, czy może coś muszę wymontować jeszcze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze jest tam na dole sruba zabezpieczajaca...

 

Śrubę odkręciłem, trzymała blaszkę, która blokowała akumulator. Mogę teraz poruszać aku w każdą stronę, ale nie mogę go podnieść. Podejrzewam, że ktoś go wcisnął na siłę (to nie jest oryginalny aku) i nie przejmował się wyjmowaniem :(

 

a poco go wyciągać pod maską masz przecież dodatkowe zaciski do ładowania plus pod klapką obok zaworu ogrzewania a minus taka nakrętka na kielichu amora poto to jest żeby nie wyciągać bateri

 

Niestety, nie każdy ma garaż ;) Auto stoi pod blokiem na końcu parkingu i nie mam jak pociągnąć kabli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój akumulator ma 19 cm, z tego co znalazłem na forum, to powinien być niższy, więc ktoś go tam upchnął na siłę :/

 

Ponadto, postanowiłem zbadać przyczyny wyładowania akumulatora i sprawdziłem ile pobiera prądu na wyłączonym silniku.

 

Metoda pomiarowa:

Klema + zapięta, klema -/masa odpięta, amperomierz łączy klemę - z kablem. Wynik: 0.36 A.

 

Po wyjęciu bezpieczników 32-34 (centralny zamek, elektrycznie opuszczane szyby), wynik spadł do 0,14A (tłumaczę to komputerem)

 

Jaki powinien być pobór prądu przy wyłączonym silniku?

 

Jak odpalam auto przy użyciu innego akumulatora, to mogę podpiąć się pod te wyprowadzenia pod maską czy muszę pod akumulator (mam pod tylnym siedzeniem)? Gdzie podpiąć (-), wg. Haynes'a, to nie do baterii, tylko np. do silnika, to prawda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... podpiąć (-), wg. Haynes'a, to nie do baterii, tylko np. do silnika, to prawda? - prawda - czemu ? bo przy takim rozruchu wytważają się opary z aku a przy odpinaniu klem iskrzy , może nic się nie stanie ale tak zalecają żeby minus był dopięty trochę dalej bo jego powinno się odpinać jako pierwszy .
* - w zależności od typu i wyposażenia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od kilku tygodni też miałem trudności w rozruchu, zwłaszcza po kilkudniowym postoju, podejrzewałem zbyt duży pobór prądu w czasie postoju, więc to sprawdziłem.

 

W czasie pomiaru zgasiłem oświetlenie wnętrza wyłącznikami w lampkach. Nie wyjmowałem żadnych bezpieczników ani radia.

 

Pobór prądu przy otwartych 1 drzwiach: 0,14A

Pobór prądu przy otwartych 2 i więcej drzwi: 0,16-0,18A

 

Pobór prądu przy zamkniętych wszystkich drzwiach: 0,02A (20mA)

 

Proszę zauważyc, że nawet przy zgaszonym oświetleniu pobór rośnie jeżeli drzwi są otwarte (lub czujnik w drzwiach nie kontaktuje). Przyczyną jest chyba załączanie przekaźnika oświetlenia wnętrza - słychać, że coś klika.

 

Ponieważ napięcie ładowania w czasie jazdy było prawidłowe (14V) to zdecydowałem się na nowy akumulator - CentraPlus 85Ah. Teraz zapala jak marzenie.

 

Też męczyłem się z wyjęciem, w końcu wyciągnąłem stary aku podnosząc go od strony kanału i wysuwając w stronę środka z lekkim skosem w tył.

E61 530d '04 (2015-?), E34 525TDS touring '95 (2006-2016), E30 325i '89 (1996-2006)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.