Skocz do zawartości

Pakiet serwisowy, wymiana oleju co 20tys. czy co 30tys. km ?


Michael1916

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze

Panowie nie chce zakladac nowego tematu.

 

Mam wyswietlone 2000 km do przegladu - w serwisie powiedzieli jesli mi nie zapali sie kontrolka na zolto z przebiegiem ( przy starcie silnika) to mi przegladu nie zrobia.

 

moje pytanie:

 

Przy jakim przebiegu zapalila sie wam kontolka na zolto ??? ma kilka wyjazdow w ciagu 1m-c o dystansie ok 4tys km a wbic sie w serwis to ja dziekuje ( auto jest dla mnie a nie ja dla niego )

 

i co obejmuje przy pierwszym serwisie( 2 lata / ok.30tyskm ) czy tylko olej wymieniają?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 141
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • Zasłużeni forumowicze

Mi zapalilo sie rowno przy 2000 do przegladu. Zreszta wszystkie wskazania serwisowe zmieniaja sie na zolte ze znaczkiem trojkata na 2k przed serwisem np. wymiana klockow.

Na pierwszym przegladziie wymienia Ci tylko olej z filtrem. Nawet filtry powietrza i paliwa zostawia stare.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem cos około 4 tyś. do przeglądu, powiedziałem że wyjeżdżam w trasę i mam zamiar zrobić w kilka dni około 3 - 5tyś. kilometrów.

Zrobili przegląd bez gadania :lol: tylko, że to było w lutym. Teraz słyszałem (tu na forum) że maja inne wytyczne. :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
pakiet serwisowy co nic innego jak umowa pomiedzy wlascicielem samochodu a BMW - czy te kwestie nie sa uregulowane w jakimkolwiek dokumencie formalnym? nie chce mi sie wierzyc, ze to kiedy samochod bedzie przyjety na serwis zalezy od widzimisie serwisu

Run flats? NEIN, DANKE!


Yn0sTYR.jpg?1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A oto mój pakiet serwisowy - zima :cool2:

Pakiet serwisowy obejmuje też klocki, tarcze itp, komplet klocków to 4000, 2 szt tarcz to 2000 i zamienników na razie nie ma, ja np bardzo żałuje, że nie mam pakietu serwisowego, zwrócił by mi się ze dwa razy już.

 

Jeśli ktoś chce przyspieszyć wskazania bo akurat wyjeżdża to wystarczy pojeździć 1 dzień na wysokich obrotach przy wyższych prędkościach, następnego dnia zapali się kilka tys km wcześniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

wszystko zalezy - ja mam pakiet serwisowy do 4lat/50k mil (co wyjdzie wczesniej); wydaje mi sie, ze nie oplaca mi sie go przedluzac (choc jeszcze dokladnej analizy nie zrobilem) - wymiany olejow i filtrow to sa kwoty w stylu $150-200

 

jedyne otwarta kwestia, to czy i w jakim zakresie beda mi robili hamulce - z tego co pamietam, przednie klocki beda do wymiany przy przebiegu 80-90k mil, tylne przy 60-70k mil; jednoczesnie wydaje mi sie, ze pierwsza wymiana klockow nie jest robiona z wymina tarcz, wiec chyba z finansowego punktu widzenia mi sie nie oplaci wydawac $2k na dzien dobry

Run flats? NEIN, DANKE!


Yn0sTYR.jpg?1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
czy wymiana klockow zawsze idzie w parze z wymina tarcz? pewnie to raczej kwestia grubosci samych tarcz, czyli pytanie jest czy jeden komplet klockow zdziera tarcze na tyle duzo, aby kwalifikowaly sie do wymiany?

Run flats? NEIN, DANKE!


Yn0sTYR.jpg?1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Ale wymiany klocków są razem z pakietem serwisowym "plus", a w tym zwykłym co dają za darmo z autem to chyba tylko filtry i płyny eksploatacyjne ?

 

 

Dokladnie tak. Nikt za 5k pln w nie bedzie zmienial wam tarcz czy klockow. Zaplacicie wiec 15k pln a potem trzeba sie bedzie prosic zeby laskawie klocki zmienili bo na wakacje jedziecie i chcecie miec pewnosc ze dojedziecie. Ja po ostatnim proszeniu sie o wymiane oleju wiecej zadnego pakietu w BMW nie kupie. Za 1/3 ceny mozna zmienic sobie olej gdziekolwiek i w dowolnie wybranym momencie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Panowie ja zaczynam watpic w darmowy serwis bmw - sam sie przekonuje.

 

1. Juz pisalem na forum - mam problemy z hamulacami przednie kolo od strony pasazera ( pisk przy hamowaniu i to duzy ) mam wypkupiony pakiet obejmujacy tarcze i klocki hamulcowe . Probowalem w 2 ASO i jeden twierdzi ze mam spalone tarcze wszystko do wymiany na koszt uzytkownika auta cena po rabacie 6500PLN. W drugim serwisie mowia ze wszystko ok czyscili klocki dwa razy raz ja placilem i nic nie pomaga. .....

( chce dodac iz wskazania czujnikow ciagle przedstawiaja wartosci klockow tyl 3700km a przod 80 000km i ani rusz w dol)

 

2. Darmowy serwis po wskazaniu komputera - jesli tak rygorystycznie podchodza iz jak nie pali sie kontrolka na zolto to nie ma przegladu to mamy maly problem bo nie kazdy mieszka przy ASO BMW a autko nie sluzy do jazdy niedziela -kosciol.

 

tak naprawde sprawy smieszne ale jak na auto premium z wykupionym pakietem to :mad2:

 

ciekawe jak to jest w innych firmach jak Lexus.?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Panowie ja zaczynam watpic w darmowy serwis bmw - sam sie przekonuje.

 

1. Juz pisalem na forum - mam problemy z hamulacami przednie kolo od strony pasazera ( pisk przy hamowaniu i to duzy ) mam wypkupiony pakiet obejmujacy tarcze i klocki hamulcowe . Probowalem w 2 ASO i jeden twierdzi ze mam spalone tarcze wszystko do wymiany na koszt uzytkownika auta cena po rabacie 6500PLN. W drugim serwisie mowia ze wszystko ok czyscili klocki dwa razy raz ja placilem i nic nie pomaga. .....

( chce dodac iz wskazania czujnikow ciagle przedstawiaja wartosci klockow tyl 3700km a przod 80 000km i ani rusz w dol)

 

2. Darmowy serwis po wskazaniu komputera - jesli tak rygorystycznie podchodza iz jak nie pali sie kontrolka na zolto to nie ma przegladu to mamy maly problem bo nie kazdy mieszka przy ASO BMW a autko nie sluzy do jazdy niedziela -kosciol.

 

tak naprawde sprawy smieszne ale jak na auto premium z wykupionym pakietem to :mad2:

 

ciekawe jak to jest w innych firmach jak Lexus.?!

 

No to pieknie! Tarcze tzw "oryginaly" poza serwisem 500zl sztuka klocki ok400 razem 1400zl. Montaz ze 200zl. Tutaj masz wspaniala promocje za za 6,5k. Smiac sie czy plakac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

( chce dodac iz wskazania czujnikow ciagle przedstawiaja wartosci klockow tyl 3700km a przod 80 000km i ani rusz w dol)

 

Mnie przod tez wisial 80-112 tys, zglosilem temat jako usterka argumentuja, ze to niemozlowe i zagraza zyciu jak sie skoncza a komp bedzie pokazywal 150 tys. Podchodzili 2x, za drugim byl update softu calego auta i temat zniknal, teraz pokazuje 18 tys do wymiany. Na gwarancji wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • Zasłużeni forumowicze

Jak kupujesz z PS to "wytarguj" od dealera, żeby zrobili Ci przegląd na 30.000 km w cenie.

Bo inaczej miesiąc czy dwa po zakupie będziesz musiał wydać parenaście stówek extra.

A jak odbierzesz auto po przeglądzie, to będziesz miał rok (albo i więcej) czasu na zastanowienie się nad ewentualnym kupieniem pakietu serwisowego.

 

BTW: opłacalność pakietów zależy od rocznego przebiegu, w moim przypadku wyszło że podstawowy Service Inclusive jest opłacalny.

Zwłaszcza, że teraz przeszli na olej Shell'a (swoją drogą i tak wymieniam olej+filtry w połowie interwału, poza ASO).

Natomiast Service Inclusive Plus nijak mi się nie kalkulował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę negocjował :)

Ja robie rocznie niedużo bo w okolicach 17-19 tys km

 

ma ktoś to rozpisane na km / lata / koszty przeglądu ?

 

+EDIT

Niestety nie udało sie tego wynegocjować :)

 

http://www.bmw.pl/pl/pl/owners/bmw_service/service_inclusive/extended_warranty/calculator.html

 

tu wychodzi za 4lata/100.000km pakiet BSI dla 4 cylindrowców z 3555zł

 

 

++ Edit 2

 

Taką dostałem ofertę na pakiety do 520d xdrive 2015

 

http://zapodaj.net/images/29b4c01da9017.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • Zasłużeni forumowicze

Średnio fajna wiadomość,

BMW zmieniło pakiety BMW Repair (przedłużonej gwarancji)...

 

Nie ma już do wyboru pełnej gamy pakietów "lata/przebiegi", co było wygodne i przede wszystkim opłacalne - pozwalało dobrać optymalny pakiet w rozsądnej cenie i ewentualnie proporcjonalnie go wydłużać wraz z przebiegiem auta.

Teraz do wyboru są tylko opcje lata/200.000km

 

Czyli obecnie wybór ogranicza się do jednego z czterech pakietów:

3 lata/200.000km

4 lata/200.000km

5 lat/200.000km

6 lat/200.000km

 

Jest to nieszczególnie dobra wiadomość zwłaszcza dla osób niewiele jeżdżących (<20.000/rok),

bo dotychczasowy przykładowy pakiet 5lat/80.000km czy 5lat/100.000km był sporo tańszy niż obecny 5lat/200.000km...

Aktualne pakiety preferują zdecydowanie samochody robiące duże przebiegi (ok. 40.000km/rok i więcej).

 

P.S.

Pakiety serwisowe (Service Inclusive) też się pozmieniały, ale w tym wypadku nadal jest dostępnych kilka opcji przebiegów dla poszczególnych lat (5lat/60.000km, 5lat/80.000km, 5lat/100.000km, etc.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, podzielę się taką uwagą, mi np zależało na gwarancji min 5 lat a do tego trzeba mieć aktywny jakikolwiek serwis w momencie zakupu rozszerzenia gwarancji, ale uwaga ten serwis nie musi się pokrywać czasowo i km z gwarancją. W moi m przypadku kupiłem serwis 4lata (bo 3 letni był tańszy tylko o 80zł)i gwarancję na 5 lat. Nie miałem serwisów przy zakupie auta bo kupiłem w DE.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.