Skocz do zawartości

320d Stukanie w kierownicy ( film ) cz.2


Sproxxy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam również problem z stukaniem kierownicy: http://youtu.be/hKVLF-nSxyA Na postoju jak i podczas jazdy na dziurach i kostce brukowej. Jednak nie wyczuwam luzu i auto nie "pływa" w koleinach. Czy jest możliwośc dokręcenia kolumny aby nie stukało?

Włącz silnik i sprawdź wtedy czy Ci stuka magiel. Podczas jazdy może stukać inna część.Podjedź do diagnosty i sprawdź zawieszenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli stuk znika po odpaleniu silnika to problem może leżeć w przekładni kierowniczej. U mnie przed wymianą przekładni też stukało, wyłącznie gdy silnik nie pracował. Stuk był jednak sporo mniejszy, mniej słyszalny, ale był. Może odwiedź jakiegoś diagnostę, żeby sprawdził Ci zawieszenie i ewentualnie posłuchał skąd stuk dochodzi - u mnie za coś takiego biorą 20zł.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
[]=OO"]A co sie dzieje jak uderzysz w kierownice?? Masz luz na kole kierownicy jak szarpiesz ją "gora-doł"?

nic się nie dzieje, kompletnie nic nie słychac. Stuk jest podczas wolnej jazdy na dziurach lub gdy na postoju wykonuje krotkie ruchy lewo prawo:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podkręć śrubę na maglownicy łączącą magiel z kolumną kierowniczą, to czasem pomaga, listwa często ma luzy w e46, to taki słaby punkt. Podkręć śrubę i sprawdź czy ustanie stuk, tylko nie za mocno bo ciężko kierownicą CI będzie ruszać:D :twisted:
http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=26&t=134590 Zapraszam do oceny mego samochodu:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podkręć śrubę na maglownicy łączącą magiel z kolumną kierowniczą, to czasem pomaga, listwa często ma luzy w e46, to taki słaby punkt. Podkręć śrubę i sprawdź czy ustanie stuk, tylko nie za mocno bo ciężko kierownicą CI będzie ruszać:D :twisted:

W końcu konkretna podpowiedz. Dziekuje. A czy mógłbys powiedziec cos blizej, gdzie szukac tej sruby?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Jak najbardziej, jak masz luzy szukaj przyczyny właśnie tam.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za odp.

Właśnie mechanik z bosch servis stwierdził że oba wachacze mam na wykończeniu i auto na pewno na nich nie przejdzie przeglądu, Ale czy to może powodować stuki w kierownicy bo koszt wahaczy nie jest mały :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Jak masz luz na wahaczu to przenosi się na koło a z koła na przekładnię i na kierownicę. Nie mówię, że to na pewno to, ale jest taka możliwość. Drgania i stuki często dziwnie się przenoszą.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.