Skocz do zawartości

E 60 dwumasa, narzędzia specjalne


73greniu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Ponieważ nie znalazłem nigdzie takiej wiadomości, proszę więc kolegów o pomoc. Czy do wymiany koła dwumasowego i sprzęgła we własnym zakresie będą potrzebne jakieś specjalistyczne narzędzia, blokady, które ma tylko serwis? Jeśli tak, to czy można je w prosty sposób zastąpić? BMW 520 d 163 km , po lifcie. A możę jest na forum opis wymiany, ja nie znzlazłem ale stali bywalcy wiedzą dużo więcej. Z góry dziękuję za pomoc! Pozdrawiam!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Ponieważ nie znalazłem nigdzie takiej wiadomości, proszę więc kolegów o pomoc. Czy do wymiany koła dwumasowego i sprzęgła we własnym zakresie będą potrzebne jakieś specjalistyczne narzędzia, blokady, które ma tylko serwis? Jeśli tak, to czy można je w prosty sposób zastąpić? BMW 520 d 163 km , po lifcie. A możę jest na forum opis wymiany, ja nie znzlazłem ale stali bywalcy wiedzą dużo więcej. Z góry dziękuję za pomoc! Pozdrawiam!

 

A jesteś pewien że masz dwumasę w swoim aucie :?: Ja mam E60 z 2007 LCI 2.0D 163KM i jest zwykłe sprzęgło. Jak nie jesteś pewien to podaj ostatnie 7 znaków nr VIN to ci sprawdzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to mnie zaskoczyłeś! Sądziłem , że wszystkie diesle mają dwumasę. Te pięć cyfr to : 68198. Objawy to drgania odczuwalne na kierownicy , drążku zmiany biegów, i raczej na całym nadwoziu. Ciężko wchodzą biegi, jedynka i wsteczny, pózniej , w czasie jazdy mniej odczuwalne. Sprzęgło raczej dobrze bierze. To raczej wskazuje na dwumasę. Tak sądzę i taki mi podpowiada mój mechanik. Może być coś innego? Dzięki!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Gdzie można znaleźć dane o momentach dociągających przy montowaniu dwumasy i sprzęgła w silniku M47N2 ? Bo na stronie RealOEM jest napisane żeby tego przestrzegać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma dwumas : AT-kpl.nap.el.sprzęgła (dwum.koło.zam.) nr części: 21 20 7 575 556

Sprawdzone po nr VIN.

 

Jak dla mnie to jest to zwykłe sprzęgło patrząc po rysunku:

 

http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=NX12&mospid=50101&btnr=21_0234&hg=21&fg=05

 

a i cena nowej części w oryginalej to 1688zł więc coś za tanio :norty: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pewnie miałeś na myśli tarcz sprzęgła ze sprężynowym amortyzatorem, jak w dużych fiatach :) koło dwumasowe to lepsze rozwiązanie, bmw poza paroma starymi modelami stosuje takie koła zamachowe we wszystkich swoich silnikach, zarówno zi jak i zs
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedzi! Znalazłem parę kompletów tzn tarcza, docisk, łożysko i dwumasa LUK- a na allegro i trochę jestem pozytywnie zaskoczony ceną. 1600 zł za wszystko to chyba dobra cena. Wydawało mi się , że za tyle raczej nie znajdę...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.