Skocz do zawartości

Jakie zawieszenie kupic


BOSS881123

Rekomendowane odpowiedzi

czesc mam do was pytanie chcem kupic do mojej bmki e38 1.8 compact kupic zawieszenie. Sprezyny kupie pewnie firmy ENZO -35/-35 obnizajace ale nie wiem jakie do niego kupic amorki moze bilsteina b4 ale czy nie beda mi kola ocierac o nadkola bo beda za mienkie NA NASZE POLSKIE DZIURAWE DROGI. Prosze was doracie mi jakie kupic amorki a moze tez jakie sprezyny, ale oczywiscie za rozsadna cene nie stac mnie na jakies wypasione zestawy. ZA ODPOWIEDZ Z GORY DZIEKI :twisted2:
BIAŁA MOŻE WIECEJ :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu

Nie chcę Ci tu wykładów robić ale po co Tobie obnizone zawieszenie. Właśnie na nasze drogi najlepsze jest w oryginale. Obniżysz auto, potem będziesz szukał miski olejowej, potem felg, a wszytko dlatgo bo potłuczesz to przez to obniżone zawieszenie. Sprężyny kup w zamienniku odpowiednik fabrycznych, a amorki załóż Bilsteiny B4 lub Sachsa - też zamienniki fabrycznych.

 

Jak nie masz za dużo kasy na przeróbki to lepiej staraj sie auto utrzymać w jak najlepszym stanie technicznym ale i fabrycznym - zawsze szybko sprzedasz, a i wygląda fajnie. Może zainwestuj w jakieś fajne felgi.

 

Pozdro - Krzysiek :D

 

P.S. To był głos rozsądku :P

BMW E84 2.8iX

BMW E31 840Ci M60B40

BMW Klub Polska

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ludzie i tak musze wymienic cale zawieszenie w mojm bmw bo mi padlo a ja was prosze zebyscie mi cos doradzili jakie sprezyny kupic mozecie podac marke i model oraz amork ja duzo nie chcem obnizac auta na maksa -40 albo -35 a alufelgi mam seryjne ale po zawieszeniu kupie drugie i ja was PROSZE DORADZCIE MI CO KUPIC najlepiej podajcie marke i model ZA ODPOWIEDZIE Z GORY DZIEKI
BIAŁA MOŻE WIECEJ :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do obnizenia to producenci zalecaja wymiane amorkow gdy posadzisz ja bardziej niz 4cm.

co do samego obcierania o nadkola to troszke przesadzasz, ja w sumie w moich roznych bmw mialem 10 typow sprezyn, w e36 przy obnizeniu 6-7cm felgach 16' oponach 225 nic nie obcieralo wiec przy 35/35 bedzie spoko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze swojego doświadczenia moge ci polecić sprężyny Eibach. Obniżają o około 35 mm. Zakładałem je do kilku aut i sprawdzały się rewelacyjnie, współpracują z orginalnymi amortyzatorami. Bardzo dobre jest też zawieszenie firmy KW. Obecnie jeżdze (naszczęście jeszcze tylko przez kilka dni) na zawieszeniu HR+amortyzatory KONI Sport. I tego zestawu zdecydowanie nie polecam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie jeżdze (naszczęście jeszcze tylko przez kilka dni) na zawieszeniu HR+amortyzatory KONI Sport. I tego zestawu zdecydowanie nie polecam

 

dlaczego nie polecasz h&r?? ja mam h&r dolozylem na tyl amorki od m3 i jest rewelacyjnie, moze zalezy to od typu sprezyny to odrazu mowie ze jakie dokladnie mam to nie wiem..

Co do Weitec to przerabialem dwa komplety raz w audi i raz w bmw i osobiscie nie kupilbym ich wiecej (majac porownanie z innymi firmami), mialem wrazenie ze te sprezyny sa za miekkie .. jak audi jechalem z duza predkoscia i na naszych pieknych drogach bujnelo mnie gora dol to audi dobijalo w do gleby, na inncyh sprezynych zapominalem ze tam jest taki dol ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlaczego nie polecasz h&r?? ja mam h&r dolozylem na tyl amorki od m3 i jest rewelacyjnie, moze zalezy to od typu sprezyny to odrazu mowie ze jakie dokladnie mam to nie wiem..

Ja mam HR -60mm i amortyzatory Koni Sport. Sprężyna wcale sie nie ugina, na muldach samochód leci w powietrzu.

Najbardziej jestem zadowolony z Eibacha i te sprężyny z czystym sumieniem moge polecić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.