Skocz do zawartości

nie działają zegary


Witek bmwica 89

Rekomendowane odpowiedzi

Witam w mojej beci nie działa obrotomierz ekonomizer i wskażnik temp. paliwo i szybkość działa co może być przyczyną czujniki? a może jakiś układ sterujący nieraz na wyłączonym silniku obrotomierz sam idzie w góre i ekonomizer też. A i inspekcja świeci się nawet po wyjęciu kluczyka co jest grane inspekcja była robiona powiedzieli mi że z tymi zegarami jest coś nie w porzo.Czekam na rady!!!!!!!!POZDRO!!!!!!!!!!! :D :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie dokładnie są te kostki? I co dokłdnie trzeba rozebrać żeby wyjąć zegary.A i co ma wspólnego podświetlacz i jego regulacja z obrotomierzem bo czasem jak regulowałem pokrętłem jasność to obrotowierz na wyłączonym silniku podskakiwał :evil: Edytowane przez Witek bmwica 89
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hym tam gdzie jest to takie nadkole na czymanie nogi ciut dalej i wyzej (dywanik sie tam konczy) musisz zdjac ta oslone nad nogami tak jak mowie doslownie w rogu do jednej jest radio podpiete jesli masz orginalna instalacje poszukaj napewno zauwarzysz sa o ile pamietam 2 takie kosteczki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co mi wiadomo ale moge sie mylic te akumulatorki sa ponoc od inspekcji czy jakos tak ze jak one sa wyladowane to sie inspekcja swieci i nie mozna jej skasowac tak gdzies na forum kiedys wyczytalem ale moge sie mylic wkoncu jestem tylko człowiekiem :) posiadajacym bmw :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega pisze, że inspekcja świeci się nawet po wyciągnięciu kluczyka. Dlatego twierdzę, że może to mieć coś wspólnego z akumulatorkami. Jak już pisałem miałem identyczną sytuację.

Akumulatorek wygląda jak bateria "paluszek". Ceny od 10 PLN. Napięcie 1,2 V, pojemność ...? Ja miałem 1000 mAh, ale wydaje mi się, że nie ma to większego znaczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodze sie z Art`em. Aku nic nie maja do dzialania obrotomierza

 

No niestety ale maja - u mnie wlasnie rozladowane akumlatory byly przyczyna braku wskazan obrotomierza, ekonomizera i skakania wskaznika temp. Widocznie jak sie bateryjki rozladuja to powoduja jakies zawirowania w pradzie :D

Lubię BMW - od 15 lat...trochę ich ujeżdzałem

Teraz pora na AMG :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem swiezo po wymianie zegarow na wersje z obrotomierzem. pare dni nerwow i jestem juz madrzejszy. otoz obrotomierz i wakuometr dzialaja poprawnie tylko jesli akumulatorki sa sprawne i podlaczone do ladowania. wlasnie do ladowania poniewaz w zegarach motometer te akumulatorki sa na dodatkowej plytce i wlaczane do ladowania zworka na tej plytce. nie wiem w jakim celu istnieje mozliwosc ich wypiecia - moze jakas diagnostyka lub przeprogramowanie ukladu.

znacznie czesciej brak styku wystepuje na wewnetrzych wielostykach w samych zegarach niz na tych z tylu zegarow: bialym i niebieskim. ale nie zaszkodzi w przypadku problemow spryskac ich jakims Kontaktem. raczej nie stosowac WD ale specjalne preparaty dostepne za niewielkie pieniadze w sklepach elektronicznych. wd jest dobre do rdzy i wilgoci ale do elektroniki sa lepsze rzeczy.

w przypadku zegarow vdo jak i motometer oba akumulatorki maja po ok 3 volty. nie wylutowywalem ich ale sprawdzalem miernikiem bezposrednio na ich koncach. moze jakis uklad oszukiwal pomiar ale wskazalo dokladnie 3,15 - 3,16. sprawdze to jesczze raz w wolnej chwili bo mam kilka kompletow zegarow :)

nie zauwazylem zeby padajace akumulatorki mialy wplyw na wskazanie temp silnika ale glowy nie dam ze tak jest naprawde.

oczywiscie opisuje zegaey w e30

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.