Skocz do zawartości

Słabo świecące ringi


czupurek85

Rekomendowane odpowiedzi

Też chciałem sobie poprawić jasność świecenia ringów.

Kupiłem cos takiego (oczywiście wszelkie diody tylko z CAN BUS'em - aby błędu spalonej żarówki nie wywalało):

 

http://www.sklepledowy.pl/environment/cache/images/400_300_productGfx_491abbfd05aa0aa8a5b4d4056e530f85.jpg

 

ale to była totalna porażka. Oczywiście światło w lepszej barwie - białe nie żółte. Ale ledwo cokolwiek było tam widać. Zakupiłem więc taką samą żarówkę jaka tam jest: BA9S 12V ale nie 10W a 20W. Dostępne są na zamówienie w sklepach motoryzacyjnych - 10W od ręki, cena 6-9 zł za sztukę. Ogólnie nie ma różnicy między 10 a 20 W.

Nie mam siły już dalej się w to bawić. Ringów CCF zakładał nie będę - rozkładanie całej lampy mija się z celem.

Zastanawiam sie jeszcze nad jakimiś LED markerami. Ale cena ponad 100zł mnie przeraża

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupiłem te lampy

 

http://tablica.pl/oferta/lampy-przednie-bmw-5-e39-angel-eyes-ring-soczewka-CID5-ID2qMbh.html

 

na zdjeciach widac ze ringi świecą. A moje to ledwo widac czy świeca czy nie :mad2: :mad2:

co ty kupiłeś !!! :mad2: :mad2: :mad2: :mad2: :mad2: :mad2: :duh: :mad2: :mad2: :mad2: :lol: :lol: :lol: :lol:

http://www.directtraffic.pl/tl_files/clickad/zaufali_nam_small/bmw.pnghttp://kernest.fm.interia.pl/strzalka_w_lewo.gif. Zobacz link ⇓ ⇓ ⇓ ⇓ ⇓ ⇓ ⇓ ⇓

http://www.youtube.com/user/RadekFiliks/videos?flow=grid&view=0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam zwykłe lampy przed livtowe bez spryskiwaczy.Jakie będą do nich najlepsze ringi ?. Chodzi mi o to żeby były legalne czyli miały homologację ,możne by je stosować do jazdy dziennej.I nie powodowały żadnych błędów czy problemów z elektroniką.Kasa nie gra roli.Czy w ogóle są takie na rynku?

Z góry dzięki za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem, to nie ma żadnych dokładanych ringów z homologacją DRL. I moim zdaniem mija się to z celem.

 

A te lampy z aukcji nawet na zdjęciach nie świecą za bardzo, więc można się było domyślić co będzie w rzeczywistości. Pomijając już fakt, że są obrzydliwie brzydkie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam zwykłe lampy przed livtowe bez spryskiwaczy.Jakie będą do nich najlepsze ringi ?. Chodzi mi o to żeby były legalne czyli miały homologację ,możne by je stosować do jazdy dziennej.I nie powodowały żadnych błędów czy problemów z elektroniką.Kasa nie gra roli.Czy w ogóle są takie na rynku?

Z góry dzięki za odpowiedź.

 

Ringi SMD od jafry. Mam je u siebie. Świecą na pewno mocniej niż CCFL. Zerknij w mojej galerii. Do tych ringów, ma też moduł za grosze, który zmniejsza jasność świecenia ringów przy włączeniu świateł mijania. Do najtańszych nie należą, ale tu liczy się przecież jakość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

możne by je stosować do jazdy dziennej.

Nie zastosujesz ich do jazdy dziennej

 

Te SMD od jafry z modułem regulacji jasności świecenia co krys32 proponuje,to też nie dobre do jazdy dziennej?

 

-a i czy jak nie mam spryskiwaczy to mogę je założyć?,

zaznaczam że nie mam zenonów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz zakładać. Ja mam bez modułu, podłączyłem pod światła pozycyjne i jeżdżę i nic. Kilkadziesiąt kontroli i nic. Nawet gdzieś pisałem w temacie jak mnie zatrzymała drogówka i mówiła, że oryginalne ringi to widać, a nie podróbki neonowe jak zatrzymywali. Postaram się znaleźć papiery od ringów choć może być to kłopot i tam były napisane 3 sposoby podłączenia i jakie są wymogi żeby mogły być jako światła do jazdy dziennej. Co do spryskiwaczy nie ma to znaczenia. Tylko Ty Bogdan musiałbyś podłączyć tak, że po zapaleniu świateł mijania, ringi będą gasły bo jak nie masz ksenonu to by średnio to wyglądało.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko Ty Bogdan musiałbyś podłączyć tak, że po zapaleniu świateł mijania, ringi będą gasły bo jak nie masz ksenonu to by średnio to wyglądało.

 

Z tym chyba nie byłoby problemu.U Ciebie ładnie to wygląda, szczególnie razem z podświetleniem pod drzwiami.Mam obawy że u mnie w zwykłych lampach będzie hiurowo :| z tymi ringami.

Żebym miał jakieś fotki do porównania to by fajnie było.

Z kasą nie ma problemu ,chodzi o estetykę.

Widzę na drodze co ludzie wyprawiają z tymi lampami,nie raz nie dobrze się robi i płakać się chce że tak szpecą ładne samochody :cry2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego? Będzie tak jak u mnie tylko, że ja jak włączę ksenon to ringi świecą, a u Ciebie, żeby nie było widać różnicy po zapaleniu świateł mijania ringi będą gasły. Więc problemu nie ma :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupiłem te lampy

 

http://tablica.pl/oferta/lampy-przednie-bmw-5-e39-angel-eyes-ring-soczewka-CID5-ID2qMbh.html

 

na zdjeciach widac ze ringi świecą. A moje to ledwo widac czy świeca czy nie :mad2: :mad2:

kupiłeś najgorsze dziadostwo

ringi są podświetlane dwoma zwykłymi ledami na dole pod chromowaną osłonką więc ich nawet w nocy nie widać

ale musisz mieć między światłem mijania a drogowym dodatkowe ledy które mają być jako postojówki

nie wiem czy te lampy są rozbieralne bez rozklejania ale jeśli tak to wsadź ringi CCFL

ale z montażem wstrzym się do ulewy bo kumpel takie miał i co deszcz to reflektory zalane były do połowy

ale woda nie szkodziła silniczkom bo te przestały działać zaraz po podłączeniu ,,, :D :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

 

podłącze się pod temat

 

mam pytanie do krys32 masz ringi te pierwsze SMD czy te nowsze "gęstsze" tzn. jest ich więcej na jednym krążku i niby mocniej świecą?

drugie pytanie podłączone masz pod postojówki, czyli z tyłu też ci się świeca + rejestracja?

Ja swoje(te pierwsze SMD) podłączyłem pod zasilanie silniczków zapalają się same dopiero po zapaleniu silnika

i rozkręcają się podobnie jak xenony, i świecą tylko one. Jedyny mankament jest to, że jak nacisnę hamulec to lekko mrugają,

widzę to na ścianie w garażu a normalnie raczej tego nie widać.

Na początku podłączyłem, że gasły przy zapaleniu mijania ale zmieniłem i palą się cały czas bo wydaje mi się,

że nie rażą w nocy są takie akurat dla oka a i w dzień same dają rade. Jak na razie Szanowna Władza się nie czepia jak jeżdżę na nich czy to jako dzienne czy jako postojówki...

pozdrawiam dako3

dako3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam te gęstsze. Podłączone mam pod pozycję. W dzień włączam pozycyjne światła i zapalają się tylko ringi z przodu, a z tyłu pozycyjne i rejestracja. Nic mi nie mruga. Wieczorem zapalając ksenon ringi dalej się palą, ale w niczym to nie przeszkadza bo mają taką samą barwę. Widzać zresztą w galerii. Pzdr.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ciekawie krys32 się zachowujesz ;) Na pozycyjnych się nie jeździ - to chyba wiesz? ;) A jeśli chcesz potraktować ringi jako światła do jazy dziennej, to nie mogą się palić żadne inne światła na aucie (łącznie z podświetleniem deski).

Widziałem już parę takich aut i się zastanawiałem - nie przekręcili włącznika świateł do końca przez przypadek, czy udają DRL ;)

Straight six in the front, manual gearbox in the middle and drive goes to the back - that's the chapter one, page one of the petro-sexual handbook :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja wiem, że nie powinno się jeździć na pozycjach, lecz władza nie zwraca na to uwagi :D A że z tyłu palą się pozycje to w niczym nie przeszkadza :D A w ogóle to nie chciałem mieć DRL tylko ringi :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

auta zarejestrowane przed ktorys tam rokiem juz nie pamietam dokladnie, moga byc wyposarzone w swiatla do jazdy dziennej przy ktorych

beda sie palily swiatla tylne +rejestracja,

jednak po tym roku jest to zabronione... ot taka ciekawostka

u mnie pala sie tylko ringi

jednak ja mam te pierwsze jeszcze ale ze zdjec nie widze jakies roznicy...

pozdrawiam

dako3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.