Skocz do zawartości

X5 E53 4,4i z Kraka i Poznania LU52171


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich serdecznie.

Jestem nowy na forum ale zanoszę się z zamiarem zakupu X5 najchętniej z silnikiem 4,4. Mam 2 takie na oku i stąd pytanie czy ktoś widział, oglądał, zna 2 auta??

1. Które mi najbardziej leży bo na gotowo, przerejestrować i jeździć http://allegro.pl/show_item.php?item=3017044180

WBAFB51000LU52171

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapytaj o ksiażke serwisową i ew serwisowanie auta bo ten przebieg nierealny tym bardziej iz pewnie auto pochodzi realnie z Belgii

Foto tak zrobione ,że nic nie widać :shock: :shock:

 

Numer podwozia WBAFB51000LU52171

Kod typu FB51

Typ X5 4.4I (EUR)

Typoszereg E E53 ()

Seria X

Rodzaj konstrukcji GEFZG

Układ kierowniczy LL

Drzwi 5

Silnik N62

Pojemność skokowa 4.40

Moc 235

Napęd ALLR

Skrzynia biegów AUT

Kolor BLACK SAPPHIRE METALLIC (475)

Tapicerka LEDER DAKOTA/SCHWARZ (LCSW)

Data prod. 2004-03-10

 

 

 

Wyposażenie

 

Kod Nazwa (interfejs) Nazwa (ETK)

S1CAA SELEKTION COP RELEVANTER FAHRZEUGE Selekcja COP ważnych pojazdów

S205A AUTOMATIC GETRIEBE Automatyczna skrzynia biegów

S216A SERVOTRONIC Wspomaganie układu kier. Servotronic

S230A EU SPEZIFISCHE ZUSATZUMFAENGE Zakres dodatkowy, charakteryst. dla UE

S235A ANHAENGERKUPPLUNG,KOPF ABNEHMBAR Hak holowniczy ze zdejmowaną głowicą

S302A ALARMANLAGE Instalacja alarmowa

S328A ALUMINIUM-TRITTBRETT Stopień, aluminium

S386A DACHRELING Reling dachowy

S403A GLASDACH, ELEKTRISCH Dach przesuwno-uchylny, elektryczny

S423A FUSSMATTEN IN VELOURS Dywaniki podłogowe Velours

S430A INNEN-/AUSSENSPIEGEL AUT.ABBLENDEND Lust. wew./zew. z automatyką przyciemn.

S437A EDELHOLZAUSFUEHRUNG Wersja z drewna szlachetnego

S441A RAUCHERPAKET Pakiet dla palących

S459A SITZVERSTELLUNG, ELEKTR.MIT MEMORY Elektryczna regulacja foteli z pamięcią

S464A SKISACK Worek na narty

Kod Nazwa (interfejs) Nazwa (ETK)

S488A LORDOSENSTUETZE FAHRER/BEIFAHRER Podparcie lędźwi kierowcy i pasażera

S494A SITZHEIZUNG FUER FAHRER/BEIFAHRER Podgrzwanie fotela kierowcy/pasażera

S502A SCHEINWERFER-WASCHANLAGE Spryskiwacze reflektorów

S508A PARK DISTANCE CONTROL (PDC) Park Distance Control (PDC)

S521A REGENSENSOR Czujnik deszczu

S609A NAVIGATIONSSYSTEM PROFESSIONAL System nawigacji Professional

S644A HANDY VORB. MIT BLUETOOTH-SCHNITTS. Instalacja tel. kom. z Bluetooth

S672A CD WECHSLER 6-FACH Zmieniarka CD na 6 płyt CD

S677A HIFI SYSTEM PROFESSIONAL System HiFi Professional DSP

S691A CD-HALTERUNG Mocowanie CD

S761A INDIVIDUAL SONNENSCHUTZVERGLASUNG Ind. oszklenie przeciwsłon.

S785A WEISSE BLINKLEUCHTEN Lampy kierunkowskazów białe

S818A BATTERIEHAUPTSCHALTER Główny wyłącznik akumulatora

S854A SPRACHVERSION FRANZOESISCH Wersja językowa, francuski

S863A SERVICE KONTAKT-FLYER EUROPA Spis dealerów, Europa

Kod Nazwa (interfejs) Nazwa (ETK)

S877A UEBERKREUZBEDIENUNG ENTFALL Brak obsługi krzyżowej

S881A FRANZOESISCH / BORDLITERATUR Literatura pokładowa, francuski

S8SPA COP STEUERUNG Sterowanie CO2

S925A VERSANDSCHUTZPAKET Ochronny pakiet wysyłkowy

S926A ERSATZRAD pełnowartościowe koło zapasowe

 

 

 

Wyposażenie seryjne

 

Kod Nazwa (interfejs) Nazwa (ETK)

S220A NIVEAUREGULIERUNG Zawieszenie samopoziomujące

S249A MULITFUNKTION FUER LENKRAD Wielofunkcyjność dla kierownicy

S309A LM RAEDER/STERNSPEICHE 57 Obr. BMW, st. le. spr. gwiaz. 57

S321A EXTERIEURUMFAENGE IN WAGENFARBE Zakr. wyp. zewn. w kolorze pojazdu

S413A GEPAECKRAUMTRENNETZ Siatka oddzielająca bagażnika

S442A GETRAENKEHALTER Uchwyt do napojów

S522A XENON-LICHT Światło ksenonowe

S534A KLIMAAUTOMATIK Klimatyzacja automatyczna

S548A KILOMETERTACHO Licznik kilometrów

W razie pomocy pisać na PW,bo nie śledzę wszystkiego na bieżąco
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja uważam iż auto jest z Belgii i przebieg to min.300.000 ale co z tym drewnem ??? Coś sprzedawca wyjaśnił ???

Właściciel napisał, że drewno oklejone karbonem bo tak wygląda lepiej, nie ma książki serwisowej ani faktur, obecnie wgrany język to Polski. Poza tym butla w kole o pojemności 42l to co 250km tankowanie...

 

Powiem szczerze, że nie ma nić ciekawego z polifta do 50tyś zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

No niestety te 18-20 i + to na spoko trzeba liczyć.

Mam coś podobnego tyle,że nie beemę-to słyszę normalnie jak mlaska :mrgreen:

I jeszcze pytanie czy 42l pojemności,czy wchodzi 42.Ja mam u siebie butlę 80 litrów wchodzi mi jakieś 61-63 litry(zależy na jakiej stacji) to te 300 km spokojnie przelecę.

Butla zdecydowanie za mała jak na silnik V8,albo ktoś zakładał instalację typowo na handel,bo jak jest to szybciej sprzeda.

Ciężko jest teraz sprzedać auto z takimi dużymi silnikami,trzeba znaleźć klienta pojeepanego jak np. ja :mrgreen:

ec2Wze6.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Niemcy to już prawdziwa "pralnia" samochodów z całego świata.

 

 

U niemca rynek opanowali turasy, litwa, białoruś itd :) Dlatego ja mam dostęp do aut z Hiszpanii naprawdę czasami trafia sie rodzyn z książką i cena jak za polskie padła... W Hiszpanii bieda się zrobiła więc auta idą w dobrych cenach. Ostatnio była E39 M5 INDIVIDAUL na mege kocie z pełnym wyposażeniem, z 2002r, z ori książką i przebiegiem 99tkm za 50000 z opłatami. Naprawdę piękne auto, duże navi, kiera wielofunkcyjna, beż skóry, czarna...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taaak, hiszpańskie auta są bardzo fajne, w szczególności gdy długu na nim więcej niż sama jego wartość :) . Polecam!

Do sprzedania: - E60 535xi LCI USA 2008 MT

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=155&t=222639


Dla amatorów "rynkowych" cen E60 535i/xi taka mała przestroga:

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?p=1983450#p1983450

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co Ty możesz o tym wiedzieć? Mieszkasz tam? No chyba, że swoje zdanie opierasz na programie "Pamiętniki z Wakacji" lub na Teleexpressie :duh: Tam się nie bawią jak u nas z właścicielem Amber Gold?. Zabierają auto po pierwszej lub drugiej wtopie, auto się sprzedaje, a komornik jest na właścicielu auta, a nie na jego rzeczy. Łatwiej odzyskać pieniądze !
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli rozumiem, że nie ma takiej możliwości, że można kupić takiego babola z Hiszpanii z ciążącym na nim długiem?

 

Jak ja lubię takie generalizowanie i podpieranie się bzdetami w stylu "czy tam mieszkasz?", bo jeśli nie, to jakie masz prawo zabierać głos. Kolego tajger, gdyby było tak jak piszesz, że znajomość prawa jest idealnie skorelowana z miejscem zamieszkania, to mielibyśmy świat idealny bez jakiegokolwiek dymania kogokolwiek. Ja takim idealistą nie jestem, ale Tobie nie odmawiam życia w takiej ułudzie.

 

Widzisz, w tym idealnym jak dla Ciebie świecie, mamy taki wynalazek zwany internetem, gdzie opisywana rzeczywistość jest trochę bardziej brutalna i przymiot mieszkania w danym miejscu implikuje trochę inne obrazy. Co więc w tym internecie możemy znaleźć:

 

http://motoryzacja.interia.pl/news/tanie-auta-bardzo-duze-problemy,1334999,6191

 

Pierwszy link, po polsku, opisujący, z czym możemy się zderzyć i jakie tego mogą być konsekwencje. Ale uprzedzając Twoją odpowiedź, autor pewnie też nie mieszka w Hiszpanii, więc pewnie wyssał sobie to z małego palca. Nie poddaję się i szukam więc czegoś w anglojęzycznym internecie:

 

http://www.spainmadesimple.com/insurance/car/buying-used-cars/

 

Tu mamy lakoniczne stwierdzenie, że:

 

You also need to be careful because when buying a second hand car in Spain you become liable for any outstanding debts on the vehicle, these could include:

Outstanding loans if the car has been bought on finance.

Unpaid parking tickets.

Unpaid speeding tickets.

 

A co powiesz na to:

 

http://www.idealspain.com/pages/information/buycar.asp

 

w szczególności na ten fragment:

 

VERY IMPORTANT ADVICE ON PURCHASING SECOND HAND CARS

It is vital that a history check is made on the vehicle before you purchase it. This is the Spanish equivalent to an HPI check in England.

This check is important in Spain because just like property, previous owners debts can be put on the car. This can include unpaid social security, loans and taxes. The debts stay with the car, so it is now the responsibility of the new owner to clear the debts.

If you have any concerns regarding a Spanish registered vehicle you may have purchased privately, there are qualified companies that would be happy to check out the history for you, and offer HPI checks on English registered vehicles.

 

No ok, skoro piszą po angielsku, też mogą nie mieszkać w Hiszpanii i się nie orientować, tak więc poszukam na stronach hiszpańsko-języcznych. Od czego mamy translator google, aby odpowiednią frazę sobie przetłumaczyć i przeszukać zasoby. Na jednej z wielu stron można znaleźć coś takiego:

 

http://www.preguntasfrecuentes.net/2010/05/03/compra-de-vehiculo-de-segunda-mano-u-ocasion-evita-las-estafas/

 

w szczególności fragment:

 

Comprobaciones a tener en cuenta antes de nada:

 

Lo primero sería informarnos de la matrícula del coche que nos interese, ya que generalmente en los anuncios no figura o en las fotos está tapada.

 

Una vez que la sepamos conviene acudir a la Jefatura provincial de Tráfico donde por unos 8€ de tasas podremos solicitar el historial de ese vehículo. En él figurará si sobre ese vehículo pesa algún embargo o deuda pendiente, así como si ha sido transferido más veces, para ver si ha tenido más de un dueño, si realmente la persona que nos lo está vendiendo es el titular del vehículo, si está puesto a nombre de varios titulares,.. etc

 

A veces la orden de embargo puede estar en trámite y por ello no consta aún en Tráfico, por lo que convendría que acudir también al Registro de bienes muebles en nuestra ciudad y así confirmar que el vehículo está libre de cargas, no tiene reserva de dominio y el supuesto vendedor es el verdadero titular del mismo.

 

Co nam tłumaczy wujek google na polski:

 

Kontrole, które należy rozważyć w pierwszej kolejności:

 

Pierwszym byłoby powiedzieć rejestrację pojazdu , który nas interesuje, bo to na ogół nie pojawia się w reklamach lub na fotografii jest zablokowany.

 

Gdy wiemy, powinien udać się do wojewódzkiego ruchu gdzie około 8 € stawka historia może ubiegać się o ten pojazd. Okaże się, czy pojazd waży o wszelkich zastawu lub niespłacone długi, a jeśli nie zostanie przeniesiony razy, aby sprawdzić, czy masz więcej niż jednego właściciela, jeśli naprawdę osoba, która sprzedaje go jest właścicielem pojazdu, jeżeli podczas wielu posiadaczy nazwę .. etc

 

Czasami nakaz zajęcia mogą być przetwarzane i dlatego nadal nie ma ruchu, więc należy również udać się do sekretariatu ruchomości w naszym mieście, a tym samym potwierdzić, że pojazd jest wolny od opłat, nie zastrzeżenie własności i rzekomy sprzedawca jest prawdą jego właścicielem.

 

No cóż, mi to wystarczy, aby skreślić oferowane u nas samochody pochodzące z Hiszpanii z założenia, bo może być jak ze spadkiem, że kojarzy się z darmowym przypływem kapitału, a w rzeczywistości dług takiego spadko-pobieracza może zabić.

 

Ale gratuluję Ci podejścia do życia, gdyż tacy ludzie żyją dłużej. I oby szczęście Cię nie opuszczało!

Do sprzedania: - E60 535xi LCI USA 2008 MT

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=155&t=222639


Dla amatorów "rynkowych" cen E60 535i/xi taka mała przestroga:

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?p=1983450#p1983450

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego zgadzam się z Tobą jeśli chodzi o to, że obciążenie przechodzi na nowego właściciela, co dla mnie jest strasznie debilnym przepisem!!! Jak można przerzucić koszt na nowego właściciela auta? Dla mnie nic tylko tam kupować nowe fury w kredyty i nie płacić i niech się inni martwią.

 

Poza tym poniżej sam napisałeś że wystarczy się udać to odpowiedniego urzędu zapłacić teraz nawet 10 euro i miec problem z głowy. W przypadku, gdy auto jest wolne od obciażeń dostajesz odpowiedni dokument. - potwierdzający, że auto wolne jest od obciążeń. Skreślanie czegoś z założenia dla mnie jest błędne. Bo najlepiej zamknąć się we własnym pudełku i twierdzić, że u nas w kraju to jest wszystko fajne.

 

Ja ze znajomym który tam mieszka 8 lat nie mamy placu nie bawimy się w handelek bo nie mamy na to czasu i nas to nie rajcuje. Wyszukujemy tylko auta na zamówienie. W odróżenieniu od padak które są w naszym kraju to 80%-90% aut w Hiszpanii posiada pełną dokumetacją a nie drukowane ksiązki w kafejce internetowej, wiec dla mnie auto w Hiszpanii z założenia już jest lepsze i pewniejsze niż to od rasowego handlarza, który robi interesy z Turkami.

 

 

Sadze, ze uraziles sie tym jak skomentowalem Twoja wypowiedz, wiec przepraszam. Ale wkurza mnie brak wiedzy i madrosc podparte tylko swoim założeniami. Jestes bogaszty o wujka google i spoko. Nie nazwałbym tego szczęściem a raczej racjonalnym myślenie, nie sprowadzilem stamtad jednego czy dwoch aut, a kilka wiec wiem z czym to sie je. Poza tym, można naprawde trafic na perełke jak np BMW E28 M-POWER, która z VINEM zgadza się idealnie ! :D Problemem dla chętnego były nowo lakierowane drzwi od odprysków z jednej jak i drugiej storny i tylko przednie. ALE PEŁEN ORYGINAŁ i naprawdę takiego auto u nas nie znajdziesz w dobrej cenie.

 

Więc PEACE :) skupmy się na aucie bo MOD zamknie temat bo jest OFFTOP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.