Skocz do zawartości

530d jakie SPALANIE???!!!!


zbylon

Rekomendowane odpowiedzi

zastanawiam sie na kupnem 530d i ciekawi mnie ile pali w miescie????

chodzi mi o skrzynie sekwencyjna i manualna!

teraz mam 525tds i w automacie pali mi 10l w miescie styl jazdy raczej spokojny!

osoby ktore ostro ruszaja ze swiatel i ostro hamuja przed nimi moga sie nie chwalic swoimi wynikami :)

wesolych swiat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 69
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

530d pali przy spokojnej jezdzie po miescie 9-10 l na 100km. Moja 525d (automat) spala bardzo podobnie: 8,5-9 l na 100km (jazda po Warszawie). W trasie jadąc 120-160 pali około 7-8 l, przy szybszej jezdzie wychodzi juz duzo wiecej ok 10l.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Spalanie w mieście (100%) na poziomie 10-12l (dosyć energiczna jazda)

W trasie trochę lepiej :) 140-160km/h około 8,5l

 

Dane dotyczą 530dA

193KM trzeba czymś nakarmić

 

Trzeba wziąć pod uwagę, że mamy zimę :mad2:

PZDR :)


GDYBY PRZEDNI NAPĘD BYŁ LEPSZY TO CHODZILIBYŚMY NA RĘKACH :dance:


http://img171.imageshack.us/img171/9086/2fn2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

a jak z 530d z manualna skrzynia?? z zalozenia 1,5 l mniej a jak mowi praktyka?? moze sie ktos wypowiedziec.

tez sie zanosze z zakupem BMW tylko teraz caly czas czytam slycham i obserwuje czy E39 530d czy moze E46 320d / 330d.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka słów o E46 330Cd

 

1. MANUAL - ja mam własnie takie autko, średnie spalanie według wskazań komputera to 9,3 l/100 (mierzone od września), silniczek ma 204 KM a ja bynajmniej nie dziadkuje ale też bez przesady.

 

2. AUTOMAT - takie autko ma kolega Nurek, a znam je dość dobrze :wink: Jego spalanie to 11,? - pod 12 z tego co rozmawiałem kilka razy, silnik oczywiście identyczny.

 

Jadąc na wakacje w moim manualu spalanie w trasie wyszło 6,5 l/100, prędkość 110 - 180 km/h.

 

Kupując ten samochód nie myślalem że bedzie mniej niz 12, moze 11 litrow a musze przyznac jestem bardzo milo zaskoczony, gdyż spalanie na poziomie 9,5 litra miałem w moim poprzednim samochodzie - małolitrazowej benzynce.

Łukasz

E30 316 BAUR TC (w renowacji)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E46 330d 227KM Manual

 

przy spokojnej jezdzie w miescie ok 9l

przy dosc dynamicznej jezdzie 10-10,5l

 

na trasie ok 7-8l - przy dynamicznej jezdzie

 

ps. ukash spalanie wg komputera pokrywa Ci sie ze wskazaniami na dystrybutorze ?? bo mi zaniza o ok 1- 1,5 l / 100km, moze dlatego, ze po chipie bo przed virusem nie sprawdzalem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje 530d Tourning (ręczna skrzynia) obecnie pali 9,1l wg BC, którego nie kasowałem od stycznia a przeleciałem ze 3 tysiące km. Generalnie raczej przemieszczam się spokojnie w cyklu mieszanym tzn, 50 na 50 miasta i trasy, ale z momentami bardzo ostrymi.

Natomiast wracając we wrześniu (w strugach deszczu) z Niemiec nie przekraczając 130km/h spalił mi zaledwie 6,2l na dystansie 1000km (autostrada no i niemieckie ropa, której nikt nie stara sie mieszać z bliżej nieokreślonymi roztworami)! Po polskich drogach i na naszym wątpliwej jakości paliwie poza miastem udało mi się zejść do 6,7l. Był to styczeń, 20 stopni mrozu no ale nie przekraczałem 110km/h na dystansie 200km. Jazda z taką prędkością przy 184KM mocy to istne katusze, dlatego generalnie moje 530d pali od 9 do 10l.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Skoro Ukash wspomniał mnie, to może sam się wypowiem :mrgreen:

auto e46 330Cd automat, silnik M57N (204 KM):

dane wg kompa- 11-12 w mieście zimą (jeżdżę tylko w trybie sekwencji, dużo hamowania silnikiem). Domyślam się, że w trybie D będzie palił więcej (brak odcięcia paliwa przy dojeżdżaniu do np. świateł).

w trasie ostatnio spalił mi w 3 osoby z pełnym bagażnikiem 6,8 i 7,1 l/100 na trasie 1000 km (przeważnie korzystałem z tempomatu).

 

Co do wskazań kompa to niewiele różnią się od średniej z baku liczonej przeze mnie po każdym tankowaniu (zazwyczaj tankuję tak samo czyli do drugiego odbicia) czyli ok. 0,2-0,3 litra na 100 km.

pozdrawiam

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Witam

 

Rowniez posiadam BMW E39 530 D i wedlug BC spalanie srednie wynosi miedzy 7,7 - 8,1 l/100km . Wynik ten utrzymuje sie od jakichs 600 kilometrow poniewaz jakis tydzien temu go kupilem. Generalnie w miescie jezdze spokojnie natomiast jak jestem w trasie czyli autostrada to tak do 200km/h. Jak bede wiedzial lepiej o spalaniu w miescie i w trasie dam znac. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Lekko doznałem szoku spalania. Mam bunie 530 d (2001) od 3 tygodni po mieście wychodzi około 7,5l.

 

Ale szok był na trasie przy pełnym załadunku.

 

 

%5B640%3A480%5Dhttp%3A//images27.fotosik.pl/236/28c7cf67717c9ee1.jpg

 

Verb 1 (tj spalanie z trasy dystans 350km w dzień - przy strajku tirowców)

 

Verb 2 ( tj spalanie jadać ten sam odcinek w nocy)

 

W obu przypadkach średnia prędkość 120 km/h

www.wulkanizacja-bydgoszcz.pl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
ja mam 530d 2003rok manual w ruchu mieszanym to znaczy trasy i oczywscie tez jazda po miesce srednio spalanie mi wychodzi 6,7 i sprawdzane na dotankowaniu bo komputer mi zaniza 0,7 litra! Na trasie to znaczy tankuje i jade 1000 kilometrow, glwonie trasa bez jazdy po duzych miastach moj wynik to 5,7. Oczywsscie to jest jazda oszczedna bez szalnstw! Jak jedze tylko po miescie bez zadnych tras to spalanie ok 9,5 litra! Ostre butowanie ciezko przekroczyc 12 litrow! Srednio wychodzi 7 litrow! l Super oszczedny samochod !
Tomek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lekko doznałem szoku spalania. Mam bunie 530 d (2001) od 3 tygodni po mieście wychodzi około 7,5l.

 

Ale szok był na trasie przy pełnym załadunku.

 

Verb 1 (tj spalanie z trasy dystans 350km w dzień - przy strajku tirowców)

 

Verb 2 ( tj spalanie jadać ten sam odcinek w nocy)

 

W obu przypadkach średnia prędkość 120 km/h

 

No stary! Szacunek. Dla średniej 120 km/h zużycie około 6 litrów - będę w sierpniu na szkoleniu w BMW, to dam im znać. Niech się uczą....

 

Choć nie wiem czy ma to jakieś znaczenie, ale Twój komp pokazuje średnią prędkość nieco niższą, dużo nieco niższą, tak trzykrotnie niższą. No ale może się mylić.

 

A tak swoją drogą: Adminie, może by tak zakazać tematów o zużyciu paliwa, bo niektórych wyobraźnia nieco ponosi. Samochód spali tyle ile musi - na tym należało by skończyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoim sprzedanym (już prawie rok temu) e39 3,0d zrobiłem prawie 30 tkm.

W czasie tego przebiegu najmniejsze spalanie wyniosło 5,7 l/100, a największe 10,5 l/100. Skrzynka manual.

Dlatego jestem w stanie uwierzyć w ww. Każdy ma trochę racji, a prawda (jak to w życiu) leży gdzieś pośrodku.

Generalnie największy wpływ na spalanie ma czynnik ludzki, potocznie zwany ciężkością nogi.

Wiele razy już się o tym przekonałem pokonując długie trasy, gdzie trzeba było zmieniać kierowców. Samochód niby ten sam, a spalanie już trochę inne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu
Średnie spalanie na trasie 300km w odcinkach 2x150km, głównie gierkówka, jazda na tempomacie, automat, nie więcej niż 120km/h, średnia wyszła 6,3l/100km :):)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym nawet powiedział ze troszkę za dużo. Ale to może przez to że w miasteczku w którym sie znajdowałem tez sie zrobiło parę km i przez to skoczył, na trasie pokazywał 5,9. Ekonomizer również utrzymywał sie na takiej wartości. Ale to spowodowane było tylko tym ze jechali za nami znajomi Fordem Mondeo 2.0 4x4 z gazem... czyli nie za bardzo dało sie depnąć bo zaraz by sie zgubili :mrgreen:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Moderatorzy
Wiec tak... BMW e39 3.0D, manualna skrzynia, wersja ze 193 konnym silnikiem. Trasa Poznań-Split (Chorwacja), długość trasy 1500 km. Prędkość max 140 (inne wolne autko na ogonie ;) )

 

A skąd Ci się wzięło 193KM?!Powinno być 184 w Twoim roczniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam! ja mam od niedawna 530d 99r. na tiptronicu i w miescie komp poazuje mi do 11.9l a w weekend leciałem z wrocka do sławy nad jeziorko jakieś 150 km i po zresetowaniu kompa jazdą do 100km/h (bo bujało mną jak ja pier...) komp wskazał 6.0l !!! nie liczyłem jezcze ale po baku wyadaje mi sie ze prawdziwe ! pozdro

kiedyś Golf II, Ibiza Cupra Look, Golf IV, e36 320 coupe, A3 1.9 TDI 136KM teraz


530dA e39 222,9 HP i 463 Nm


No i z przyczyn..... 316i e36 sedan --->>> e36 318is coupe !!!


Opel Vectra - Kia Cerato 2.0 Crdi - Kia Ceed 1.6 Crdi


Teraz 320i e90 150 KM aut.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

222,9 HP i 463 Nm

 

cóż to za wynik ?? Virus , moc na kolach czy na silniku ? , na jakiej Hamowni hamowane było

 

Autoseba Chiptuning Wrocław ----virusik

kiedyś Golf II, Ibiza Cupra Look, Golf IV, e36 320 coupe, A3 1.9 TDI 136KM teraz


530dA e39 222,9 HP i 463 Nm


No i z przyczyn..... 316i e36 sedan --->>> e36 318is coupe !!!


Opel Vectra - Kia Cerato 2.0 Crdi - Kia Ceed 1.6 Crdi


Teraz 320i e90 150 KM aut.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

222,9 HP i 463 Nm

 

cóż to za wynik ?? Virus , moc na kolach czy na silniku ? , na jakiej Hamowni hamowane było

 

Autoseba Chiptuning Wrocław ----virusik

jaka masz skrzynie 360/390 ?? ja swoja 390 już reanimowałem prosty zabieg (tarczki) a jeżdżę na OEM sofcie 227 kucy wynik z hamowni ale korzystam może z max 130 takie są realia wielki plus bo spalanie mam na poziomie M57 2.5 MT i przesiadając sie do 2.5d czuć ze zamula.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.