Skocz do zawartości

Jakie silowniki klapy tylnej touring?


szczrz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam pytanie do szanownych kolegów,

Może ktoś z Was miał już zaszczyt wymieniać i Kupować siłowniki do touringa, do tylnej klapy?

Szukam, szukam, dzwonie, a sprzedawca sam nie wie co sprzedaje, nie wie czy to klapy czy do szyby

Mógłby ktoś jakieś namiary dać na dobry pewny towar?

Na allergo jest tego sporo, ale widze kilka typów, a niby każdy pasuje do e39.... a ceny od 20zł( nowe...) przez 100(używane) do 200( niby nowe)

Potrzebuje do klapy i do szyby

 

A może warto zajrzeć do ASO? ale tam pewnie cena jak za złoto, a auta używam raz na tydz, klapy praktycznie nie otwieram, wiec moze byc i podrobka

BMW E9 2800CS 1970. Coming Soon :p
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.realoem.com/bmw/partgrp.do?model=DH51&mospid=47558&hg=41#4160

 

Tutaj masz rysunki techniczne. Do tylnej klapy sa dwa takie jakby mc.phersony, do szyby zwykle silowniki. Sa ukryte w dachu ale nie trzeba sciagac podsufitki. Napisz co sie dzieje, czesto problem jest z zawiasami. Co do zakupu to na forum ktos pisal ze jedne i drugie wystepuja w zamienniku, poszukaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego dzieje sie ze nie trzymaja klapy ani szyby, 100% pewne ze to siłowniki

 

O problemach z zawiasami doskonale wiem :) 7 lat posiadania e39 potrafi duzo nauczyc:)

Miałem tak zardzewiały zawias że praktycznie jeden pękł, klapa ciężko otwierała się.

Teraz wszystko lekko chodzi, jedynie nie trzymają siłowniczki.

 

Dzięki, pozdrawiam

BMW E9 2800CS 1970. Coming Soon :p
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Odgrzewam temat, gdyz nadal aktualny.

 

Co powiecie na wymiane samych silowników szyby, jakies niby super mocne na allegro (w co wiara ma słaba)

http://allegro.pl/silownik-gazowy-szyby-bagaznika-bmw-e39-kombi-i2353693540.html

I czy takie silowniczki nie utrzymalyby calej klapy w gornej pozycji?? Nie chodzi mi o to zeby dwa male pociagnely mi cala klape, ale mysle ze w gornym polozeniu podtrzymalyby klape aby nie opadala?

BMW E9 2800CS 1970. Coming Soon :p
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cudow bym sie nie spodziewal. Same silnowniki mysle ze beda ok, moze byc problem w ostre mrozy (tak czytalem). Jak masz te od klapy uwalone, to nie sadze zeby te od szyby poprawily sytuacje w widoczny sposob. A rozbierania jest sporo...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

jestem zmuszony podłłączyć się pod temat.

Zawiasy zatarte. Jedna urwana.

Po naprawie klapa stała się impotentem. :mad2:

Czy znalazł ktoś zamienniki siłowników klapy? Tych dużych. Czy tylko febi albo aso?

 

Same siłowniki od szyby mogą conieco poprawić bo ja wystarczy , że klucze wywaliłem i klapa się już trzyma.

Drogą dedukcji doszedłem do konkluzji...!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

są firmy, regenerują, ale to trzeba by dwa razy rozbierać cały tył, a na to chęci nie mam jakoś, chce kupic wymienic i miec z głowy.

kupie uzywki, bagaznika nie uzywam praktycznie wiec nie potrzebuje nowych

BMW E9 2800CS 1970. Coming Soon :p
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.