Skocz do zawartości

E91 Padło wspomaganie


mietuska

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś, bez żadnych wcześniejszych objawów padło mi wspomaganie.

wszystko było ok; zaparkowałem, poszedłem do sklepu...

Po powrocie odpaliłem samochód (koła były skręcone) i wtedy poczułem, jakby coś ustąpiło w układzie kierowniczym i wspomaganie się skończyło... (oczywiście pojawiła się kontrolka informująca o awarii wspomagania).

 

Jak sądzicie, czy to pompa, czy może coś mniej poważnego.???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sie podłącze do pytania u mnie generalnie chyba wszystko działa żadna kontrolka sie nie pali ale kierownica chodzi dość ciężko w porównaniu z Audi A4 którym jeździłem wcześniej. Czy to jest normalne? Czy jak stoje w miejscu powinienem 1 paluszkiem obracać kierownicą bo u mnie jest to niewykonalne? Jak to działa u was?
http://i.imgur.com/tGODlbr.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sie podłącze do pytania u mnie generalnie chyba wszystko działa żadna kontrolka sie nie pali ale kierownica chodzi dość ciężko w porównaniu z Audi A4 którym jeździłem wcześniej. Czy to jest normalne? Czy jak stoje w miejscu powinienem 1 paluszkiem obracać kierownicą bo u mnie jest to niewykonalne? Jak to działa u was?

 

Wszystko gra ;) w BMW kierownica tak chodzi ;) miałem wcześniej A6 i jest duża różnica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u mnie do momentu wczorajszej awarii działało bardzo lekko. Myślę, że tak jak piszesz, jednym palcem można było kręcić.

 

Napiszcie, proszę co myślicie o mojej awarii.

 

I może polecicie mi kogoś kto dobrze ogarnia BMW z okolic Radzymina lub Warszawy (oczywiście poza ASO), bo mój mechanik niby je naprawia, ale przekonania nie mam, czy naprawdę ma doświadczenie z tą marką.

Słyszałem, że jest jakiś dobry spec od BMW w Wołominie, może go znacie i możecie polecić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki bo już sie wystraszyłem :)

 

Mietuska, cięzka sprawa ja bym stawiał na pompe, przerabiałem ten temat w Audi i była to właśnie pompa a poźniej jeszcze maglownica bo opiłki ze starej pompy zostały w układzie i wymieniałem 2x pompe i maglownice, nie wiem jak jest w BMW, musisz poszukać jakiegoś dobrego mechanika i poczekać na wypowiedzi kogoś bardziej obeznanego w temacie.

http://i.imgur.com/tGODlbr.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

ja wymieniałem u siebie w e87 pompę 2 miesiące temu, padła przy próbie wykręcenia bączka... delikatnie wyciekł z niej płyn i zaczęła hałasować.

Generalnie zacznij od sprawdzenia poziomu płynu w zbiorniczku, jeśli za mało uzupełnij.

Następnie sprawdź czy nie masz wycieków, szczególnie na osłonach drążkach kierowniczych (przy maglownicy), oraz przy pompie.

Jeśli maglownica jest sucha, płyn jest na odpowiednim poziomie to obstawiałbym pompę... to ona wytwarza odpowiednie (chyba około 120barów, musiałbym spojrzeć na starą pompę) ciśnienie i ułatwia kręcenie kierownicą!!

A co do łatwości kręcenia kierownicą, to potwierdzam że w e87 e90 kręci się ciężej kierownicą niż w innych autach, ale dzięki temu wyczucie auta przy większych prędkościach jest większe.

Posprawdzaj wszystko i zamawiaj używaną pompę z gwarancję rozruchową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co jaki okres czasu trzeba wymieniać płyn w wspomaganiu ?

 

Wg serwisu praktycznie wcale (tak samo w skrzyni biegów), do póki nie nastąpi jakaś awaria.

Ja jednak wymieniłem w skrzyni, oraz w wspomaganiu dwa razy z tygodniowym odstępem (aby mieć pewność że cały olej w układzie jest świeży).

Wspomaganie zalałem Shellem:

http://www.shellhelix.pl/oleje/olej-shell-spirax-/news,65,spirax-s4-atf-hdx-donax-tx.html

BMW E36 1991 Limuzyna 325i 2005↔2007

BMW E46 2002 Touring 320d Lift 2007↔2010

BMW E91 2006 330d 2010↔2018

BMW E81 2007 118d 2015→

BMW F31 2014 325d 2018→

icon1.png

F31-C-HRj_qqhnpsx.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.