Skocz do zawartości

Wtrysk w fazie cieklej


kiloff

Rekomendowane odpowiedzi

w moim poprzednim M52B20 mialem sekwencyjny wtrysk gazu, nie powiem spisywalo sie calkiem dobrze, osiagi identycznie co na Pb jednakze denerowowalo mnie spalanie o ok. 2 litry wieksze niz Pb i szczegolnie zima koniecznosc jazdy przez ok 5km zanim sie przelaczyl (oczywiscie po pierwszym uruchomieniu rano)

 

teraz przymierzam sie do nastepnego auta, i zapenwe bedzie ono mialo M52 pod maska .. i napewno zostanie zagazowane .. i tu mam dylemat - moze zamiast wyrysku sekwencyjnego zalozyc wtrysk w fazie cieklej ?? tak do konca to niewiem czym one sie roznia .. ;) wiem tylko ze mialbym w podobnej cenie jak prinsa, natomiast wlasciciel warsztatu montujacego gaz (mam co do niego i tego co mowi zaufanie bo to brat kumpla) sam ma ten wtrysk i mowi ze samochod pali mu praktycznie tyle samo co Pb a dodatkowo bez znaczenia na temp silnika i otoczeina instalacja sie przelacza zawsze po 55s na gaz ..

 

poza tym jak by na to nie patrzec to jest to nowoczesniejsza instalacja od wtrysku sekwencyjnego ..

 

ma ktos jakies doswiadczenia z tymi instalkami ??

kupie szerokie 17" do E36 - najchetniej 9" przod i 10" tyl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to jeszcze nowość poza tym konieczny jest b. dokładny montaż, ponieważ może dojść np. do oblodzenia kolektora. Poza tym jest kwestia prawidłowego doboru kalibratorów bez tego samochód będzie szarpał i będzie mułowaty nie mówiąc o spalaniu i skaczących wolnych obrotach.

Z tego co wiem to pompy gazu lubią się zacierać ze względu na gaz słabej jakości podobno to poprawili...

 

Jaka to będzie instalka JTG ICOM?

Wyłącz światła w dzień - wróć do normalności !!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gaz tankuje tylko i wylacznie na statoil .. wg mnie najlepszy gaz w moim regionie ..

 

co do nazwy instalacji - chyba taka jak piszesz, ale pewien nie jestem ..

 

i wlasnie troche sie boje tego ze to nowosc, jak narazie w tym zakladzie zalozyli tylko do jednego auta - Passata B5 2.8 wlasciciela zakladu, ale co do dokladnosci montazu to bym sie nie bal - sumienni sa i robia wszystko dobrze .. tylko ze niewiem jak z wytrzymaloscia - passat przejechal jak narazie zaledwie 20tys. km ...

kupie szerokie 17" do E36 - najchetniej 9" przod i 10" tyl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vgen. chyba jak narazie robią dwie firmy JTG ICOM i jakaś holenderska chyba Vialle ale ta jest b. droga. Też się zastanawiam nad tą instalką ale dopiero w przyszłym roku. Ciekły wtrysk powinno się "stroić" na hamowni dopiero wtedy są efekty. Diagnozuje się ją przez złącze diagnostyczne samochodu więc jeśli będzie jakikolwiek problem to tylko warsztat a nie jak dotąd, że można było kupić interface i coś samemu pozmieniać, nie wspominając o kosztach poszczególnych podzespołów.

 

Statoil hmm wszędzie można trafić na brudny gaz, moim zdaniem najlepszy gaz jest na Shell'u, mam kilka sprawdzonych stacji i tam tankuje.

Wyłącz światła w dzień - wróć do normalności !!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtrysk gazu w fazie ciekłej - bardzo dobre rozwiązanie. Było z tym bardzo dużo problemów, głównie z powodu łamiących się zaworów - zbyt duże różnice temperatury w cyklu pracy.

Ogólnie prace nad tym rozwiązaniem zostały częściowo olane... ze względu na CNG.

Kai
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.