Skocz do zawartości

czujnik położenia wału w 524 td


kowal4217

Rekomendowane odpowiedzi

proszę o poradę - czujnik położenia wału w 524 td jaka jest jego rola przy tym silniku , czy ma wpływ na ciezkie odpalanie na ciepłym silniku , a na zimnym pali nie równo ,poszarpuje silnikiem jakby którys cylinder nie pracował a nawet potrafi zgasnąc i przy tym kopci na jasno-niebiesko.Gdy się rozgrzeje silnik pracuje normalnie.Obrotomierz ma falujące wskazania a ekonomizer nie działa wcale .czujnik ten kosztuje 120 zł wolałbym go nie wymieniac jesli to nie on tak psoci.aha pompę wtryskową mam mechaniczna....jeśli to ma jakieś znaczenie.auto tak się zachowuje po wymianie silnika i przeróbce z automatu na manual.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jaki magik ci to wszystko "stroił" i co na modził przy wymianie. Jak pompa jest dno to też będą problemy podobne czy wtryskiwacze trzymają wiele jest przyczyn innych. Ja ci powiedziałem że takie objawy miałem jak czujnik był walnięty.
(OO)=== OO===(OO)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
żaden magik ja sam robiłem te przekładki to żadna tródnośc .Akurat ten model BMW nie posiada nic trudnego nie możliwego do zrobienia przez laika takiego jak ja, mam na myśli wymiana całych elementów -silnik , skrzynia, zawieszenie elementy karoserii trudnośc stanowi tylko wiedza odnośnie elektryki czujniki przekażniki układ sterowania i paliwowy diesel. trudnośc mam z określeniem co steruje obrotomierzem i ekonomizerem jaka jest rola czujnika poł. wału bo wymiana na nowy nic nie dała,a poza tym montaż centralnego zamka na pilot czy też elektryczne szyby , lusterka ,podgrzewane fotele to pikuś, gdzieś się kończy ta możliwośc ,a zaczyna wiedza fachowa,bez której trudno jest powiedziec ,że znam to bmw jak własną kieszeń.dlatego pytam na forum.... ustawień pompy wtr.nie zmieniałem bo się nie znam na tym.wtrysków też nie sprawdzałem , wiem że świece żarowe są dobre.....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.