Skocz do zawartości

wycieraczki wymiana e39 problem w doborze


BMW e39

Rekomendowane odpowiedzi

Witam chce wymienic wycieraczki w e39.Z tego co widze to nie da sie zalozyc innych niz ori.Czy da sie jakos to zrobic zeby zalozyc zzwykle wyciaraczki z marketu??bo w sprzedazy sa tylko boshe za 80zl+wysylka ale slyszalem ze nie sa jakiejs super jakosci i nie raz zwykla wyciaraczka za 10zl jest lepsza,tym bardziej ze potrzebuje tylko jedna sztuke bo druga jest ok....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

viewtopic.php?f=72&t=141252&hilit=wycieraczki

Poczytaj.

A tak na próbę załóż nowe gumki :norty: z marketu za parę zeta.Też muszę tak zrobić.

Po rozmowie z kolegą z forum (pzdr) podobno się sprawdza.

Nie kupuj Boscha bo to gó.no jest i tylko stówę stracisz.

ec2Wze6.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Na chwilę obecną mogę polecić valeo, zbierają świetnie, są ciche, i już wytrzymały dłużej niż bosch.

Wg mnie wycieraczki za 100pln powinny przynajmniej rok wytrzymać, a nie 3 miesiące i kosz.

Na allegro są płaskie dedykowane do e39, ale trzeba się pozbyć mocowań przy ramionach, koszt ok 50pln, podobno dobra trwałość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

duze znaczenie na trwałość z pewnością ma eksploatacja wycieraczek, a juz zabojstwo jest skrobanie wycieraczkami szyb w zimie, nawet szronu.

Uzywać minimalnie srodka do intensywnego zmywania i dobrze jest nie myć zaschnietych brudem szyb, tylko sobie pojechac na myjnie, ew. scierką z mikrofibry umyć szybę. Co innego w deszcz.

Valeo to dobra firma. Ja rowniez polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupujesz uniwersalne piora motgum o odpowiedniej dlugosci. Rozginasz mocowanie piora w ori wycieraczce i wysuwasz pioro, na jego miejsce wsuwasz pioro motguma z tymi metalowymi blaszkami usztywniajacymi. Zaciskasz kombinerkami.

 

Ja zaplacilem 50zl za 2 cale wycieraczki. Zbieraja bardzo dobrze a najwieksza ich zaleta jest taka, ze przy kolejnej wymianie moge kupic same gumki i koszt to ok 10zl. Polecam takie rozwiazanie- motgum to dobra jakosc i bajecznie niska cena.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a mieliscie taki przypadek ze wycieraczka podskakuje na szybie

ja tak mialem kupilem bosha po 3 miesiacach znowu zaczeła podskakiwac do tego jak wraca to jest taki trzask jakby guma była za twarda ???

http://www.autocentrum.pl/gfx/awc/petrolicons/1999784431_3.gif

Mechanik BMW w Dąbrowie Górniczej

Diagnostyka inpa pasoft carsoft

http://www.autocentrum.pl/awc/godzill1/bmw-seria-5-1997/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po rozmowie z kolegą z forum (pzdr) podobno się sprawdza.

już nie trzeba kombinować bo ktoś zaczoł produkować dedykowane do e39

http://moto.allegro.pl/wycieraczka-wycieraczki-bmw-e39-dedykowane-i2409225719.html

zamiast moich śrub ma zatrzask reszta jak u mnie ale estetyczniej

dzięki i równierz pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
a mieliscie taki przypadek ze wycieraczka podskakuje na szybie

ja tak mialem kupilem bosha po 3 miesiacach znowu zaczeła podskakiwac do tego jak wraca to jest taki trzask jakby guma była za twarda ???

No właśnie ja tak mam z Boschem.A poprzednie ori były chyba ze 2 lata i nic się nie działo.Kumpel też kupił Boscha i ma dokładnie to samo.

Widocznie te wycieraczki mogą tylko 3 m-ce :norty:

ec2Wze6.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.