Skocz do zawartości

[e36] 1994 r. Wymiana pompy wodnej - problem z wyciągnięciem


CoNe

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam mały a raczej wielki problem :-( wygięło się mocowanie- łożysko wentylatora znaczy się nie wygięło tylko jest bardziej z ukosa (można je odchylić, jest jakby luźne) ciężko mi to opisać, proszę spojrzeć na załączone zdjęcie na którym widać dobrze jak przez to zgięcie umiejscowiony jest wentylator. Stało mi się to jakieś 3 km przed domem samochód normalnie chodził tylko było słychać jakieś piszczenie i co jakiś czas jakiś klekot (łożysko ocierało? ). Teraz samochód stoi, już go nie odpalałem jutro odstawiam do mechanika ale cały czas nie daje mi to spokoju i proszę Was o radę jest to poważna awaria ? mogłem uszkodzić silnik ?

Z góry dziękuję za pomoc. Pozdrawiam CoNe

 

http://images37.fotosik.pl/1761/93785e27363913ee.jpg

Edytowane przez CoNe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź. Mógłby Ktoś napisać krok po kroku jak wymienić pompę wody ? dzisiaj w nocy bym starą wyciągnął i rano jakbym już kupił wsadził nową. Czytałem w internecie, że nie jest to trudne ale niestety nigdzie nie ma opisu jak to zrobić. Jeszcze raz dzięki za pomoc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Najpierw demotujesz obudowe wentylatora.Ma zatrzaski u góry przy chłodnicy.Potem odkręcasz wentylator.Następnie wisko(ta aluminiowa część do której przykręcony jest wentylator)tylko pamiętaj że ma lewy gwint(trzeba trzymać za koło pasowe i odkręcać w lewą strone).Potem koło pasowe i pompe.
Po czterdziestce człowiek ma, trochę z osła, trochę z lwa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Nic nie regulujesz.Procedura zależy od umiejętności,3godz z odpowietrzeniem na spokojnie(jak się ma wprawe).Kanał nie potrzebny.
Po czterdziestce człowiek ma, trochę z osła, trochę z lwa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam już od 8:30 męczę się z wyciągnięciem pompy wodnej... visco zostawiłem( wykręcę po wyciągnięciu pompy), śruby od pompy wykręciłem, było ich cztery.

Pompa ma już luzy ale nie chce zejść... mogę nią nieco obracać w prawo lewo ale nie schodzi. Macie może rady jak ją zdjąć ? układ powinien być odpowietrzony ? nie wiem czy ją zassało czy co :/ . Proszę o rady. Na dole załączam fotkę przy czym aktualnie się męczę.

 

Pozdrawiam CoNe

 

http://images45.fotosik.pl/1539/5d6a96fc2970f464.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sciagnij kolo pasowe, na pompie masz dwa miejsca w które wkerca sie 6tki sruby takie mniej wiecej po 6-7 cm i je wkrecasz, musisz je rowno wkrecac zeby nie ulamac uchwytu, jak nie idzie to delikatnie obstukaj mlotkiem, pompa jest aluminiowa i lubi zasniedziec i ciezko sie pozniej ja sciaga
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie za wypowiedzi Tata mi mówił to samo :P pompę udało się wyciągnąć także jest już dobrze ;-) W środku zostało trochę plastiku, Można jakoś wypłukać ten plastik np. lejąc wodą z węża ? :) Poniżej dwie fotki prezentujące w jakim stanie była pompa.

 

http://images37.fotosik.pl/1763/4ee232d761df5c2d.jpg

http://images45.fotosik.pl/1539/4d47225015d35b79.jpg

Edytowane przez CoNe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra nowa pompa kupiona za 104 zł, cała metalowa. wisko odkręcone, tyle, że kółko od paska rozwalone w kawałeczki...

Po wyciągnięciu starej pompy w środku został plastik, wie może Ktoś jak skutecznie go wyciągnąć ?

 

Edit:

Plastik wyciągnąłem za pomocą skrzywionego pręta, później resztę wypłukałem wodą, powinno być dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.