Skocz do zawartości

E39 [525TDS] czujnik AUC


alexandersalamin

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Moglby ktos z kolegow od tds-ow wyslac mi fotke czujnika AUC? Chodzi mi o dokladna lokalizacje tego czujnika. Wiem, ze mniej wiecej powinien byc pod gorna rura chlodnicy, ale za cholere nie moge tego znalezc. Jedynie widze jakis kabelek ktory idzie w dol i gdzie sie chowa pod/przed chlodnica. Obawiam sie tego, ze ktorys z mechanikow przy wkladaniu chlodnicy przycisnal go tam gdzie nie powinno go byc... bede wdzieczny za pomoc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten post wyraża moją opinię w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko mnie w dniu jutrzejszym,ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów bez podania przyczyny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Ów część aplikuje dla większości e39, e46, e36, e38 i wielu innych http://www.realoem.com/bmw/partxref.do?part=64116917001

Znajduje się pod chłodnicą, lub pod zbiornikiem wyrównawczym, prowadzi do tego kabelek. Wymieniałem to, bo miałem tego błąd. W środku znajduje się dziwna gąbka. Wiem, że prawdopodobnie wykrywa gazy klimatyzacji, ale pewien do dziś nie jestem.

BMW Schnellservice

Mechanik

Elektronik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ów część aplikuje dla większości e39, e46, e36, e38 i wielu innych http://www.realoem.com/bmw/partxref.do?part=64116917001

Znajduje się pod chłodnicą, lub pod zbiornikiem wyrównawczym, prowadzi do tego kabelek. Wymieniałem to, bo miałem tego błąd. W środku znajduje się dziwna gąbka. Wiem, że prawdopodobnie wykrywa gazy klimatyzacji, ale pewien do dziś nie jestem.

 

chyba u mnie jest pod chlodnica w takim ukladzie. Bo widze kabelek ktory nurkuje przy okablowaniu lewej lampy. W takim ukladzie to dostep do niego tylko od dolu? Trzeba oslone silnika wymontowac? Jak to widzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Wymontowywuje osłonę silnika w 2,5 minuty a można mnie zaliczyć do amatora-pasjonata :8) to kilka łatwoodkręcalnych śrubek krzyżakowych :cool2:

BMW Schnellservice

Mechanik

Elektronik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w moim tds czujnik ten jest na obudowie wentylatora po stronie kierowcy przewody wychodzą z wiązki od reflektora i są dość krótkie więc niemożliwe żeby czujnik był pod chłodnicą zresztą na obudowie jest zaczep do wsunięcia

 

dziekuje koledze za wyczerpujacy opis... a udaloby sie fotke temu czujnikowi strzelic? Mechanik ostatnio sprawdzil ten wlasnie przewod, ale mowil, ze idzie do jakiejs kostki a dalej (najprawdopodobnie) do jakiego czujnika. Ale mowil, ze zeby sie dostac do tego czujnika to musi rozbierac to i tamto... wiec dalej przekonany nie jestem... :mad2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,nie mam czym zrobić fotki ale dokładnie spróbuję ci opisać jak otworzysz maskę po prawej stronie na obudowie wentylatora jest ten czujnik jeśli go nie masz powinien być na obudowie uchwyt a raczej musisz mieć bo jest to całość obudowy sam czujnik wygląda jak dwa pudełka zapałek żeby go wyciągnąć nie potrzeba nic odkręcać wyciągniesz go w trzy sekundy mianowicie chwytasz za czujnik podciągasz go do góry odchylasz górę na bok żeby zdjąć z zaczepu naciskasz w dół i zdejmujesz z dolnych zaczepów i masz czujnik w rękach wiązka kabli do tego czujnika 4 kabelki jest zakończona wtyczką nie ma żadnej kostki pośredniej czujnik ten rozbiera się wysuwasz dolną część i jest tam filterek taki z gąbki trzeba go od czasu do czasu odkurzyć żeby założyć czujnik robisz w odwrotnej kolejności

jeśli mój opis ci nie wystarczy wejdź na stronę www. realOM tam masz katalog części i możesz dokładnie sobie obejrzeć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.