Skocz do zawartości

BMW E60 2004 520i, niskie obroty


Patscam

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mam BMW 520I 2004 2.2L . Samochod na neutarlnum w czasie postoju nie chodzi na dobrych obrotach, ma 600 obrotow. Co jest dziwnego ze odma zostala wymieniona oraz kabel powietrza dolny "vent hose" mial dziure przezco samochod niewypalal na wszystkie cylindry. Po zrobieniu tego zaczol dzialac poprawnie ale obroty dalej nie wrocily.

 

Najdziwniejsze jest to ze jak naciskam na neutralnym sprzeglo to obroty wracaja do 800 i samochod chodzi poprawnie. Moze to byc sprzeglo ktore sie powoli psuje czy jeszcze cos moze byc nie tak ???? Prosze o pomoc ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A skąd ci przyszło do głowy że masz niedobre obroty ?

Auto na wolnych obrotach powinno mieć je jak najniższe, a po wciśnięciu sprzęgła są podnoszone i to jest normalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i to jest wlasnie to. Nie wywala zadnych bledow na kompie, wiec nie ma nic, Auto przy nacisnieciu sprzegla na postoju nie powinno podwyzszac obrotow, miale juz kupe e60tek i wiem cos o tym, zadna tak nie robila.

 

Podejrzewam ze moze to byc dwumas, sprzeglo lub skrzynia ale nie wiem na 100%, jak mowie zle prosze mie poprawic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno nie dwumas , sprzęgło ani skrzynia.

Jeśli już to podejrzewał bym przepustnicę lub odpowietrzenie skrzyni korbowej czy odmę :-)

Ale co do obrotów nie jedno auto BMW ma w standardzie obroty na poziomie 660. Nie wiem czy twoje dokładnie tyle nie powinno mieć.

Sprawdź DISem i tam będziesz mieć podane ile dokładnie powinny wynosić obroty dla twojego silnika.

A może wcześniejsze silniki miałeś walnięte i auto samo podnosiło obroty ( lub ktoś w DIS podniósł) aby lepiej chodziło !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Odma byla wymieniana, bo nie odpalal na wszystkie cylindry, okazalo sie ze odma byla walnieta i rurka dolna milal dziure ktora doprowadzala powietrze do odmy. Wszystko zostalo wymienione. Teraz samochod odpala itd, nie ma bledow, chodzi ok tylko poszarpuje czasami na jedynce lub dwojce dlategoi zastanawialem sie na sprzeglem ale ono i dwumasa raczej nie powinno zredukowac obrotow, tylko dlaczego przy nacisnieciu sprzegla one podnosza sie do 800 no i on tak jakby lepiej chodzil. Kurde nie wiem sam. A mozna w DISA sprawdzic jakie powinien miec obroty, gdzie prosil bym o pomoc ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.