Skocz do zawartości

e39 523 wymiana silnika czy remont?


balcer22

Rekomendowane odpowiedzi

kolego serwis nawet zaleca i mówi o tym jasno ze w bmw na 10000tys km. jest nawet wskazane dolac litr oleju bo ona tyle pobierze wiec nie masz sie czym przejmować bo to normalny proces... kolerga tez ma 7 tylko w 3l w benzynie i tez litr mu bierze wiec nie masz na co zwracac uwage

 

Kalkulacja jesli na 10tys km ma pic 1litr oleju

1tys km to 0,1litra oleju

spalanie kolegi

1 tys km- 1litr

10 tys 10 litrow

W związku ze złym stanem zdrowia nie prowadze już napraw BMW !!!!

A i od forum zacząłem leczenie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Mam podobny problem około 3l/14000km pobrało mechanik zalecił wymianę uszczelniaczy zaworowych bo teoretycznie w samochodzie z przebiegiem 250000km mogły już skapitulować. Mam pytanie jaki wpływ mogłaby mieć wymiana odmy?? drugie pytanie czy wymieniać za jednym razem pierścienie czy dać sobie jeszcze na luz? Przebieg jest wiarygodny jeżdże nią od zamierzchłych czasów a poprzedni właściciel nawet żarówki wymieniał w serwisie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to dużo ci tak nie bierze. Jeśli odma nie była wymieniana to mogła polecieć, u mnie tak bylo z tym samym przebiegiem co twój. Uszczelniacze też wymieniałem ale nie zdało rezultatu żadnego tylko że u mnie od wymiany do wymiany to chyba 12l dolewki :D :D najlepiej musisz znaleźć dobrego mechanika, a pierścienie też duże koszty biorąc pod uwage twoje zużycie oleju to nie opłacalne

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Witam,

poszukuje firmy z Śląska, która zajmuje się wymianą/regeneracją silników (z roczną gwarancją).

Podobno taka firma istnieje - dowiedziałem się o niej od znajomego, podobno gdzieś na forum się przewinęli.

Liczę na Waszą pomoc.

p.s. co myślicie o swapie N52 2,5 na M54?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

p.s. co myślicie o swapie N52 2,5 na M54?

To jakie ty masz auto ? e60 2005 r. wzwyż, ze masz w niej silnik N52 ?

Niema starych BMW, są tylko zaniedbane :(

Archiwum moich poprzednich BMW http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=26&t=107364

Obecne e60 http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=155&t=298589

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.