Skocz do zawartości

530i problem z regulacją tylnego zawieszenia


sobi1910

Rekomendowane odpowiedzi

jak podpompujesz, opory toczenia się zmienią, co będzie skutkować zmianą toru jazdy, ale to nie jest rozwiązanie problemu, podstawowa sprawa to ustawienie poprawnie geometrii, może być też tak, że auto masz po jakiś drobnych przygodach i pewne punkty są rozjechane, ale jak pisałem wcześniej, można i powinno się to skorygować, po poprawnym ustawieniu jeżeli nadal będzie ciągał, warto podmienić opony, opony specyficznie zużywają się przy niewłaściwych nastawach i nawet po zestrojeniu, może się okazać, że auto ma problemy z jazdą na wprost, idzie zima, to dobry okres aby zrobić z tym porządek, jak się zrobi lodowisko, wszystkie te pompowania kół i niewłaściwe nastawy dadzą o sobie znać i auto nie będzie już tak precyzyjne jak teraz może się wydawać
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dobrze to nie jest bo są te kąty trochę nierówne, my ustawiamy te samochody trochę inaczej, tzn. nieco bardziej rozbieżnie, lepiej się prowadzą, kłóci się to trochę z tym co podaje producent ale faktycznie odczucia z wnętrza są zdecydowanie lepsze, nie ma to prawie żadnego wpływu na zużycie opon. A jak stoi samochód jak spojrzysz na niego gołym okiem, nie jest pochylony na którąś stronę? (na lewą jak stoisz za nim z tyłu)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mechanik wymieniał mi olej, więc spojrzał na rylne zawieszenie itp. nic dziwnego nie znalazł.

 

Następnego dnia pojechałem aby wyważyli przednie koła i co się okazało, dwie krzywe felgi i jedna opona szmelc. Po prostowaniu i zmianie opon auto prowadzi sie wzorowo. Jeszcze nigdy nie miałem auta, które tak prosto jedzie xd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.