Skocz do zawartości

INPA


Rekomendowane odpowiedzi

nie tak nie ma być.

Sterownik nie odpowiada.program będzie zatrzymany

Błąd identyfikacji. program będzie zatrzymany

Wybierany sterownik taki jak : zae mrs itd. Czyli Sterowniki poduszek nie znaleziony. program będzie zatrzymany

Wersja języka nieodpowiednia ,możliwe złe działanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,2 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Rozumiem ze chodzi o sterownik auta tak???

 

Czy przyczyną może być interfejs???

 

Ogólnie połączenie jest i można połączyć się z niektórymi modułami ale większość wyrzuca błędy takie jak podałem wcześniej

 

Co mogę zrobić aby wszystko działało poprawnie??

W razie pomocy pisać na PW,bo nie śledzę wszystkiego na bieżąco
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
Co do kulek pękających, to tacy producenci jak HP zdarza im się, zawsze zostaje reballing, kolor obudowy może być i różowy dla mnie, ważne że działa i jak dla mnie jest wystarczający, ja na nim tyle zaoszczędziłem na swoim samochodzie, że mogę go dzisiaj pod buta nawet wsiąść i mój rachunek wyjdzie na zero, mi nie chodzi tyle o pieniądze a o to, że sam sobie coś zrobię o satysfakcję i zabawę.

W porównaniu cenowo z ori to można go co rok zmieniać,do tego dodam że ja to traktuję jako hobby a nie sprawy zarobkowe itd.

Sprawa WIFI, można dokupić, S/N i MAC jest stały ze względów wiadomo jakich, jak na razie mi to nie przeszkadza.

Mało który warsztat ma klona a co mowa dopiero o ori :cool2:

 

Tylko mało kto potrafi zrobić rebaling konkretnie. O ile wiesz to potrzebne są sita a postawić kulki z reki to już troszkę wyższa szkolą jazdy mimo wszystko obarczona dużym błędem.

To ze zakup się opłaca posiadając auto pod niego to już inna para kaloszy i tego nie będę negować :cool2:

Malo który warsztat ma INPA czy DIS a ICOM to już jak mówisz tylko wybrani.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instalator Inpa ea90x posiada katalog update. Klikając update.exe kopiują się pliki oraz tworzą się podfoldery w windows\temp\inpa\archive. Po tym nie widać żeby jakieś pliki zostały zaktualizowane w katalogach e-apps i ediabas. O co chodzi z tą aktualizacją ?

 

jeszcze jedno pytanko : postępując jak w instrukcji kolegi FAL, cała Inpa jest normalnie w eng natomiast kody błędów po niemiecku.

Jak ew. wyciągnąć samo ecu z instalatora w eng ?

http://www.auto-scanners.com/PIC/bmw-icom-a2-b-c-792L_1.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. super zdjęcie , nawet w okularach :shock: nie dojrzałem co tam siedzi , ale jak to jest na LM a nie Si to z nowszymi autami tak jest lub po prostu brak połączenia pin 7 z pin 8 .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zamierzam tego rozbierać :D :D :D

 

Najwyżej zwrócę sprzedawcy a fachowcem od elektroniki nie jestem niestety.

 

Jak rozumiem to jeśli nie ma tego połączenia pomiędzy pin 7 i 8 to wada interfejsu tak??

 

Na razie napiszę do sprzedawcy i zobaczymy co powie

W razie pomocy pisać na PW,bo nie śledzę wszystkiego na bieżąco
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta to jakaś tam wada, I może zamiast nazywać to interfejsem użyj słowa chiński śmieć.

A tak między nami nie można wymagać od sprzedawcy wiele za takie pieniądze.

Zasada jest jak we wszystkim , chcemy jeździć bez kłopotów kupujemy dobre auto i odpowiednio płacimy ,to samo z interfejsem

:cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka

 

Mam problem, kupiłem kartę na Expresscard firmy Unitek opartą na chipsecie Moschip MCS9904, w menedżerze urządzeń wyświetla się jako PCIe to High Speed Serial Port, ma przypisane przerwanie IRQ 19, więc wygląda to jak sprzętowy RS232, jednakże inpa nie chce zagadać. Korzystam z inpy EA-90X, skonfigurowana poprawnie na interfejs ADS. W programie wyświetla się Baterry na ON, a Ignition na OFF nie ważne czy z podpiętym adsem, czy nie, czy z włączonym zapłonem itd. Oczywiście nie mogę połączyć się z autem. Pacjent to E36 94r m50b25.

 

PS: Interfejs na pewno dobry, bo na innym kompie z fizycznym portem com wszystko śmigało.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak karta taka wąska do nowszych laptopów , to muszę cię zmartwić nie istnieją takie które by tworzyły fizyczny Com Port , jedynie były produkowane do starszych laptopów . Tak więc nic po ADS nie poleci po przełączeniu na OBD będzie śmigać jednak nie z pajetami umierającymi . :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Walka z instalacją INPY trwa dalej

 

Czy przyczyną błedów może być takie coś??

 

http://img152.imageshack.us/img152/5695/beztytuu1ob.png

 

Instalacje robię na win7 starter i teraz zauwazyłem przy kolejnej instalacji ten komunikat

W razie pomocy pisać na PW,bo nie śledzę wszystkiego na bieżąco
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, i z Inpa nie potrzeba walczyć wystarczy zainstalować .

Zasada jest taka kupując interfejs sprzedawca powinien udzielić instrukcji i pomocy . Sposób instalacji opisywany był na forum setki razy wystarczy poczytać .Może jeszcze Kobus się będzie chciało to opisać jeszcze raz ale ja mam dość .To tak proste że po litrze na głowę i po ciemku się instaluje

ps. :duh:

Zapomniałem dodać wszystkie systemy powyżej XP to totalna porażka , wszystko emulowane nic fizycznego to się nadaje do pchania karuzeli dziwię się gościom piszącym powinni zamiast skupiać się na coraz większym szpiegowaniu ludzi udoskonalić win 98 to był najlepszy system do pracy nie mówię o śmiganiu po Internecie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Zgłaszam następujący problem: zainstalowałem Inpę ea90x. Po wyborze modelu (E46), wybieram silnik DDE 5.0 for M47 new. Pojawia się komunikat:

 

Nicht zusammenpassende Versionen.

Fehlerfunction ist moglich.

SGBD Version: 1.040 (in INPA)

SGBD Version: 5.000

INPA Version: 1.020

 

Następnie następuje identyfikacja.

Coś musi być na rzeczy, ponieważ przy skanowaniu starą Inpą i DIS-em (v57) mam 2 błędy świec żarowych, natomiast skanując Inpą ea90x mam tylko jeden błąd świec.

Czy wy też tak macie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym pliku sa błędy babol wynika że w samym pliku jest pomyłka i jest właśnie taki wpis chyba do m57 jest 1.02 a do m57a jest 1.04 nie pamiętam dawno nie grzebałem. Jak inpa pokazuje jeden to stawiam na wymianę sterownika świec raczej nie będą to świece to norma dla tego silnika
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka

 

Mam problem, kupiłem kartę na Expresscard firmy Unitek opartą na chipsecie Moschip MCS9904, w menedżerze urządzeń wyświetla się jako PCIe to High Speed Serial Port, ma przypisane przerwanie IRQ 19, więc wygląda to jak sprzętowy RS232, jednakże inpa nie chce zagadać. Korzystam z inpy EA-90X, skonfigurowana poprawnie na interfejs ADS. W programie wyświetla się Baterry na ON, a Ignition na OFF nie ważne czy z podpiętym adsem, czy nie, czy z włączonym zapłonem itd. Oczywiście nie mogę połączyć się z autem. Pacjent to E36 94r m50b25.

 

PS: Interfejs na pewno dobry, bo na innym kompie z fizycznym portem com wszystko śmigało.

 

Pozdrawiam

 

 

Interfejs ADS wymaga sprzętowego portu COM1 gdzie przerwanie jest IRQ4 i zakres we/wy jest 03F8-03FF.

Sprawdz przede wszuystkim czy tak karta we właściwościach ma mozliwośść zmiany paramtrów IRQ oraz we/wy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak karta nigdy nie będzie pracować i interfejsem przełączonym w tryb ADS

Tak karta nigdy nie będzie pracować i interfejsem przełączonym w tryb ADS

To wirtualny port . można nią za psami rzucać tak jak i windows Vista , windows 7 te systemy nadają się do grania w Fifa latania po necie i szpiegowania użytkownika powinno to być zakazane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam szukam dobrego spolszczenia do inpy ale takiego zeby były polskie tłumaczenia bloków pomiarowych .

I błędy chociaż po angielsku bo teraz silnik e46 mam po niemiecku .

 

Jeśli ktoś moze to prosze o link lub byłbym wdzieczny jeslii ktos by mi przysłał na meila

 

bertone22@wp.pl

 

Z góry dziekuje i pozdrawiam

www.Car-los.pl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam szukam dobrego spolszczenia do inpy ale takiego zeby były polskie tłumaczenia bloków pomiarowych .

I błędy chociaż po angielsku bo teraz silnik e46 mam po niemiecku .

 

Jeśli ktoś moze to prosze o link lub byłbym wdzieczny jeslii ktos by mi przysłał na meila

 

bertone22@wp.pl

 

Z góry dziekuje i pozdrawiam

 

:D :D :D :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.