Skocz do zawartości

BMW E39 KOMBI - wariuje alarm


gyver7

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Przeszukałem forum ale nie znalazłem nic na temat mojego problemu. Wczoraj uruchomił mi się sam alarm w aucie 2 razy. Dzisiaj od rana wariuje już co chwila. Auto zamykam i uzbraja się alarm, po pewnym czasie zaczyna wyć przez ok 10 sekund i przestaje, wszystko wraca do normy. Po około 2-4 minutach znowu wyje 10 sekund i przestaje i tak w kółko. Alarm jest fabryczny, czujnik maski wyeliminowany, dalej to samo. Może wilgoć gdzieś się dostała i jest cyrk a może akumulator odłączyć na jakis czas?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź masę pod maską - złącze masy znajduje się po obu stronach w ok. prawego i lewego reflektora. Sprawdź oba oczywiście.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te masy sprawdziłem już wcześniej. Gdzie się znajduje centralka alarmu? Bo znalazłem cos pod schowkiem w nogach pasażera i czy to nie jest czasami to?

Czy czasami centralny zamek i centralka alarmu to jest jeden i ten sam sterownik, bo u mnie jest ten co na allegro, link poniżej:

 

http://allegro.pl/bmw-e39-modul-sterownik-i2961770734.html

 

tu drógi ten sam, taki jak u mnie:

 

http://allegro.pl/bmw-e39-e38-e46-sterownik-modol-gm-iii-ruda-slaska-i2950506413.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od kilkku dni tez walcze z alarmem :mad2: u mnie sie sam wlacza ale zauwazylem ze dzieje sie to wtedy jak kluczyki znajduja sie obok jakiegos metalowego przedmiotu a jestem w odleglosci nie wiekszej niz 500m od auta. Nawet jak do kieszeni z zapalniczka wkladam to sie uruchamia. W domu jak poloze na jakims metalowym pudelku albo obok telefonu jest to samo.Bateria raczej jest ok bo lapie normalnie. Stawiam bardziej na to ze mam cos nie tak z samym pilotem :mad2: A moze to wina odbiornika w aucie?

http://s25.postimg.org/fhz6cbo73/podpis_forum.jpg


Mieszkasz w Holandii? Zajrzyj tu: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=168&t=208939 Mój Individual >>klik<<

Zamienię 2szt BBS RS 700 8,5Jx18 za 2szt BBS RS 701 10Jx18, bądź deal na 19" ACS Type III

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi kluczykami przy metalowych przedmiatach to musi być zbieg okoliczności, moim zdaniem to przypadek.Pilot tylko łapie łączność z autem podczas przyciskania przycisków w pilocie, a jak leży gdzieś na półce, to nie wysyła żadnych sygnałów z auta ani nie odbiera z niego.

A u siebie znalazłem już centralkę alarmową. Ta co myslałem to była od centralnego zamka. Ja pod maska miałem wypięty czujnik i też wariacja była. Wczoraj wymontowałem całą centralkę i przelutowałem ją na nowo, bez zmian, znowu wariacja.

Dzisiaj wypiełem na razie takie dwa czujniki przy słupkach, wygladają jak mikrofony, nie wiem czy to jakies czujniki dżwięku czy ruchu, na razie spokój od rana z alarmem, nie włącza się. Ale jeszcze okazało się dzisiaj przy odkurzaniu auta, że cos mi śrutuje gombkę od fotela od spodu, podejrzewam że jakaś mysz mi zamieszkała w aucie, ale czy ona uaktywniała by alarm???????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Miałem kiedyś podobny problem z e38 okazało się że winą włączającego się alarmu był czujnik krańcowy drzwi lewych montowany w zamku po wymianie zamka wszystko wróciło do normy :D

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypiełem te czujniki przy słupkach bocznych w centralce i jest spokój już od wczorajszego południa, jak na razie poluję jeszcze na mysz w aucie, zostawiłem pułapkę :D bo to chyba ona powodowała wlączanie alarmu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypiełem te czujniki przy słupkach bocznych w centralce i jest spokój już od wczorajszego południa, jak na razie poluję jeszcze na mysz w aucie, zostawiłem pułapkę :D bo to chyba ona powodowała wlączanie alarmu

 

Bardzo możliwe. Mi w zeszłe lato w samochodzie latała mucha gigant i załączała alarm przez całą noc jednak nie miałem ochoty iść na dół więc spałem z kluczykiem w ręku :D Co do myszy napisz do Cichego. On miał też ten problem może da Ci jakieś wskazówki :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Problem rozwiązany, mysz poległa. :cool2: Mam kota w domu i zamykałem go na 2-3 godziny w aucie przez 2 dni. :mrgreen: pierwszega dnia klapa, ale drógi okazał się sukcesem, upolował ją, ale nie zjadł,zamęczył. Mój kot jest jakiś dziwny, poluje na myszy i ptaki, przynosi je do domu i nie zjada, wybredny jakiś :D

Czujniki podpiołem i spokój mam z alarmem i wrednym sąsiadem który strasznie się wściekał bo mi auto wyło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe ile w ASO by skasowali za usunięcie takiej "usterki" :mrgreen:

http://s25.postimg.org/fhz6cbo73/podpis_forum.jpg


Mieszkasz w Holandii? Zajrzyj tu: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=168&t=208939 Mój Individual >>klik<<

Zamienię 2szt BBS RS 700 8,5Jx18 za 2szt BBS RS 701 10Jx18, bądź deal na 19" ACS Type III

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
jest jakiś dziwny, poluje na myszy i ptaki, przynosi je do domu i nie zjada, wybredny jakiś :D

W żadnym wypadku.Nie jest dziwny tylko bardzo przywiązany do domowników i przynosi to nie dla siebie.Powinieneś pochwalić i wygłaskać go za to,będzie jeszcze bardziej przywiązany.Kiedyś miałem takiego kota.

wrednym sąsiadem który strasznie się wściekał

Mój jest taki jak o północy lub po słyszał muzę :mrgreen: Przyszedł kiedyś ze skargą,że jak wracam z pracy to bym mógł słuchać ciszej muzyki.

Przytaknąłem.A następny raz jak wróciłem z pracy o 0.30 oprócz drzwi otworzyłem jeszcze bagażnik :mrgreen: mam subwoofer :mrgreen:

Słyszałem jak szyby w oknach mu dzwonią :mrgreen:

Więcej nie przyszedł :cool2:

ec2Wze6.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Już po fakcie bo znalazłeś przyczynę ale też miałem taki przypadek. Kiedyś latem nad ranem nagle słyszę alarm w samochodzie idę do okna wszystko w porządku nikogo nie ma wyłaczyłem alarm. Za chwilę to samo, wyszedłem na dwór otwieram auto a tam motyl sobie lata :-)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.