Skocz do zawartości

535d Wymiana filtra czastek stalych.


mar1954

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 rok później...
  • Odpowiedzi 82
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Z racji takiej że jestem tu nowy wypada się przywitać, więc witam wszystkich forumowiczów. Przybywam na forum z dość częstym problemem dotyczacych diesli, chodzi o filtr cząstek stałych, więc zachaczyłem o ten temat. Mam pytanie do osób które usunęły to felerne ustrojstwo. Gdzie i u kogo usunąć dpf? zna ktoś dobrą firmę tuningową która zna sie na e60?. Najleplepiej okolice dolnegośląska, lubuskie lub wielkopolskie. Pozdrawiam!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z racji takiej że jestem tu nowy wypada się przywitać, więc witam wszystkich forumowiczów. Przybywam na forum z dość częstym problemem dotyczacych diesli, chodzi o filtr cząstek stałych, więc zachaczyłem o ten temat. Mam pytanie do osób które usunęły to felerne ustrojstwo. Gdzie i u kogo usunąć dpf? zna ktoś dobrą firmę tuningową która zna sie na e60?. Najleplepiej okolice dolnegośląska, lubuskie lub wielkopolskie. Pozdrawiam!

z usunięciem z softu dpfa nie ma najmniejszego problemu , najdogodniejszą lokazlizację mozesz wybrac ze strony http://www...

poza tym dla forumowiczów mamy specjalne ceny :D

SPECIAL REMAPPING SERVICE - SOFTWARE ENGINEERING - IDA PRO


Chiptuning Łódź


ŁÓDŹ BYDGOSZCZ BIRMINGHAM LONDON


https://www.tc-performance.com/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z racji takiej że jestem tu nowy wypada się przywitać, więc witam wszystkich forumowiczów. Przybywam na forum z dość częstym problemem dotyczacych diesli, chodzi o filtr cząstek stałych, więc zachaczyłem o ten temat. Mam pytanie do osób które usunęły to felerne ustrojstwo. Gdzie i u kogo usunąć dpf? zna ktoś dobrą firmę tuningową która zna sie na e60?. Najleplepiej okolice dolnegośląska, lubuskie lub wielkopolskie. Pozdrawiam!

z usunięciem z softu dpfa nie ma najmniejszego problemu , najdogodniejszą lokazlizację mozesz wybrac ze strony http://www...

poza tym dla forumowiczów mamy specjalne ceny :D

 

Mam silnik m57n2 dużo takich zabiegów z e60 już mieliście?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dużo , najczęsciej jest to wykonaywane u MArcina w Bydgoszczy , zadzwoń zapytaj Marcin wszystko objasni (BYDGOSZCZ (wszystkie marki) nr tel: 725-537-442 - Warsztat!!! ) ... ale Poznań tez nie będzie problemem

SPECIAL REMAPPING SERVICE - SOFTWARE ENGINEERING - IDA PRO


Chiptuning Łódź


ŁÓDŹ BYDGOSZCZ BIRMINGHAM LONDON


https://www.tc-performance.com/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dużo , najczęsciej jest to wykonaywane u MArcina w Bydgoszczy , zadzwoń zapytaj Marcin wszystko objasni (BYDGOSZCZ (wszystkie marki) nr tel: 725-537-442 - Warsztat!!! ) ... ale Poznań tez nie będzie problemem

 

 

Ok, dzięki! Będę miał to na uwadze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale czy jesteś pewien że problem jest po stronie DPF a nie gdzie indziej !!!

Sprawdź dokładnie auto, bo nie jeden przypadek miałem że człowiek chciał wywalać a problem leżał gdzie indziej. A po diagnostyce i naprawie problem z DPF się rozwiązywał i do dziś nie wraca i wcale nie trzeba było go usuwać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...moje zdanie na forum BMW każdy zna, DPF z tych aut usuwa się w ostateczności, a zazwyczaj wystarczy wykonać diagnostykę, naprawić co popsute, (zazwyczaj termostat, albo któryś czujnik) dopalić i jazda, następne 100tkm. :lol:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale czy jesteś pewien że problem jest po stronie DPF a nie gdzie indziej !!!

Sprawdź dokładnie auto, bo nie jeden przypadek miałem że człowiek chciał wywalać a problem leżał gdzie indziej. A po diagnostyce i naprawie problem z DPF się rozwiązywał i do dziś nie wraca i wcale nie trzeba było go usuwać.

 

 

Nie jestem pewny, może masz racje. Byłem u swojego mechanika. Podłączył pod kompa i stwierdził, że wina może leżeć po stronie czujnika ciśnienia spalin. Mój proble polega na tym, że w czasie jazdy załącza się kontrolka filtra cząstek stałych i brakuje mocy na wysokich obrotach od dołu idzie fajnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale czy jesteś pewien że problem jest po stronie DPF a nie gdzie indziej !!!

Sprawdź dokładnie auto, bo nie jeden przypadek miałem że człowiek chciał wywalać a problem leżał gdzie indziej. A po diagnostyce i naprawie problem z DPF się rozwiązywał i do dziś nie wraca i wcale nie trzeba było go usuwać.

 

 

Nie jestem pewny, może masz racje. Byłem u swojego mechanika. Podłączył pod kompa i stwierdził, że wina może leżeć po stronie czujnika ciśnienia spalin. Mój proble polega na tym, że w czasie jazdy załącza się kontrolka filtra cząstek stałych i brakuje mocy na wysokich obrotach od dołu idzie fajnie.

ale to można łatwo zdiagnozować :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale czy jesteś pewien że problem jest po stronie DPF a nie gdzie indziej !!!

Sprawdź dokładnie auto, bo nie jeden przypadek miałem że człowiek chciał wywalać a problem leżał gdzie indziej. A po diagnostyce i naprawie problem z DPF się rozwiązywał i do dziś nie wraca i wcale nie trzeba było go usuwać.

 

 

Nie jestem pewny, może masz racje. Byłem u swojego mechanika. Podłączył pod kompa i stwierdził, że wina może leżeć po stronie czujnika ciśnienia spalin. Mój proble polega na tym, że w czasie jazdy załącza się kontrolka filtra cząstek stałych i brakuje mocy na wysokich obrotach od dołu idzie fajnie.

ale to można łatwo zdiagnozować :)

 

Co sugerujesz? Diagnoza padła na czujnik ciśnienia spalin mam nadzieje, że jest właściwa :? . Po wymianie się okaże :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Mam pytanie czy po vinie idzie sprawdzić czy mam DPF WBANC71010B6360631 e60 530d z 2004.02.11 końcówki mam proste. Chciałbym mieć pewność 100% I jeszcze zapytam czy microfilter który wyświetla się w zakladce servis to śa filtry powietrza czy własnie ten DPF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Mam pytanie czy po vinie idzie sprawdzić czy mam DPF WBANC71010B6360631 e60 530d z 2004.02.11 końcówki mam proste. Chciałbym mieć pewność 100% I jeszcze zapytam czy microfilter który wyświetla się w zakladce servis to śa filtry powietrza czy własnie ten DPF

 

Wg, Vin-u twój samochód spełnia normy eu3 to by oznaczało że nie masz DPF-a. Microfilter to fitry kabinowe.

 

 

 

Numer podwozia WBANC71050B636063

Kod typu NC71

Typ 530D (EUR)

Typoszereg E E60 ()

Seria 5

Rodzaj konstrukcji LIM

Układ kierowniczy LL

Drzwi 4

Silnik M57/TU

Pojemność skokowa 3.00

Moc 160

Napęd HECK

Skrzynia biegów AUT

Kolor SILBERGRAU METALLIC (A08)

Tapicerka LEDER DAKOTA/GRAU 60 (LCAD)

Data prod. 2004-01-26

 

Składanie Wyposażenie

Kod

 

S169A ABGASNORM EU3 Redukcja spalin EU 3

S1CAA SELEKTION COP RELEVANTER FAHRZEUGE Selekcja COP ważnych pojazdów

S205A AUTOMATIC GETRIEBE Automatyczna skrzynia biegów

S216A SERVOTRONIC Wspomaganie układu kier. Servotronic

S403A GLASDACH, ELEKTRISCH Dach przesuwno-uchylny, elektryczny

S415A SONNENSCHUTZROLLO FUER HECKSCHEIBE Roleta przeciwsłoneczna tylna

S430A INNEN-/AUSSENSPIEGEL AUT.ABBLENDEND Lust. wew./zew. z automatyką przyciemn.

S431A INNENSPIEGEL,AUTOMATISCH ABBLENDEND Lusterko wewn. ściemniane automatycznie

S438A EDELHOLZAUSFUEHRUNG Wersja z drewna szlachetnego

S441A RAUCHERPAKET Pakiet dla palących

S442A GETRAENKEHALTER Uchwyt do napojów

S459A SITZVERSTELLUNG, ELEKTR.MIT MEMORY Elektryczna regulacja foteli z pamięcią

S465A DURCHLADESYSTEM System załadunku

S508A PARK DISTANCE CONTROL (PDC) Park Distance Control (PDC)

S534A KLIMAAUTOMATIK Klimatyzacja automatyczna

Kod

 

S540A GESCHWINDIGKEITSREGELUNG Tempomat

S563A LICHTPAKET Pakiet oświetlenia

S588A LM RAEDER STERNSPEICHE 115 Obr. BMW, st. le. spr. gw. 115

S606A NAVIGATIONSSYSTEM BUSINESS System nawigacji Business

S644A HANDY VORB. MIT BLUETOOTH-SCHNITTS. Instalacja tel. kom. z Bluetooth

S694A CD-WECHSLER VORBEREITUNG Instalacja zmieniarki BMW na 6 CD

S698A AREA-CODE 2 Area-Code 2 do DVD

S785A WEISSE BLINKLEUCHTEN Lampy kierunkowskazów białe

S854A SPRACHVERSION FRANZOESISCH Wersja językowa, francuski

S863A SERVICE KONTAKT-FLYER EUROPA Spis dealerów, Europa

S881A FRANZOESISCH / BORDLITERATUR Literatura pokładowa, francuski

S8SAA LAENDERSPEZ. NAVI.-FREISCHALTUNG Aktywacja nawigacji charakt. dla kraju

S8SPA COP STEUERUNG Sterowanie CO2

S915A AUSSENHAUTSCHUTZ ENTFALL Brak konserwacji pokrycia zewn.

 

S548A KILOMETERTACHO Licznik kilometrów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam! Powróce do swojego tematu. Kontrolka od zapchanego dpf świeci się nadal i do tego brak mocy na wyższych obrotach(tryb awaryjny). Wymieniłem filtr dpf kilka miesięcy temu bo stary był już niezdolny do regeneracji. Po 2 miesiącach filtr zapchał się ponownie! Myślałem, że dostane szału, okazało się, że termostaty były uszkodzone bo temp. była zbyt niska. Wymieniłem termostaty oraz czujnik ciśnienia spalin, sonda lambda i czujniki temperatury są ok, a mimo to kontrolka dpf świeci się nadal, a głównym problemem jest to, że program nie włącza trybu wypalania dpf-a.

Jakie warunki muszą być spełnione, żeby program wypalania się aktywował lub co może wpływać na prawidłowe działanie tego filtra??

Dodam, że paliwa w baku mam napewno więcej niż 10 litrów.

Nie mam już sił do tego badziewia, więc pytam czy jest tu jakaś mądra głowa która może mi pomóc??

Pozdrawiam wszystkich forumowiczów.

Bmw to piękne auta, ale kupujcie tylko benzyniaki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bmw to piękne auta, ale kupujcie tylko benzyniaki!

...bzdura, z DPF można żyć, tylko trzeba mieć kumatego diagnostę, bo wymiana filtra była prawdopodobnie niepotrzebna, problem tkwił jak widać gdzie indziej

-sprawne termostaty

-wymagana ilość paliwa

-sprawny czujnik ciśnień w wydechu

-sprawne czujniki temperatury w ukł. wydechowym

-sprawna sonda lambda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bmw to piękne auta, ale kupujcie tylko benzyniaki!

...bzdura, z DPF można żyć, tylko trzeba mieć kumatego diagnostę, bo wymiana filtra była prawdopodobnie niepotrzebna, problem tkwił jak widać gdzie indziej

-sprawne termostaty

-wymagana ilość paliwa

-sprawny czujnik ciśnień w wydechu

-sprawne czujniki temperatury w ukł. wydechowym

-sprawna sonda lambda

 

Mój filtr miał już 200 tys albo i więcej przebiegu. Zgadzam się problem tkrwił gdzie indziej. Jazda przez dłuższy okres z niesprawnymi termostatami, sprawiła, że filtr zapchał się na dobre. Wg mnie tempratura silnika w ukrytym menu to głupota. Tylko pytanie, dlaczego program nie wypalał dpf-a, skoro wszystkie warunki które napisałeś zostały spełnione, hmm??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może być tez tak ze skoro błąd DPF jest zapisany w sterowniku silnika to mimo spełnienia warunków dopalanie się nie włazy do czasu usunięcia błędu za pomocą komputera.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu

Bmw to piękne auta, ale kupujcie tylko benzyniaki!

...bzdura, z DPF można żyć, tylko trzeba mieć kumatego diagnostę, bo wymiana filtra była prawdopodobnie niepotrzebna, problem tkwił jak widać gdzie indziej

-sprawne termostaty

-wymagana ilość paliwa

-sprawny czujnik ciśnień w wydechu

-sprawne czujniki temperatury w ukł. wydechowym

-sprawna sonda lambda

... oraz sprawna przepustnica zwana inaczej klapą gaszącą lub tzw. throttle valve...

 

Wielu "diagnostów" o tym zapomina :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może być tez tak ze skoro błąd DPF jest zapisany w sterowniku silnika to mimo spełnienia warunków dopalanie się nie włazy do czasu usunięcia błędu za pomocą komputera.

 

Diagnosta próbował usunąć błąd, próbował również włączyć dopalanie wymuszone i nic, nie włączyło się

Ktoś potrafi rozwiązać tą zagadke??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakie były temperatury silnika i w wydechu oraz ciśnienie przed DPF na wolnych obrotach ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może być tez tak ze skoro błąd DPF jest zapisany w sterowniku silnika to mimo spełnienia warunków dopalanie się nie włazy do czasu usunięcia błędu za pomocą komputera.

 

Diagnosta próbował usunąć błąd, próbował również włączyć dopalanie wymuszone i nic, nie włączyło się

Ktoś potrafi rozwiązać tą zagadke??

Ja zaczalbym od aktualizacji softu aby wykluczyć że coś było grzebane ..... Nigdy nie wiadomo , chyba że masz auto od nowości .....

SPECIAL REMAPPING SERVICE - SOFTWARE ENGINEERING - IDA PRO


Chiptuning Łódź


ŁÓDŹ BYDGOSZCZ BIRMINGHAM LONDON


https://www.tc-performance.com/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.