Skocz do zawartości

[e39] 530d - jakie koło pasowe?


legrooch

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

szukam koła pasowego do swojej sztuki. Ponieważ spodziewam się padu skrzyni, wolę zbytnio nie szaleć z ASO i tu pytanie - czy ktoś używa/używał zamiennika koła pasowego?

Coś wartego polecenia, a coś do odrzucenia z miejsca (z doświadczenia oczywiście!)? :)

 

[1] - http://realoem.com/bmw/showparts.do?model=DP81&mospid=47559&btnr=11_2317&hg=11&fg=18

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

Corteco założone, wszystko ładniutko i cichutko :)

Już zapomniałem co to znaczy :)

 

Przy okazji okazało się, że guma od turbo miała nieszczelność z aluminiowym kanałem i stąd miałem czarne bąki. Dwa w jednym zrobione, satysfakcja własna niesamowita :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mialem niedokrecone kolanko od przepływki i łapało lewe powietrze (stad mniejszy pomiar przeplywki)

Niedawno to zauwazylem, przykreciłem, dostała kopyta jakbym zrobil chip-a :-)

 

 

legrooch jakie miales objawy popsutego koła pasowego?

U mnie dzwoni przy gaszeniu, a jak jest zimna to gdy puszcze noge z gazu gdy wczesniej lekko podnioslem obroty, czyli w ten sposob, ze chwilowo zejdzie z obrotów poniżej jałowych, to tez zadzwoni.

Wszystko wskazuje na napinacz paska głównego, ale kurna wymieniałem go jakos w 2011 i sie zastanawiam czy to nie koło :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ar_w ==> Były gdzieś opisywane objawy, wrzucam właśnie filmik na YT, to sam zobaczysz i usłyszysz. Widocznym okiem objawem jest drganie paska między kołem pasowym a rolką z prawej (pod wspomaganiem).

Film będzie dostępny tu -

- za około godzinę maks.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha, to nie, pasek nie lata na boki, tylko wyraźnie dzwoni, brzęczy.

 

No nic, albo INA to szajs, albo mechanik okłamał mnie z wymianą. Się okaże.

 

Może widziałeś ten filmik z naszego forum-http://www.youtube.com/watch?v=q13PjPZzRMc&feature=youtu.be

 

Pięknie tu widać jak pasek wpada w drgania,u mnie proces się zaczyna i pomału muszę rozglądać się za nowym kołem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...
Napisze tutaj bo nie chce zakładać nowego tematu. Powiedzcie mi jakie jest koło pasowe w naszych m57. Słyszałem od kilku osob, że są to zwykle jednomasowe koła ale jakoś nie chce mi się w to wierzyć, bo przecież jest to tłumik drgań jakby nie patrzeć... Nr. Koła jakie jest u mnie to 11232247890 (nr z realeom) z góry dzięki!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.