Skocz do zawartości

brak mocy E46 318i 98'


RaFF.

Rekomendowane odpowiedzi

Sprawa wygląda tak. Okazało się, że auto strasznie zamula, szarpie i ma skoki na obrotach. W ostatnim tygodniu zostały wymienione świece, kable, odma, przepływka. Przez jakiś czas jeździłem z wyłączonym przepływomierzem bo auto nei wkręcało się na obroty, przy 3/4 tys obrotów już zupełnie nie ciągneło w górę, spalanie wzrosło. Po wymianie przepływki chodzi równo i nie szarpie ale też nie ma pełni mocy. Po 10 sekundach jest dopiero przy 60 km/h :/ !

 

Pytani co to może być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm używka Bosha, wszystko bylo podpiete pod komp. żaden check nie wyskakuje. Zakładane w Wiltronicu wiec lipy to raczej nie ma, żadna kontrolka się nie pali. Jak sie daje gaz to jakby przez dosłownie pół sekundy/sekundę nie zaskakuje, albo sie ksztusie dopiero wskazówka na obrotomierzu zaskakuje. Dziwne, nie wiem od czego to może być. W tym momencie do 100 rozpedza sie pewnie w jakies 17-20 sekund.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm używka Bosha, wszystko bylo podpiete pod komp. żaden check nie wyskakuje. Zakładane w Wiltronicu wiec lipy to raczej nie ma, żadna kontrolka się nie pali. Jak sie daje gaz to jakby przez dosłownie pół sekundy/sekundę nie zaskakuje, albo sie ksztusie dopiero wskazówka na obrotomierzu zaskakuje. Dziwne, nie wiem od czego to może być. W tym momencie do 100 rozpedza sie pewnie w jakies 17-20 sekund.

 

 

obstawiam że przepływka nie do końca sprawna

 

u mnie walnięta była i nie było żadnych błędów

 

chyba będziesz musiał jednak zainwestować w nową bo z używkami to wiesz jak jest ;/

 

nowa bosch jakieś 400 do 450,- kosztuje

przerabiałem ten temat

 

czyściłem - używkę też montowałem ze szrotu

a skończyło się wymianą na nową - przez kombinowanie i cudowanie 4 miesiące się męczyłem starając się ustalić przyczyną

 

Pozdr.

gg5553463
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

adaptacje skasowałeś?

 

gdzie w inpie się to wykonuje dokładnie

 

bo ja nic nie robiłem auto działa dobrze a przepływke prawie rok temu wymieniałem :)

 

może jednak warto to zrobić

Edytowane przez spine
gg5553463
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie jest podobnie... zauważyłem, że na zimnym silniku i chłodnym powietrzu (na zewnątrz, kiepska pogoda) silnik jako tako ma moc. Jeździłem niedawno po lekkich wzniesieniach, okolice Karpacza... masakra, bo pod te wspomniane wzniesienia w ogóle nie miała siły...

 

W najbliższym czasie wymienię lambdę i przepływkę i dam tu znać czy coś się zmieniło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że nic nie umiecie obadac tylko wymieniac podłącz wakuometr na podciśnienie wepnij woltomierz w przepływke i coś będziesz wiedział.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam już nową przepływkę. Dzwoniłem do 2 dobrych warsztatów w okolicy (Warszawa Tarchomin) i stwierdzili, że mogą założyć to ale bez autoryzacji. Samo założenie podejżewam, że to sam mogę zrobić ale rozchodzi się o autoryzację. Pytanie czy muszę ją robić? Czy można jeździć bez niej i nie będzie problemu? Ew. jeśli trzeba ja robic to gdzie najlepiej?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stary nie słuchaj głupot i nie daj się na jakąś autoryzację wkręcać

 

zakładaj sam - max 5 minut roboty uwzględniając w tym otwarcie browara i przed przystąpieniem do pracy wypicie go do połowy a po wymianie przepływki dopicie do końca :)

 

i ciesz się z jazdy

 

Pozdr.

gg5553463
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samo założenie podejżewam, że to sam mogę zrobić ale rozchodzi się o autoryzację.

O jaką autoryzację Ci chodzi tak z ciekawości?

uwzględniając w tym otwarcie browara

Ja bym wolał sprawdzić jak samochód działa po wymianie ale co kto woli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.