Skocz do zawartości

jak to uruchomic...


KACPER

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam E46 330d z 2002 roku i maly problem z nawigacje.

Mam takie radio:

 

%5B640%3A480%5Dhttp%3A//www.netpoint.com.pl/bmw320_8.jpg

 

oraz taki czytnik w bagażniku:

 

%5B640%3A480%5Dhttp%3A//www.netpoint.com.pl/bmw320_6.jpg

 

Wszystko pieknie tylko, ze nie moge wlożyć płyty do czytnika. Podświetlenie przycisku to wyciągania CD się świeci ale dioda "Power" nie ;( No i jak wkładam płytę to się nic nie dzieje - nawet czuję opór jakby była tam już jakaś płyta....Oczywiści przyciśniecie eject nic nie daje...

 

Czy to trzeba jakos najpierw uruchomic ???

 

KACPER

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyciagnij czytnik, odepnij czytnik i zostaw na pol godziny. Podlacz spowrotem i zobacz czy zadziala, one sie nieraz zawieszaja tak same z siebie :twisted:
Tylko dwie rzeczy są nieskończone - wszechświat i ludzka głupota, chociaż co do tego pierwszego nie mam pewności
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyciagnij czytnik, odepnij czytnik i zostaw na pol godziny. Podlacz spowrotem i zobacz czy zadziala, one sie nieraz zawieszaja tak same z siebie :twisted:

 

 

a dalbys mi jeszcze jaks krotka instrukcje jak to zrobic nie lamiąc nic po drodze ?

 

KACPER

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz te "klucze" wiesz takie metalowe uchwyty ?? Jak nie masz to wygnij sobie z drutu takie w U na jedna i druga strone, wloz w te otwory po bokach i ciagnij... to sie wyciaga jak normalne radio.

 

ps.. ja jestem Ona :wink:

Tylko dwie rzeczy są nieskończone - wszechświat i ludzka głupota, chociaż co do tego pierwszego nie mam pewności
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ps.. ja jestem Ona :wink:

 

No to szanownemu Kacperkowi zrujnowałas swiatopogląd :D

 

tak strasznie chyba nie przewrocilam do gory nogami tego swiatopogladu :twisted:

 

a jak Twoja navi ? dziala ? nie mialam ostatnio czasu na czytanie foruma....

Tylko dwie rzeczy są nieskończone - wszechświat i ludzka głupota, chociaż co do tego pierwszego nie mam pewności
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak Twoja navi ? dziala ? nie mialam ostatnio czasu na czytanie foruma....

 

O, miło, ze pamiętasz ;)

 

Auto jest w ASO od ponad tygodnia. Czekalo na moduł sterowania nivo,

oraz na jakis wzmacniaczo-odbiornik sygnałow z pilota (433MHz)

nr 1

http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=DR41&mospid=47554&btnr=65_0305&hg=65&fg=30

 

beda tez grzebac w navi (skoro juz tyle stoi to poprosilem tez ich i o to). Coś mnie strasza, ze moze byc konieczność sciągania całej deski (touring). Prawdali to??

pozdrawiam

t.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz te "klucze" wiesz takie metalowe uchwyty ?? Jak nie masz to wygnij sobie z drutu takie w U na jedna i druga strone, wloz w te otwory po bokach i ciagnij... to sie wyciaga jak normalne radio.

 

ps.. ja jestem Ona :wink:

 

 

Ups ! Najmocniej Cie przepraszam....odpisywalem na Twojego posta w samochodzie i w pospiechu wiec nawet nie zdarzylem spojzec na autora ;(

Mam nadzieje, ze nie urazilem a jezeli tak to bardzo ale to bardzo przepraszam...

 

KACPER

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

typson krazek anteny jest miedzy radiem a schowkiem, zeby sie do niego dobrac trzeba schowek wymontowac.

 

Kacper a gdzie tam uraziles :lol: powiedz lepiej czy odlaczenie cos dalo ???? bo jak nie to mam jeszcze jeden trick :8) jak nie poskutkuje to trzeba rozlozyc navi :twisted:

 

aaaa jeszcze jedno, nie wiesz na 100% co moze byc w srodku... czy nie ma tam czasem cd-ka i jaki to cd moze byc ? bo nieraz sie zdarza ze jak jest cd kopiowany i jest blad na cd-ku to czytnik przelatuje ciagle w te i tamta i probuje ciagle czytac... to nie pusci cd-ka zeby wylazl.

Tylko dwie rzeczy są nieskończone - wszechświat i ludzka głupota, chociaż co do tego pierwszego nie mam pewności
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

typson krazek anteny jest miedzy radiem a schowkiem, zeby sie do niego dobrac trzeba schowek wymontowac.

 

Kacper a gdzie tam uraziles :lol: powiedz lepiej czy odlaczenie cos dalo ???? bo jak nie to mam jeszcze jeden trick :8) jak nie poskutkuje to trzeba rozlozyc navi :twisted:

.

 

 

no niestety...dolaczylem wszystkie kable od niej, podlaczylem spowrotem i nadal jest to samo...plyty napewno nie ma w srodku bo zjacem obudowi i nic tam nie widac...

 

Masz jeszcze jakies pomysly ?

 

 

KACPER

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda mi na to, że masz uszkodzony mechanizm CD i nie chce wciągnać CD-ka. Po otwarciu czytnika i mając go podpięty w samochodzie, przyjżyj się czemu nie wciąga - może też byc tak, że ktoś kiedyś wyciągnał mechanicznie CD, a mechanizm jest "zamknięty" (opuszczone kółko napędowe).

Sebastian. Dawno temu ... E34 524td.

Obecnie: E38 735iL i E46 330i SMG oraz ... Toyota Prius, Ford Probe 2.5V6 (wszystkie LPG ;) ), a także moto: Yamaha XV250 i Gilera DNA

Stronka

(Nawigacje i audio do BMW E38/39/46/53/83)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...

odgrzeje kotleta,

 

ktoś rozwiązał taki przypadek ?

 

po wyjeciu manualnym plyty (krecenie zębatką) czytnik nie pobiera CD

jak ręcznie ją włożęi dokręcę zębatką w drugąstrone (do opadnięcia krążka) wszystko łądnie chodzi, nawet działa EJECT, ale po wyjeciu znow musze wyjmowac czytnik i recznie wprowadzić CD (zmiana mapy)

 

E39 530d MKIII

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.