Skocz do zawartości

co sie tak moze tluc???? 524td


MIŁOSZ1

Rekomendowane odpowiedzi

BMW E28 524td 1985 180tys km realnego przebiegu od nowosci.

 

Po dlugotrwalej (200km) rownomiernej jazdzie autostrada okolo 160km/h zjechalem do miasta i zaczelo mi sie cos tluc na wolnych obrotach , wiem , ze ciezko o takie diagnozy na forum ale moze mial ktos w bardzo podobne objawy i wie jak sie to skonczylo.

 

Tlucze sie dosc glosno, jak grzechotka, bardzo wyraznie slychac w srodku w aucie, mniej przy samym silniku bo tam jest generalnie glosniej, ale dziwiek idzie raczej z dolu niz z gory silnika. Mam wrazenie ze dokladnie w rytm jednego obrotu walu, nie zmienia tonacji po wcisnieciu czy puszczeniu sprzegla, nie ma tez znaczenia czy silnik obciazam czy pracuje na luzno, po prostu niczym nie daje sie sprowokowac zeby zmniejszyc lub zwiekszyc ten halas, takze przy zapalaniu i gaszeniu nie ma jakis mocniejszych czy slabszych dzwiekow.

 

Najwyrazniej slychac na wolnych 600obr/min, przy zwiekszaniu wycisza sie i od okolo 1000obr/min juz nie slychac niczego niepokojacego, pod dojsciu do okolo 4000obr/min dzwiek pojawia sie ponownie ale juz jako rasowe wycie szlifierki katowej albo czegos takiego, po przekroczeniu tych obrotow az po czerwone pole cisza. Atem jezdze niespelna rok ale zrobilem juz okolo 30tys km i zaden podobny dzwiek wczesniej sie nie pojawial.

 

Dzwiek tez nie odbija sie w ogole na jako takiej pracy silnika, chodzi rowno, ma moc.....

 

co to k....a moze byc?? myslalem , ze samo przejdzie ale juz dobre 100km nic sie nie zmienia, nie mam specjalnej ochoty sie teraz z tym babrac a nie wiem czy nie strach jechac w dalsza trase a pozatym szkoda by bylo cos zepsuc na amen.

 

Moze jakies sugestie??

E24 628CSi 12/1982 Delphin-Metallic - wegetacja... :(

E28 524td 06/1985 Karminrot ze szpera :) i silnik nowka!!!


Nowe amortyzatory BILSTEIN B6, CZESCI UZYWANE

Kontakt: 0049-176-4889-3646, 0695039390, GG 244669 lub PW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.