Skocz do zawartości

320d Jaki akumulator?


crayou

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Dziś właśnie padło moje aku. Zajechałem je zeszłej zimy - kręciłem bez grzania świec z powodu przepalonego słynnego już bezpiecznika F104. Kilka razy wyjechałem aku do zera :( Teraz pracuję na delegacji a auto po kilka dni stoi na mrozie nie jeżdżone...

Na moim aku nie ma już etykiety i nie wiem jaki akumulator kupić. Pytanie więc: jakie parametry powinien mieć akumulator do E46 320d 136KM? (Ah i prąd rozruchu)

Dzięki z góry za odpowiedź.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=AS71&mospid=47635&btnr=61_1113&hg=61&fg=30

 

Zobacz sobie tutaj i wybierz.

Jeśli włączasz dużo odbiorników (grzanie foteli, audio) bierz 90.

Pozdrawiam.

-----///Moja galeria- BMW E90- M Pakiet LCI///------

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=158&t=146363

Klik by powiększyć


e34a03810f04.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czy owak porównując różne źródła, instrukcje i opinie forumowiczów to aku powinien mieć parametry 72-95Ah, 680-800A. Trochę duży rozrzut :( Muszę coś na dniach kupić. Macie jakieś doświadczenia z akumulatorami "niefirmowymi" typu svedbatt, world batt, topla, itp. Nie bardzo mam 450zł przed świętami na Boscha czy Centrę Futurę... :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czy owak porównując różne źródła, instrukcje i opinie forumowiczów to aku powinien mieć parametry 72-95Ah, 680-800A. Trochę duży rozrzut :( Muszę coś na dniach kupić. Macie jakieś doświadczenia z akumulatorami "niefirmowymi" typu svedbatt, world batt, topla, itp. Nie bardzo mam 450zł przed świętami na Boscha czy Centrę Futurę... :(

 

Aku to min 80Ah, druga opcja to 85Ah.

Jeśli dużo odbiorników prądu to 85Ah. Ja przy przeciętnym wyposażeniu mam 80Ah Boscha S4 740A i wystarcza bezproblemowo od 2 lat.

http://www.akumulatorybosch.pl/numeracja_parametry.asp?rodzaj=wyniki&mod=2&idsamochodu=152001

BMW E36 1991 Limuzyna 325i 2005↔2007

BMW E46 2002 Touring 320d Lift 2007↔2010

BMW E91 2006 330d 2010↔2018

BMW E81 2007 118d 2015→

BMW F31 2014 325d 2018→

icon1.png

F31-C-HRj_qqhnpsx.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten, który mi padł miał 72Ah 680A. Teraz kupiłem 72Ah 720A z trzyletnią gwarancją.

 

No to trochę za mały na diesla, no ale już za późno.

Czy kupiłeś Centrę Futurę (czy się mylę)?

BMW E36 1991 Limuzyna 325i 2005↔2007

BMW E46 2002 Touring 320d Lift 2007↔2010

BMW E91 2006 330d 2010↔2018

BMW E81 2007 118d 2015→

BMW F31 2014 325d 2018→

icon1.png

F31-C-HRj_qqhnpsx.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też myślałem, że może być ciut mały. Ale skoro poprzedni właściciel latał na 72Ah i niektórzy użytkownicy tegoż forum też używają 72Ah to myślę, że powinien mi wystarczyć.

Futury nie kupiłem - za drogi temat.

Kupiłem coś takiego: http://moto.allegro.pl/item859433478_akumulator_hyper_3_72ah_30_mcy_gwaran_p_roz_640a.html

Gwarancji mam faktycznie 30 miesięcy a nie 3 lata jak pisałem w poście wyżej. Wziąłem ze sklepu, po rabacie - 300zł. Zaprzyjaźniony sprzedawca powiedział, że to stosunkowo nowa firma w Polsce, ale tu i ówdzie w Europie mają już niezłą renomę. Przy tej cenie ma niezłe parametry.

A jak to będzie z tym aku - czas pokaże... Póki co jestem zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja znalazłem koledze ok. miesiąc temu na Allegro (do Opla Omegi B) Centre Futurę 72Ah - 720A z 3 letnią gwarancją za 299zł + 25zł przesyłka. Kręci bardzo dobrze, no i długa gwarancja (3 lata) oraz Assistance (2 lata).

BMW E36 1991 Limuzyna 325i 2005↔2007

BMW E46 2002 Touring 320d Lift 2007↔2010

BMW E91 2006 330d 2010↔2018

BMW E81 2007 118d 2015→

BMW F31 2014 325d 2018→

icon1.png

F31-C-HRj_qqhnpsx.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i masz. Znów wprowadzam Was w błąd - zły link allegro podałem. Mój aku ma 720A... Czyli parametry jak Futura. Nie brałem Futury z allegro, bo nie było żadnej z mojej okolicy żeby odebrać ją osobiście. A przelewy, wysyłki, itd. to trwa a moje auto czasu już nie miało...

Przesiadłem się z 72Ah 680A, więc to i tak krok do przodu ;) Kręci ładnie i póki co mrozy nie straszne :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...
A do Centry Futura masz chyba jeszcze assistance.

Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

..............................................................................................

Freude am fahren


Moje auto - http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=159&t=190785

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja uważam że nie warto przepłacać za niewiadomo jakie aku

byle nie z hipermarketu tylko sklepu specjalizującego się albo po prostu z motoryzacyjnego

teraz aku nie wytrzymują 8-10-15 lat

osobiście nie przepłacałbym za bosha, centre i inne markowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja uważam inaczej, najwięcej jak nie jedyne reklamacje są na akumulatory najtańszych firm i najtańsze modele znanych firm.

Czy to w sklepie czy w hurtowni motoryzacyjnej gdzie przemiał akumulatorów jednak jest.

Fakt, ze jest gwarancja, ale jeśli ktoś został zaskoczony kiedyś nagłą śmiercią akumulatora na wyjeździe, wakacjach albo w chwili gdzie nie ma czasu na pierdoły to wtedy o kant d... można tą gwarancję. Często wtedy zostajesz bez aku albo bierze się nowy licząc że gwarant uzna gwarancję - tak było w hurtowni gdzie ja kiedyś pracowałem.

W poprzednim wozie aku miałem ori jak kupiłem i przez 4 lata go nie załatwiłem, tu mam 2 lata i też ori.

Jeśli kiedykolwiek mnie zawiódł akumulator w innych samochodach to właśnie dlatego że poprzedni właściciele kupowali najtańsze shity - kager, heller, najtańsze exide, i inne o dziwnych nazwach.

Co innego, ze parkuje na noc w garażu, ale jednak samochód za dnia 12- 14 h stoi na dworzu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od znajomego co sprzedaje sporo akumulatorów słyszałem, że z tanich warto kupić AUTOCRAFTA http://www.akumulatory-baterie.eu/

Polskie akumulatory produkowane u nas na przyzwoitym poziomie za przyzwoitą cenę. Mówi, że sprzedaje tego masę i praktycznie nie ma na nie reklamacji, w przeciwieństwie właśnie do Boscha czy centry. Sam się na niego skusiłem ale na razie mam go bardzo krótko, więc co można powiedzieć oprócz tego, że działa. Cena 300zł za 100AH jest śmieszna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.