Skocz do zawartości

BMW E91 320d, WBAVU31020KY53964


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

oto kolejny egzemplarz, który wpadł mi w oko ale pytanie czy warto.

 

Jakieś opinie na temat komisu, może coś Wam się w oczy rzuca.

Proszę o opinie

 

Dane pojazdu

Art.

 

Wartość

Numer podwozia WBAVU31020KY53964

Kod typu VU31

Typ 320D OL (EUR)

Typoszereg E E91 ()

Seria 3

Rodzaj konstrukcji TOUR

Układ kierowniczy LL

Drzwi 5

Silnik M47/T2

Pojemność skokowa 2.00

Moc 120

Napęd HECK

Skrzynia biegów MECH

Kolor SPARKLING GRAPHITE METALLIC (A22)

Tapicerka STOFF FLUID/ANTHRAZIT (ALAT)

Data prod. 2007-04-24

 

Kod

 

Nazwa (interfejs)

 

Nazwa (ETK)

S1CAA SELEKTION COP RELEVANTER FAHRZEUGE Selekcja COP ważnych pojazdów

S200A DIESELPARTIKELFILTER Filtr cząstek stałych

S249A MULTIFUNKTION FUER LENKRAD Wielofunkcyjność dla kierownicy

S255A SPORT-LEDERLENKRAD Kierownica sportowa ze skóry z poduszką

S2CYA LM RAEDER STERNSPEICHE 158 Obr. BMW, st. le. spr. gw. 158

S313A AUSSENSPIEGELPAKET Lusterko zewn. z funkcją składania

S320A MODELLSCHRIFTZUG ENTFALL Brak napisu modelu

S322A KOMFORTZUGANG Funkcja dostępu komfortowego

S386A DACHRELING Reling dachowy

S417A SONNENSCHUTZROLLO HINTERE TUERSCH. Roleta przeciwsłoneczna drzwi tylna

S423A FUSSMATTEN IN VELOURS Dywaniki podłogowe Velours

S428A WARNDREIECK Trójkąt ostrzegawczy i apteczka

S431A INNENSPIEGEL,AUTOMATISCH ABBLENDEND Lusterko wewn. ściemniane automatycznie

S441A RAUCHERPAKET Pakiet dla palących

S470A KINDERSITZBEFESTIGUNG ISOFIX System Isofix

Kod

 

Nazwa (interfejs)

 

Nazwa (ETK)

S4AEA ARMAUFLAGE VORNE VERSCHIEBBAR Podłokietnik przedni, przesuwany

S502A SCHEINWERFER-WASCHANLAGE Spryskiwacze reflektorów

S508A PARK DISTANCE CONTROL (PDC) Park Distance Control (PDC)

S520A NEBELSCHEINWERFER Lampa przeciwmgłowa

S521A REGENSENSOR Czujnik deszczu

S522A XENON-LICHT Światło ksenonowe

S524A ADAPTIVES KURVENLICHT Adaptacyjne doświetlanie zakrętów

S534A KLIMAAUTOMATIK Klimatyzacja automatyczna

S540A GESCHWINDIGKEITSREGELUNG Tempomat

S644A HANDY VORB. MIT BLUETOOTH-SCHNITTS. Instalacja tel. kom. z Bluetooth

S663A RADIO BMW PROFESSIONAL Radio BMW Professional

P7R7A INNOVATIONSPAKET Pakiet innowacyjny

P7RPA ADVANTAGE PAKET Pakiet Advantage

P7RSA COMFORT PAKET Pakiet Comfort

L801A DEUTSCHLAND-AUSFUEHRUNG Wersja krajowa Niemcy

Kod

 

Nazwa (interfejs)

 

Nazwa (ETK)

S863A SERVICE KONTAKT-FLYER EUROPA Spis dealerów, Europa

S879A DEUTSCH / BORDLITERATUR Literatura pokładowa, niemiecki

S8SPA COP STEUERUNG Sterowanie COP

 

Wyposażenie seryjne

Kod

 

Nazwa (interfejs)

 

Nazwa (ETK)

S321A EXTERIEURUMFAENGE IN WAGENFARBE Zakr. wyp. zewn. w kolorze pojazdu

S4AGA INTERIEURLEISTEN TITAN MATT Listwy wewnętrzne tytanowe matowe

S548A KILOMETERTACHO Licznik kilometrów

S851A SPRACHVERSION DEUTSCH Wersja językowa, niemiecki

 

 

Jeszcze dostałem skany książki:

http://www.fotoszok.pl/out.php/t1703634_img-20130909-123401.jpg, http://www.fotoszok.pl/out.php/t1703635_img-20130909-123426.jpg, http://www.fotoszok.pl/out.php/t1703636_img-20130909-123512.jpg, http://www.fotoszok.pl/out.php/t1703637_img-20130909-123633.jpg,http://www.fotoszok.pl/out.php/t1703638_img-20130909-123644.jpg, http://www.fotoszok.pl/out.php/t1703639_img-20130909-123654.jpg

Edytowane przez Dawidzio83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 57
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Unikaj komisów/ handlarzy

a to co pokazałeś to typowe auto od handlarza w okazyjnej cenie.

Oni muszą zarobić wiec pewnie licznik cofniety i powypadkowa...

 

9/10 aut od handlarza to odpicowane złomy. Być może pojexdzisz rok i nic się nie będzie działo lub nacieszysz się 2 miesiące i będzie musiał dokładać przez cały czas

Ksiązkę i pieczątkę to może mieć każdy także na to nawet nie ma co patrzeć.

Ewentualnie VIN i do ASO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu w końcu nie kupiłeś tamtej poprzedniej co oglądałeś ?

 

Pzdr

 

Wiesz co szczerze mówiąc to nie zdążylem bo ktoś mi podkupił :( i cholernie żałuje teraz, że zastanawiałem się o dzień dłużej bo dzwoniłem do gościa żeby się umówić na sprzedaż a ten mi mówi, że NIEAKTUALNE. No i znowu się rozglam.

 

Co do egzemplarza, którgo dotyczy post to VIN mam, pisałem (bo niemiecki raczej kiepski u mnie) do serwisu w niemczech gdzie auto było serwisowane ale niestety uzyskałem odpowiedź, że tylko właścielowi pojazdu mogą udzielić jakichkolwiek informacji więc nic mi nie potwierdzili. Pytanie czy jak zadzwonię do serwisu polskiego to coś od nich wyciągne.

 

Kolega skrab (viewtopic.php?f=158&t=191266&p=1393948#p1393948) chce swoją sprzedać. Jak myślicie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skorzystałem sobie ze strony autodna.pl i zrobiłem mały test jak ta strona dział.

Wykupiłem raport, jak ktoś ma ochotę to pod tym linkiem są jakieś informacje + inne zdjęcia niż na ogłoszeniu. Generalnie nic mi to nie wniosło do wiedzy na temat historii auta. Chociaż wiem, że auta jest ogłoszone od 1 kwietnia tego roku, czyli trochę stoi.

link: http://www.autodna.pl/vin/WBAVU31020KY53964/bmw-e91-320d-ol--2000cm3/873dee2a8e40a9aa79727b16ce41f723#

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że jest ich 30 więc całkiem sporo. Ostatni wpis widnieje z datą 14.01.2013 rok, przebieg auta 205 252. Według adnotacji jaka widnieje "abmeldegebuhr altwagen" podejrzewam, że auto zmieniło właściciela. Serwis od samego początku, wygląda to naprawdę nieźle. Zabieram się na tłumaczenie napraw. Trochę mi pewnie zejdzie.

Trochę mnie dziwi, że sprzedawca podaje (według zdjęcia) 205 277 km, wychodzi na to, że auto od stycznia zrobiło... 25 kilometrów.

 

Pytanie co się działo z autem od stycznia, czy było kupione po jakimś dzwonie. Zdjęcia auta z ogłoszenia 4 kwietnia przedstawia auto cała, kompletne, czyli 3 miesiące nie wiadomo co się z nim działo, przebieg sugeruje ze nikt nim nie jeździł przez ten czas...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gościu te auto według mnie ma najechane co najmniej 260 tysięcy :) jak nic. Od stycznia po prostu dalej jeździło waliło kilometry i tyle :). Musiałbym być idiotą aby kupić auto z takim przebiegiem. Niech ci gość pokaże dokładne zdjęcia tapicerki w szczególności siedzenia kierowcy oraz zdjęcia pasów :) to ja ci powiem wszystko na ten temat. Wiem jak wygląda zużycie pasów po 100 , 200 i 300 :). Tapicerka auta tego jest charakterystyczna więc łatwo to zauważyć. Poza tym te auto to golas po co ci takie ? według mnie te auto ma nastukane co najmniej 260 tysięcy :). Sprawdź również jak wyglądają te plastyki dookoła skrzyni biegów, mam wrażenie że mogłybyć lakierowane. Również niech gość ci pokaże zdjęcie dokładne przedniej maski :) a zresztą co tu gadać chcesz sprawdzić auto to jedź i sprawdź:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gościu te auto według mnie ma najechane co najmniej 260 tysięcy :) jak nic. Od stycznia po prostu dalej jeździło waliło kilometry i tyle :). Musiałbym być idiotą aby kupić auto z takim przebiegiem. Niech ci gość pokaże dokładne zdjęcia tapicerki w szczególności siedzenia kierowcy oraz zdjęcia pasów :) to ja ci powiem wszystko na ten temat. Wiem jak wygląda zużycie pasów po 100 , 200 i 300 :). Tapicerka auta tego jest charakterystyczna więc łatwo to zauważyć. Poza tym te auto to golas po co ci takie ? według mnie te auto ma nastukane co najmniej 260 tysięcy :). Sprawdź również jak wyglądają te plastyki dookoła skrzyni biegów, mam wrażenie że mogłybyć lakierowane. Również niech gość ci pokaże zdjęcie dokładne przedniej maski :) a zresztą co tu gadać chcesz sprawdzić auto to jedź i sprawdź:)

 

Przebieg 260 tyś dla auta z tego roku i takiej marki raczej nie robi wrażania. Wole kupić auto z takim przebiegiem z pewną historią, niż "igiełkę" dostępną na allegro. Sprawdzam skrupulatnie i chcę się dokładnie zapoznać ze wszystkimi za i przeciw zanim auto kupię, w końcu nie tanie. Co do golasa... zależy mi na dobrym aucie a nie na gadżetach, teraz jeżdżę samochodem z '94 roku, więc każdy inny to już wypas.

Edytowane przez Dawidzio83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kupiłbym tego auta z kilku powodów ale najważniejszy powód to to że od stycznia nie wiadomo co się działo z tym samochodem :) a to prawie 9 miesięcy :) wiesz co się przez 9 miesięcy robi samochodem w Niemczech ? jeździ :) a czy jeździło to bardzo łatwo to sprawdzić. Co tu dużo gadać sprawdź powłokę lakierniczą zabierz mechanika jak masz, jak będzie powłoka ok to sprawdź jeszcze czy samochód czasem nie był zalany :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzadko które auto ma taka historie w ASO jak to BMW - a Ty byś go nie kupił bo nie wiadomo co się działo przez 8miesięcy??? :duh: :duh:

 

Moje e91 stało np przez półtorej roku we włoszech na placu bo znajomy chciał za nie dużo pieniędzy i nie było chętnych.

A e46 które kupiłem wczoraj stało od kwietnia z uszkodzoną turbiną.

Połowa aut na sprzedaż, nie jeździ tylko czeka na właściciela.

 

Przy tym samochodzie interesowałabym się raczej bezwypadkowością a nie snuł domysł o tym co robiła przez 8 miesięcy.

 

A historia o sprawdzeniu przebiegu po pasach i fotelach też dobra, szczególnie że jak są "wyorane" to handlarze wymieniają, sam wymieniałem w swoim cabrio kilkach plastików bo były zniszczone a auto miało prawdziwe 60tys.

Jak czytam takie rady ekspertów od oceniania przebiegu po zdjęciach pasów i foteli to normalnie śmiać się chce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kupiłbym tego auta z kilku powodów ale najważniejszy powód to to że od stycznia nie wiadomo co się działo z tym samochodem :) a to prawie 9 miesięcy :) wiesz co się przez 9 miesięcy robi samochodem w Niemczech ? jeździ :) a czy jeździło to bardzo łatwo to sprawdzić. Co tu dużo gadać sprawdź powłokę lakierniczą zabierz mechanika jak masz, jak będzie powłoka ok to sprawdź jeszcze czy samochód czasem nie był zalany :)

 

Skoro w briefie ma wymeldowanie ze stycznia to jak jezdzilo? Poza tym nie zostalo sprowadzone wczoraj. Historie ma zacną, rzadko które BMW po okresie gwarancyjnym jest serwisowane ASO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawidzio83, masz już tyle informacji o historii auta, że nie ma co dalej gdybać przy komputerze, tylko trzeba sie spakować i wyjazd na przegląd, bo wiecznie nie będzie czekała. :)

 

W gliwickich komisach widziałem trochę trupów, ale to normalka, więc raczej nie ma się co sugerować.

 

Zadzwoń, powiedz, że masz dokładną historię auta i wiesz, że taki przebieg miała w styczniu, może mają gdzieś na boku zapisany prawdziwy, na wszelki wypadek. :D

 

Do Katowic niedaleko, a tam jest parę serwisów, w których zrobią Ci dobry przegląd za 100-200zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silnikiem kolegi Skrab ( oczywiście bez urazy dla kolegi ) to sobie raczej nie pojeździsz bo to tylko 122km.

 

Pzdr

Sprzedam Graty po Aucie :


- Wybierak ( Joystik ) Zmiany biegów zwykły do F10-tki - cena 200zł ! ( stan idealny )

- Licznik Europejski F10 ( stan BDB ) - cena 200zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobaczyć może...

Być może mu się spodoba i kupi chociażby w ciemno :D

Mi strasznie podobała się e 46- najładniejsze jakie kiedykolwiek widziałem no ale tak się zastanwiałem( 3,5 dni) że aż nie zdążyłem jej wrzucić na forum i poszła.

A najprawdopodobniej jeśli bym się wybrał to bym ja kupił

Edytowane przez hipek721
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz się okaże że sprzedane bo dyskusja na forum sie przedłużyła. Wykładasz komuś auto jak na dłoni.

Dokładnie, auto z fajną historią więc jest jak najbardziej godne obejrzenia. Może kolega który napisał, że nigdy by takiego auta nie kupił już jest sam w połowie drogi do niego.

Niema starych BMW, są tylko zaniedbane :(

Archiwum moich poprzednich BMW http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=26&t=107364

Obecne e60 http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=155&t=298589

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co fakt, to fakt historia niezła, ale chciałem sprawdzić sprzedawcę i zapytałem czy auto przyjechało z niemiec na kołąch czy na lawecie... niestety odpisał, że na kołach... Wynika z tego, że z niemiec do Gliwic przejechało 25 kilometrów!!! Czyli licznik cofnięty, pytanie ile??

 

Byłem dzisiaj oglądać kolejny egzemplarz, ogłoszenie: http://otomoto.pl/bmw-320-e91-C28882063.html, jako, że bardzo blisko mnie to się przejechałem. Generalnie wrażenia niezłe, właściciel ciągle nim jeździ, nie stoi w komisie i nie czeka na nowego właściciela. Gościowi dobrze z oczu patrzy. Sam ściągnął z Belgii i jeździ około 2 lat, zrobił jakieś 50 - 60 tyś. Auto w tej chwili na liczniku ma 210 tyś z hakiem. Nie wiem cholera teraz sam. Pracuję, trudno o urlop ale może uda się podjechać w Poniedziałek do Gliwic. Pisałem do serwisu w Gliwicach, przegląd przed zakupem kosztuje 650 brutto... nic najpierw telefon do sprzedawcy, zagram w otwarte karty z historią jak gościo podejdzie dobrze do tematu to zaryzykuję, pojadę, sprawdzę no i się okaże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co fakt, to fakt historia niezła, ale chciałem sprawdzić sprzedawcę i zapytałem czy auto przyjechało z niemiec na kołąch czy na lawecie... niestety odpisał, że na kołach... Wynika z tego, że z niemiec do Gliwic przejechało 25 kilometrów!!! Czyli licznik cofnięty, pytanie ile??

 

Przecież handlarz nie powie Ci, ze przywiózł auto na lawecie - bo to od razu śmierdzi wypadkiem. Każdy zawsze pisze, ze auto przyjechało "na kołach"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.