Skocz do zawartości

m44 wymiana uszczelki pod klawiaturą Anglik


Okoń1985

Rekomendowane odpowiedzi

Witam pojawil mie sie wyciek oleju do swiec prawdopodobnie jest to uszczelka pod klawiatura. Przy wymianie swieczek zauwazylem olej, wyczyscilem zalozylem nowe swieczki autko chodzi az milo, ale niepoki mnie ten olej.po jezdzie probnej okolo 80km olej na swieczkach pojawil sie z nowu bardzo malo. Zamowilem juz uszczelke z serwisu BMW w anglii, ale chlopaki troche duzo wolaja za wymiane. Czy podzczas wymiany trzeba dokrecac jakos srubu niektorzy mowia zeby zaczynac od srodka na zawnatrz inny ze po ukosach sam juz nie wiem, ma moze ktos jakis krok po kroku jak to zrobic... prosze o pomoc i z gory dziekuje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale mam nadzieje że zamówiłeś z tymi uszczelkami świec, nie tylko samą uszczelkę do okoła klawiatury ? Wymiana tej uszczelki skomplikowana nie jest ale dla laika może okazać się wcale nie taka prosta, największy problem jest ze śrubami od strony podszybia musisz mieć przedłużkę do małej grzechotki odpowiedniej długości odkręcasz wszystko zdejmujesz pokrywę patrzysz jak byłą stara uszczelka czyścisz wszystko z oleju zakładasz nową uszczelkę zwracając szczególną uwagę na takie wypustki uszczelki od strony podszybia żeby się nie zagięły podczas wkładania dekla dokręcasz zaczynając od środka z jednej strony z drugiej i po skosie jedną z lewej drugą z prawej tak zeby zacząć od środka skończyć na brzegach, dokręcanie podziel na 3 etapy pierwszym razem lekko drugim tak ze zaczniesz czuć opór a trzeci raz jeszcze o kilka stopni dociągnij ale uważaj tego wcale mocno się nie dokręca wystarczy jak zrobisz to małą grzechotka bo to delikatne śruby są więc nie dowalaj aż już nie będzie chciało iść bo to zamiast uszczelnić to uszczelka zostanie za mocno dociągnięta i znowu będzie ciekło.A swoją drogą ile biorą za wymianę tej uszczelki ja bym wziął 40 zł za to wiec chyba to nie jest drogo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
dzieki za pomoc uszczeleczka wymieniona w serwisie bmw 168 funtow plus uszczelka 55 caly komplet, a po beznadziejnych angielskich mevchanikach 80-90 plus usczelka 20 jakis badziew taki sam jak kupilem w polsce ,,any way,, dzieki znalazlem dobrego polskiego mechaniora z gloucesterf ktory zrobil to za 30 funtow z moja oryginalna uszczelka z bmw I juz nie cieknie :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yo wenek17 to nie dokręcanie głowicy takie żeczy to na podwórku sie robi dokreca sie najlepiej w trzech etapach ale wcześniej czyści sie płaszczyzny do których ma dolegać uszczelka najlepiej benzyną ekstrakcyjną lub nitrem. a kolejność dokręcania nie ma znaczenia, byle by z czuciem:P. a jeśli uważasz że ma znaczenie kolejność dokręcania dekla to powiedz jak to dokręcić. https://www.google.pl/search?q=peugeot+306&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ei=yxgeU9H6O-_Z4QSMiYHACg&ved=0CAcQ_AUoAQ&biw=1024&bih=653#q=peugeot+206+dekiel+zawor%C3%B3w&tbm=isch&facrc=_&imgdii=_&imgrc=pkdxPGaRV5TnfM%253A%3BTC2RU2KldeHLOM%3Bhttp%253A%252F%252Fimg0.sprzedajemy.pl%252F540x405_silnik-peugeot-benzyna-1584610.jpg%3Bhttp%253A%252F%252Fsprzedajemy.pl%252Fglowica-silnika-peugeot-1-4-8v%252C404589%3B542%3B304
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.