Skocz do zawartości

Instalacja i konfiguracja INPA, NCS Expert - Windows 7,8,10


Rekomendowane odpowiedzi

W związku z częstymi pytaniami jak skonfigurować oprogramowanie do BMW takie jak:

INPA i NCS Expert opiszę krok po kroku jak wszystko ogarnąć, szybko i sprawnie:

 

Potrzebujecie (wszystko znajdziecie na moim chomiku w katalogu _Dla forumowiczów BMW):

 

Standard Tools 2.12

Sp-daten dla Twojego auta (E39, E46, E89, itd.)

 

Profile - chomik / Profiles - Ncs Expert

INPA - chomik: INPA - for Fxx and Exx (Pełna aktualizacja) - instrukcja gdzie wgrać jest w środku archiwum.

 

Ok, to tyle jeśli chodzi o pliki które potrzebujecie.

Teraz instrukcja step by step.

 

1) Instalujemy Standard Tools 2.12 (żeby plik instalacyjny zadziałał w Windows 8 i 10 należy kliknąć na niego prawym przyciskiem, następnie Właściwości i zakładka zgodność - wymusić zgodność Windows 7) / w trakcie wybieramy wszystko tak jak leci, a pod koniec odhaczamy ptaszka "USB to serial adapter" - będzie to widoczne pod spodem COM1. To tyle, kompa nie trzeba restartować.

2) Update SP-Daten - rozpakuj pliki, a następnie:

 

Skopiuj wszystkie pliki z

 

sp-daten\ECU (LUB NOWSZE, które są na moim chomiku) do C:\EDIABAS\ECU

 

sp-daten\DATEN(LUB NOWSZE, które są na moim chomiku) do C:\NCSEXPER\DATEN

 

sp-daten\DATEN (LUB NOWSZE, które są na moim chomiku) do C:\NCSEXPER\DATEN\E89 (jeśli chcecie inne auta niż E89 to ściągacie inną wersję SP-daten (np. do E46) i tworzycie katalog np. E46, a z resztą postępujecie analogicznie.

 

sp-daten\SGDAT do C:\NCSEXPER\SGDAT

 

3) Rozpakuj plik INPA_with_Fxx.rar,

 

4) Następnie skopiuj cały rozpakowany folder (znajdziesz w nim dwa podfoldery EDIABAS i INPA), nadpisz INPA z katalogiem w c:\EC-APPS\INPA i podkatalog EDIABAS z C:\EDIABAS

Chodzi o nadpisanie go/zastąpienie, czyli skopiowanie w to samo miejsce. Po rozpakowaniu pliku w środku znajdziecie małą instrukcję, która pomoże Wam zrozumieć o czym piszę.

 

5) Rozpakuj profiles.rar i skopiuj profile (3 pliki) do C:\NCSEXPER\PFL

6) Skopiuj plik NCSEXPER.txt do C:\NCSEXPER\CFGDAT (nadpisz na istniejący) - plik znajduje się na chomiku w profilach ncs expert.

 

7) Teraz wejdź w OPCJE FOLDERÓW w Windowsie, wybierz zakładkę WIDOK i odznacz "ukryj rozszerzenia znanych plików".

 

8) Idź do folderu C:\NCSEXPER\WORK i stórz tutaj plik FSW_PSW.man (najlepiej kliknij prawym przyciskiem myszy na puste pole w folderze, następnie z rozwiniętego paska wybierz NOWY -> Dokument tekstowy i zmień jego nazwę na FSW_PSW.man. Plik ma być pusty.

 

To wszystko, masz aktualną INPĘ i NCSEXPERT, możesz kodować i diagnozować.

 

Oczywiście ważna rzecz to dobrze skonfigurowany kabelek - Serial Port na COM1 i Latency (opóżnienie) na 1

 

Sterowniki do kabla: http://www.ftdichip.com/Drivers/VCP.htm

Pozdrawiam.

Edytowane przez Mlodzik18
  • Lubię to 1

_____________________

Sprzedam nowy filtr powietrza MANN C31143 BMW E60 E61 E63 E64 - 90 zł z wysyłką

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zarejestrowani
Super. Na pewno wielu osobom sie przyda :cool2:

b4c4c1867b858a60.jpg.30a4296d964cadcc5bbee45deeb1292d.jpg

OFICJALNY ZEWNĘTRZNY PARTNER BMW AG

Chiptuning Programowanie Carplay Kodowanie Diagnostyka BMW AOS

Tel. +48-790-465-462

https://www.facebook.com/Codemybimmer

https://www.instagram.com/codemybimmer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instrukcja nie kompletna ! samo kopiowanie plikow juz nie pomaga podepnij nowe70,e71 mini r60 to zobaczysz co to daje

 

To stwórz kompletną, bo nie bardzo rozumiem o co Ci chodzi. Do większości modeli to w zupełności wystarczy.

_____________________

Sprzedam nowy filtr powietrza MANN C31143 BMW E60 E61 E63 E64 - 90 zł z wysyłką

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja nie musze nic tworzyc, do e46 czy e39 jest ok ale do modeli od e65 niekompletna!!! nie bedzie wszystko dzialac jak nalezy.

 

LOL, nie mówię, że musisz. Czytaj ze zrozumieniem / żal.

Jeśli już się odzywasz to dołóż swoje 3 grosze i powiedz co dodatkowo trzeba zrobić dla modeli od E65, bo wg tego co napisałem E70 na pewno obsługuje... Słucham tajemniczy "MISZCZU", ponieważ jak zwykle Twoje posty niczego nie wnoszą :mrgreen:

_____________________

Sprzedam nowy filtr powietrza MANN C31143 BMW E60 E61 E63 E64 - 90 zł z wysyłką

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mlodzik18 czy ty przypadkiem jestes wlascicielem chomika "mlodzik1" ?

Gdyby człowiek nie korzystał z doświadczeń innych, to każde kolejne pokolenie, zapewne do chwili obecnej, uczyłoby się łupać kamień...


BMW 330Ci Sport - Moje BMW E46 330Ci Sport<---

BMW 320Ci - -->Moje BMW E46 320Ci<--

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mlodzik18 WIELKI SZACUN DLA CIEBIE ZA PLIKI I INSTRUKCJE !!! SZCZEGOLNIE ZA BMW STANDARD TOOLS 2.12 - Nikt niechcial sie tym podzielic !

 

Dzieki nim uruchomilem sobie INPA na win 7 64 i 32, ale nie uzupelnialem bibliotek z sp-daten tylko wykorzystalem z INPA 502 updated z Twojego chomika. Dzieki Twojemu chomikowi pomoglem kolegom z forum zainstalowac na win7 INPA itd, mam nadzieje ze nie masz nic przeciwko

 

pisalem o tym tu na forum http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=97&t=74640&start=2310#p1654523

 

Mialbym prosbe, pisalem do Ciebie na chomiku o tym, byla by mozliwosc sp-daten do e46 ?

Edytowane przez rzecik

Gdyby człowiek nie korzystał z doświadczeń innych, to każde kolejne pokolenie, zapewne do chwili obecnej, uczyłoby się łupać kamień...


BMW 330Ci Sport - Moje BMW E46 330Ci Sport<---

BMW 320Ci - -->Moje BMW E46 320Ci<--

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To super, ze Ci to pomoglo :).

Tak, mam pliki do e46 i wrzuce je wkrotce, po prostu nie mialem czasu. Zrobie to dzisiaj lub jutro.

 

- wlasnie go pobieram. Wielkie dzieki jeszcze raz !

Edytowane przez rzecik

Gdyby człowiek nie korzystał z doświadczeń innych, to każde kolejne pokolenie, zapewne do chwili obecnej, uczyłoby się łupać kamień...


BMW 330Ci Sport - Moje BMW E46 330Ci Sport<---

BMW 320Ci - -->Moje BMW E46 320Ci<--

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak możesz to dodaj w temacie "win7" , a w poście, że pliki do pobrania z Twojego chomika, ułatwi to życie wielu osobom zaczynającym przygode

Gdyby człowiek nie korzystał z doświadczeń innych, to każde kolejne pokolenie, zapewne do chwili obecnej, uczyłoby się łupać kamień...


BMW 330Ci Sport - Moje BMW E46 330Ci Sport<---

BMW 320Ci - -->Moje BMW E46 320Ci<--

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

super ze to poprawiles :cool2:

 

ja znalazlem pliki do zmiany w NCSExpert jezyka na full EN, ale tylko na win 32bit, u mnie dziala na win7 32bit !

 

wczesniej zaden plik txt nie chcial mi zmienic gornych klawiszy w NCSExpert na EN, tylko dolne byly w EN :)

Gdyby człowiek nie korzystał z doświadczeń innych, to każde kolejne pokolenie, zapewne do chwili obecnej, uczyłoby się łupać kamień...


BMW 330Ci Sport - Moje BMW E46 330Ci Sport<---

BMW 320Ci - -->Moje BMW E46 320Ci<--

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
jak zmusic itool radar do wspolpracy z 64 bitowa java na 8 ? instalacja 32 bitowej javy nie wchodzi w gre, robil ktos takie proby ? easyconnect na win 8 nie smiga, chce zmusic standard tool do pracy z icom... itool radar nie "widzi" javy nawet po wskazaniu z reki, uzywam innych programow korzystajacych z javy i sama konfiguracja jest ok
Krzysztof
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak zmusic itool radar do wspolpracy z 64 bitowa java na 8 ? instalacja 32 bitowej javy nie wchodzi w gre, robil ktos takie proby ? easyconnect na win 8 nie smiga, chce zmusic standard tool do pracy z icom... itool radar nie "widzi" javy nawet po wskazaniu z reki, uzywam innych programow korzystajacych z javy i sama konfiguracja jest ok

 

Mi itool dziala w win8 64bity.

_____________________

Sprzedam nowy filtr powietrza MANN C31143 BMW E60 E61 E63 E64 - 90 zł z wysyłką

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zarejestrowani

Java 7 update 25 , easy connect na win8 tez dziala...

 

http://img812.imageshack.us/img812/4079/sruy.jpg

b4c4c1867b858a60.jpg.30a4296d964cadcc5bbee45deeb1292d.jpg

OFICJALNY ZEWNĘTRZNY PARTNER BMW AG

Chiptuning Programowanie Carplay Kodowanie Diagnostyka BMW AOS

Tel. +48-790-465-462

https://www.facebook.com/Codemybimmer

https://www.instagram.com/codemybimmer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
no działa ale na javie 32 bit, poradziłem sobie, na javie 64 bitowej nie działa, nie idzie jej zmusić do współpracy z itool... mówisz, że easyconnect działa na win 8 64 bit ?? no to pochwal się jak to odpaliłeś
Krzysztof
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zarejestrowani
Normalnie ? Wybacz ja z natury nie lubię się chwalić

b4c4c1867b858a60.jpg.30a4296d964cadcc5bbee45deeb1292d.jpg

OFICJALNY ZEWNĘTRZNY PARTNER BMW AG

Chiptuning Programowanie Carplay Kodowanie Diagnostyka BMW AOS

Tel. +48-790-465-462

https://www.facebook.com/Codemybimmer

https://www.instagram.com/codemybimmer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Java 6 Update 13 i wszystko działa.

To chyba instalowało się z defaultu.

 

Easy connecta ja nie używam, tylko edutyje EDIABAS i ustawiam tam REMOTE zamiast STD:OBD oraz wpisuje Port i IP. Tzn. stworzyłem sobie dwa EDIABAS.ini z końcówką ICOM i OBD i sobie zmieniam nazwy jak muszę użyć ICOMa lub K-DCAN.

_____________________

Sprzedam nowy filtr powietrza MANN C31143 BMW E60 E61 E63 E64 - 90 zł z wysyłką

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
do Mlodzik18: zainstalowalem jave 32bitowa i itool radar smiga, chcialem odpalic jeszcze easyconnecta ale na 64 bitowej w8 nie idzie nawet po wlaczeniu administratora w windows ... po odpaleniu nic sie nie dzieje nawet nie wisi w procesach ale miszczowi forumowemu chodzi wiec pewnie da sie to odpalic :mrgreen:
Krzysztof
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do Mlodzik18: zainstalowalem jave 32bitowa i itool radar smiga, chcialem odpalic jeszcze easyconnecta ale na 64 bitowej w8 nie idzie nawet po wlaczeniu administratora w windows ... po odpaleniu nic sie nie dzieje nawet nie wisi w procesach ale miszczowi forumowemu chodzi wiec pewnie da sie to odpalic :mrgreen:

 

 

No jak "miszcz" Ci nie zdradzi to nie wiem ;)

Dziqusek jest znany z takich wjazdow :mad2:

 

Ja tego nie używam, ale może jutro spróbuje i zobaczę czy zadziała.

_____________________

Sprzedam nowy filtr powietrza MANN C31143 BMW E60 E61 E63 E64 - 90 zł z wysyłką

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
Panowie proszę o stosowanie się do regulaminu. Proszę o wymianę "uprzejmości" na PW. Proszę przeczytać regulamin forum, są tam przewidziane kary za jego łamanie. Proszę pisać na temat lub nic nie pisać. Cieszę się, że są na forum osoby które bezinteresownie pomagają innym proszę jednak o uszanowanie również tych którzy z tego żyją. Jeden jedzie do ASO inny robi to sam nic w tym złego. Proszę o więcej szacunku dla innych użytkowników forum a wszyscy poczują się lepiej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam problem z NCS Expert, pobrałem od Ciebie z chomika wszystko, zainstalowałem tak jak w instrukcji, lecz po wybraniu profilu w NCS Expert i wprowadzeniu hasła, nie otwiera mi się to okienko z wyborem modułów... i NCS przynajmniej tam na górze jest po niemiecku... Co może być nie tak? Sory ale dopiero zaczynam zabawę z Inpą i chciałem sobie zaprogramować kilka funkcji...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam problem z NCS Expert, pobrałem od Ciebie z chomika wszystko, zainstalowałem tak jak w instrukcji, lecz po wybraniu profilu w NCS Expert i wprowadzeniu hasła, nie otwiera mi się to okienko z wyborem modułów... i NCS przynajmniej tam na górze jest po niemiecku... Co może być nie tak? Sory ale dopiero zaczynam zabawę z Inpą i chciałem sobie zaprogramować kilka funkcji...

 

Jesli zainstalowales BMW Standard tools 2.12 to nie mozesz edytowac profili w NCSEXPERT, dlaczego nie wiem, ale na chomiku Mlodzika18 masz gotowe profile, ja uzywam revtor do kodowania i dziala bez problemu. A co do gory w NCSEXPERT po niemiecku, na moim chomiku sa pliki z instrukcja, aby bylo po angielsku.

 

PS. A po co edytowac profile, skoro sa gotowe i sprawdzone ? Tym bardziej przez kogos kto zaczyna dopiero zabawe...

Gdyby człowiek nie korzystał z doświadczeń innych, to każde kolejne pokolenie, zapewne do chwili obecnej, uczyłoby się łupać kamień...


BMW 330Ci Sport - Moje BMW E46 330Ci Sport<---

BMW 320Ci - -->Moje BMW E46 320Ci<--

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.