Skocz do zawartości

E83 2.5i Wymiana oleju w automatycznej skrzyni biegów


Zyg

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam pytanie do użytkowników X3 z automatyczną skrzynią biegów.

Czy ktoś z was wymieniał już olej w skrzyni biegów?W książce serwisowej nic na ten temat nie piszą ale z tego co wiem automat.skrzynie które są montowane w X3 pochodzą z GM a tam sie olej wymienia.Nie wiem ile w tym prawdy ale tak słyszałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 58
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • Moderatorzy

BMW nie zaleca wymiany oleju w automacie.

Ja wymieniałem w każdym moim BMW i obyło się bez problemów.Dla skrzyni A5S390R olej 7045E Texaco.

Poszukaj na forum jest wiele wątków i zażartych dyskusji na ten temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem nowicjuszem na tym forum i jakoś nie znalazłem żadnych dyskusji na temat wymiany oleju w skrzyni biegów.Przynajmniej nie ma tego tematu na X3 forum.Jeśli powtarzam temat i denerwuje kogoś moimi pytaniami to z góry przepraszam.

Piszesz kruk 203 o skrzyni A5S390R ale to jest chyba skrzynia 6-cio biegowa.Moja jest A5S360R albo inaczej 5L40E i to jest 5-cio biegowy automat.(olej chyba można w mojej ten sam uzyc co w 390R?)

Wymianialeś olej sam czy w serwisie?Ile litrow oleju udalo sie spuścić?Calość raczej nie.Połowa zostaje ponoć w przewodach i w filtrze.

Mógł byś opisać jak to bylo w twoim BMW?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Masz skrzynkę A5S390R w X3 nigdy nie było 360R.6cio biegowe są skrzynie ZF po lifcie.

Zobacz tu:http://www.realoem.com/bmw/partgrp.do?model=PA71&mospid=47790&hg=24&fg=05

 

Tę skrzynkę GM BMW stosowało w E46,E39,E83 oraz w E53.

Najdłuższy wątek spotkasz w dziale E39.

Oleju przy statycznej wymianie wchodzi ok. 6L a w skrzynce jest jak pamiętam ok. 9L.

 

Olej Texaco ETL7045E kosztuje ok. 22zł/L filtr chyba 80zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam,

Właśnie przymierzam się do wymiany oleju w skrzyni biegów i oczywiście wymiany wymaga również filtr. Mam Skrzynie ZF tak więc usłyszałem, że filtr jest zintegrowany z miską olejową co jest powodem wyższej ceny wymiany w porównaniu do skrzyni GM.

Według realoem zauważyłem jednak, że u mnie filtr nie jest zintegrowany z miską bo dopiero od 09.2007 montowana jest ta zmodyfikowana miska olejowa w której filtr jest zintegrowanym elementem.

Czy można to jakoś samemu z zewnątrz zweryfikować? Nie wiem na ile ma to znaczenie, ale u mnie miska jest metalowa a nie plastikowa. Nie chciałbym by mnie serwis "w konia" robił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlaczego serwis miał by cię robić "w konia" ?

podajesz vin zamawiasz filtr i ew uszczelkę nie wiem co tam u ciebie trzeba i po sprawie, co budzi twoje wątpliwości?

co chcesz weryfikować, vin powie prawdę nie ma innej opcji chyba że miałeś wymienianą skrzynię na jakąś inną niż fabryczna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@marcych

 

no wiesz, jeśli filtr nie jest zintegrowany z miską olejową to płace za filtr ok 120zł, natomiast jeśli filtr jest zintegrowany z miską olejową to płacisz za miskę ok 600zł!

jak by nie patrzeć 500zł drogą nie chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O czym ty piszesz kolego Oli76. Dostales dobra rade. Sprawdz po vinie i to wszystko. Jaka w tym trudność? Podalem ci namiary gdzie mozesz kupic taniej. Jak chcesz to skorzystaj, a jak nie, to zamawiaj w ASO i po sprawie.

I powinienes sie cieszyc ze masz skrzynie ZF a nie GM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale właśnie o to chodzi ze po vinie na realoem wychodzi na to, ze u mnie filtr jest elementem oddzielnym. Ale ponieważ wątpię, że te miski się czymś różnią oprócz tego że wcześniej były z oddzielnym a później z zintegrowanym filtrem - o ile to jest prawda.

Z resztą zapytałem się czy ktoś może ma jakoś wiedzę na ten temat i czy można to jakoś samemu zweryfikować - na oko. W końcu po to jest forum by się pytać i dokształcać, a części pewnie sam kupie i zrobię poza ASO.

Poza tym dzięki dla kolegi Mariusz1954 ze namiary. :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Wymieniłem w końcu ten ojej w skrzyni biegów i w rozdzielaczu,adaptacje skrzyni też zrobiłem ale INPA pokayuje mi bląd 54C6 granica zużycia oleju osiągnięta.

Czytałem na jakimś forum że trzeba "poinformowac sterownik"o nowym oleju.Ma to coś wspólnego z ciśnieniem oleju którego wlaściwości się zmieniają w związku z czasem jego pracy.Jak to zrobić? Sterownik skrzyni zresetować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W INPIE powinienes miec jakies funckje serwisowe i jedna z nich jest wymiana oleju... :) W autologicu mam sporo funkcji dotyczacych VTG, takze "informacje" o wymianie oleju :) Wiec w INPIE tym bardziej powinna byc taka opcja.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam opcje:

 

F1.MK_Soll Vorgabe

F2:Funktionsprüfung Kupplung(Sprawdzenie funkcji sprzęgła)

F3:HO Integrator Lammele eingeben(podac integrator łańcucha lamelowego)

F4:HO Integrator Getriebe eingeben(podac integrator skrzyni biegów)

F5:Reset HO Integratorengruppe(zresetowac grupe integratorow)

F6:LT Integrator Lammele eingeben

F7:LT Integrator Getriebe eingeben

F8:Reset LT Integratorengruppe

F9:Klassierwiederstand rücksetzen

F10 SG Reset

End-Of-Line Test

Kalibriewerte rücksetzen(wartości kalibracji cofnąć(

 

co to jest LT integrator oraz HO integrator nie mam pojęcia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 5 miesięcy temu...

Odgrzeje kotleta. Posiadam co prawda 3.0i ale skrzynia ta sama czyli GM A5S390R, czy sposobem z poniższego linka w naszych x3 jest możliwość wymiany prawie całego oleju w ASB domowym sposobem? Opisany sposób dotyczy e46 ale skrzynia też GM

 

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=15&t=122945

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Witam, jak sprawdzic model skrzyni biegow po nr vin? sprawdzilem juz chyba wiekszosc stron dekodujacych VIN i jedynie wyskakuje ze skrzynia automatyczna. Pozdrawiam

 

ETK: www.bmwfans.info

Wchodzisz w skrzynie i masz typ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jak sprawdzic model skrzyni biegow po nr vin? sprawdzilem juz chyba wiekszosc stron dekodujacych VIN i jedynie wyskakuje ze skrzynia automatyczna. Pozdrawiam

 

ETK: http://www.bmwfans.info

Wchodzisz w skrzynie i masz typ..

Bardzo Ci dziekuje, pozdrawiam i wyrazy szacunku, bo czytajac forum nie jeden raz korzystalem z twoich rad ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • Zasłużeni forumowicze
  • 3 miesiące temu...
WItam.Chciałbym wymienic olej w skrzyni aut. w E83 3.0i.Czy jest to wykonalne bez posiadania kanału/podnosnika?Staram sie sam grzebać przy samochodzie,co da rade bez kanału to naprawiam;)Wymieniałem olej silnikowy i dałem rade.W skrzyni bedzie podobny poziom trudnosci?Czy lepiej bez kanału sie nie zabierać za to?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Wymieniaj nie słuchaj.Kolega robi w skrzyniach więc może szuka klientów ;) Tylko zalej oryginał czyli do skrzyni GM olej Texamatic i wymiana dynamiczna czyli ok 11 litrów.Ja wymieniłem przy 240 tyś km a teraz mam 270 tys. Mój był czarny a po wymianie skrzynia lepiej zmienia biegi.
szczyrk81 ZDW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.