Skocz do zawartości

skrzynia 5-biegowa zamiast 4-biegowej?


sys

Rekomendowane odpowiedzi

Jasne ze jest. Musosz znalezc skrzynie 5 eco (bo były jeszcze sportowe o przełozeniu 5-tego biegu 1,0 czyli taki sam jak 4-ka standart). No i wał który jest krutszy. Wystarczy odcinek wału od skrzyni do krzyrzaka. I na koniec: szukajca skrzyni pamietaj ze: musi to byc skrzynia od M10 (od M20 nie pasuje), skrzynia piecio biegowa od e30 nie ma napedu szybkościomierza wiec go nie podepniesz, jezeli chcesz zachowac pełny oryginał to nie bedzie zgodny poniewaz dopiero w 77r pokazały sie skrzynie 5eko.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skrzynie 5-biegowe byly montowane w E21 za doplata.Mozna poszukac wlasnie takiej skrzynki.Ja zrobilem to troche inaczej.Jakis czas temu padla mi skrzynka.Wtedy siedzac w gazu wpadlem na pomysl wstawienia skrzyni od E30 do E21.Wygrzebalem ze swoich zapasow taka skrzynke i wstawilem bebechy do obudowy od starej skrzyni.Wal napedowy trzeba obciac jak dobrze pamietam o 8cm.Najlepiej zrobic to w przed lacznikiem kentera idac od przodu auta.

Rekin Król Szos!

Gaz do kuchenki nie do samochodu a na prąd to odkurzacz!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Wstawiłem kiedyś 5 zamiast 4. Mam silnik M20, 2,0 a skrzynka była z 323i. Skrzynia ma z tyłu "dołożony" 5 bieg, jest przez to dłuższa. Ma też inne sprzegło (taka guma z tulejami stalowymi), ktore w 5 biegowej ma 6 otworow - po 3 na wałku skrzyni i na wale napędowym. Skrzynia 4 miała po 4 otwory.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.