Skocz do zawartości

INPA


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 3,2 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Cwaniak-ujesz (zbieraniną z sieci) jak większość alle. niech ci z tego będzie śmiesznie.

może i masz rację bo jakaś dziwna jak wchodzę w parametry silnika jest wszystko po polsku to musi być jakiś śmieć

z ciekawości wlazłem w licznik też po polsku co się dzieje co za badziewie.

i jakaś mała ta moja katalogi mają :

Ec-apps 26GB

Ediabas 800 MB

Ncxepert 78 MB

Diagprog 30MB

:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok.

Dziekuje za odpowiedz.

Sprawy specjalistyczne pozostawie Specjalistom.

Pytam nie dlatego bo chce miec to wszstko tylko dlatego zeby dokopac sie wreszcie do sterownika silnika dde. Przy probie wejscia do ecu wyskakuje mi: IFH-0012 error compiling script file. Wyciagnalem z instalki pliki c:ediabas/ ecu, sgdat, cfgdat - dalej to samo. Wpisy w obd.ini, inpa.ini wszystko Ok. Wychodzi na to ze fejs - kupilem drugi. Dalej to samo. Byc moze oba te fejsy sa do bani. Wiec prosze specjalistow o porade. Z gory dziekuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oba byly kupowane w UK.

W sumie nie wyjasnilem wszystkich szczegolow. Inpa laczy sie ze wszystkimi modulami bez problemu tylko nie z silnikiem. Zawsze jest ten blad. Sprawdzalem kilka imp i na 4 laptopach. Teraz mam 64 bit system i wszystko wyglada tak samo - stad wniosek ze to kabelek. A byly one kupowa kupowane rok temu takze raczej juz ich nie zwroce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki komunikat jest wyświetlany tylko i zawsze wtedy gdy danego sterownika niema w ediabas/ecu pliku .prg oraz w ec-apps /sgdat .ipo

Błąd ten wskazuje że INPA nie może go po prostu załadować , brak , zła nazwa itp.

To nie wina interfejsu możesz i interfejs ze złota kupić i tak będzie du....a

Poza tym trzeba jak go nie ma na liście dopisać w C:\EC-APPS\INPA\CFGDAT e90 .eng lub .ger zależy jaka wersja (edytuje się za pomocą notatnika)

Jak to nie pomaga to zostaje nam DIS V57 i po krzyku

Nic się nie kombinuje w OBD.ini bo to jak wyrywanie bolącego zęba przez dziurę w odbycie

Interfejsem za 50 zł można sobie , nie napisze bo moderatorek by mnie ten tego .

Jednak jak gość sprzedaje to to powinien wiedzieć co czym się je , ale niestety piszą bzdury w piękny sposób a auto sugestia zrobi resztę .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok.

Piwek ma racje.

W ediabas/ecu nie ma pliku dde6m47.prg ani nic podobnego. Koncza sie na dde5. Nawet nie wiem jak ten plik ma wygladac bo nie mam go w zadnej impie (na kompie). A jesli chodzi o cene interfejsu to bylo to jakies 180-200 pln w przeliczaniu. Natomiast w obd.ini, inpa.ini nic nie zmienialem tylko sprawdzilem wpisy czy sa prawidlowe. W kazdym razie dziekuje za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbuję się połączyć z silnikiem dde 2.1 w e34, pojawia się komumikat "Object ecu file not found". Dodam że mam skrypt do tego silnika w katalogu Ediabase/ecu.

Jakieś rady?

Moduł do własnej konfiguracji świateł E39 sprzedam!



icon3.png BMW E36 316i M43

icon1.pngBMW E61 530D M57N

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A można wiedzieć jaki masz interfejs ?

Brak jakiejkolwiek komunikacji ,tak jakby w ogóle nie widziała inpa Interfejsu.

A napisz jeszcze że masz interfejs na usb , albo OBD z allegro to zwątpię w sens istnienia .

:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pamiętam wszystkiego , czy to ADS , czy Inpa pracuje w trybie ADS ,

Sprawdź czy jest napięcie na pin 20 i 17 oraz 15 (złącze diagnostyczne auta)

Sprawdź czy jest połączony pin 20 z 17 we wtyku interfejsu.

Ten silnik tylko ADS -komp RS232 fizyczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok posprawdzam choć inpa wykrywa zapłon, łączy się z pozostałymi sterami w tym aucie bez problemu więc zasilania chyba będą dobrze, interfejs oczywiście pod fizyczny rs, inpa w trybie ads.

Moduł do własnej konfiguracji świateł E39 sprzedam!



icon3.png BMW E36 316i M43

icon1.pngBMW E61 530D M57N

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie odpal TOOL32 , załaduj sterownik dde21k20 w okienku Jobs kliknij 2 razy fs_lesen , zobaczysz czy się komunikuje , możesz spróbować tez z innym sterownikiem , jak cos skype i problem może rozwiążemy .

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Wygenerowane automatycznie

Auto reklama : tak wygląda pomoc jak się kupuje u mnie :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie, troche inny temat.

mam INPE 5.02 i chcę skasować AIR BAG e BMW E60 2004 ale nie ma tam takiej opcj - normalnie powinna być w BODY/KAROSERIA ale tam nic niema związanego z air bag

instalowałm dwie różne INPY ale obie 502 nie mam innej :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:duh: Jak brak kur.... w tym szrocie masz satelity i takie tam pierdoły każda poducha ma swój ster ,

Główna poducha to satelita centralna to nie jest Satelita na orbicie :D tylko poduszki

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.