Skocz do zawartości

x5 3.0 d


slawusj

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :D . koledzy mam problem z moim x . niechce odpalac ponizej -10 stopni zapala sie komunikat fre haiting . pprez pare sekunnd i nic wiecej . jak dostanie plaka pod egr to nawet przy -20 niema problemu . ale to nie oto chodzi .a i jeszcze jedno do -10 to i tak musze pokrecic z 5 - 10 sekund zeby odpalił .co to moze byc . Pozdrawiam i prosze o pomoc . slawus1000@gazeta.pl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NOWY .KUPIŁEM OK 2 MC TEMU - CENTRA FUTURA PLUS 900 A - 100 AH I I .PRZY MROZIE OK -20 KRECI OK !I NIE ODPALA . JAK CZYTAM NA FORUM TO JAK SIĘ SPALI JAKAS SWIECA TO JEST KOMUNIKAT TAK ? A TU NIC OPRUSZ FRE HAITING . NIEWIEM CZY DOBRZE NAPISAŁEM. JAK ODPALI RANO TO JUZ PRZEZ CAŁY DZIEN JEST OKI . POZDRAWIAM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PRZY MROZIE OK -20 KRECI OK !I NIE ODPALA . JAK CZYTAM NA FORUM TO JAK SIĘ SPALI JAKAS SWIECA TO JEST KOMUNIKAT TAK ? A TU NIC OPRUSZ FRE HAITING . NIEWIEM CZY DOBRZE NAPISAŁEM. JAK ODPALI RANO TO JUZ PRZEZ CAŁY DZIEN JEST OKI

nie wiem czy komunikat powinien się pojawić czy nie

ale to mi wyglada ewidentnie na świece żarowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam no pewno jak najbardziej plaków nie !!!!!!!!!! mam autko juz 3 zime zawsze było ok teraz tak się zrobiło . jakis czas temu poczółem zapach paliwa byłem u mechanika . podokrecał przewody paliwowe . tzn. te metalowe .a jakie kupic swiece ? sA 2 rodzaje beru i bosch .tak mysle ze to swiece ! i
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. u mnie jest to samo.jak postoi auto na polu pare godzin i jest poniezej -10 st C to tez kreci rozrusznik i nie chce odpalic.to znaczy odpala ,ale od razu gasnie i tak pare razy musze zakrecic zeby w koncu zaplil.po przekreceniu kluczyka wyswietla mi sie ten sam napis cos fre haiting.wymienilem wszystkie swiece bo na kompie wyszlo ze 4 sa zje..ne i nadal to samo.podejrzewam ze sterownik swiec tez jest wlaniety
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam . kolego .niejestem pewien czy sterownik !! podłącz kompa jeszcze raz! i sprawdz czy się niezapowietrze ??? bo sterownik od swiec ? bo jak raz odpali to juz powinien pracowac !! to juz sterownik niema nic wspólnego!!!!!!!!! sprawdz przepływke !!! rozmawiałem z paroma ludzmi to przepływka na kompie niezawsze wychodzi !!! pozdrawiam .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, duzo osób widze ma ten sam problem. Ja także. musze pokręcic kilka razy by odpalił. Akumulator nowy, świece sa ok był na kompie ale mimo wszystko nie chce odpalać z rana. potem juz jest ok. próbowałam się dowiedzieć co sie dzieje. i doszłam do takiego wniosku: mimo dolewania depresatorów typu diesel skydd najlepszy dla diesla jest garaż. Otóż w nocy temperatura spada do -20. Nasze paliwo zimowe jest do -24 - -28 stopni. jaka kolwiek stacja i wiele aut ma ten sam problem i niema znaczenia czy to orlen, shell czy prywatna stacja. Wytraca się parafina i naped ulega "zgrudkowaniu".mimo wielu prób rozwiązania tego problemu by odpalał odrazu nie udało mi się nic wykombinować poza tym, by stawiać auto do garażu lub pomęczyć się z rana troszeczke :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, u mnie to samo, przez ostatnie 4 dni X stał na zewnątrz i rano problem... Przy czym u mnie to problem ze świecami ( wg. INPA ) Nowe już zamówione, we wtorek powinny być.Cieszcie się, że nasze X-y i tak odpalają, bo inni nie mają tego szczęścia. My mamy izolowane przewody, podgrzewane paliwo i inne cuda. To, że przy -25 nie odpali za dotknięciem to nie ma co się dziwić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co sie dowiedzialem to czesto padają sterowniki swiec zarowych.mi na kompie pokazalo zepsute 4 swiece.wymienilem wszystkie i nadal musze dlugo krecic zanim odpali jak silnik zimny i dlugo stal na duzym mrozie.znalazlem na allegro goscia ktory sam je naprawia http://allegro.pl/sterownik-przekaznik-swiec-zarowych-bmw-naprawa-i2098695302.html .O tym elektroniku jest tez duzo na forum bmw pod nickiem ROGER.wlasnie zamowilem u niego sterownik.jak przyjdzie i go zaloze to opisze czy jest lepiej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jak dlugo wam swieci komunikat Grzania Swiec i w jakich temperaturach wam sie swieci.

Bo umnie czy jest +2 czy -7 to zaden komunikat sie nie pojawia auto po przestanej tak nocy pali za pierwszym razem ale puszcza dosc sporego baka ale tylko przez momet i juz przez reszte dnia gdy odpalam to nie ma tego objawu i nie puszcza baka (dodam ze separator oleju wyczyscilem bo filtra nie mam na odmie tylko juz modul) i przez jakies 2 lub 3 sekundy czuc roznice w pracy silnika.

Dodam ze bedac w Pl 2010 roku przy -18 tez mi palil i zaden komunikat mi sie nie pojawial,moze mam walniety sterownik od swiec zarowych.A przejechane mam swoim dopiero 65tys.mil.

Przy wymianie oleju i kasowaniu inspekcjii w wyszlo mi ze mam spalone 2 swiece,wymienilem wszystkie,w tym roku po wymianie oleju i kasowaniu inspekcji wyszlo znowu ze mam tym razem 3 swiece spalone ale nic nie robilem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OPRUSZ FRE HAITING . NIEWIEM

:shock: :mad2:

komunikat będzie ci się pojawiał, a świece mogą ci nie grzać! Zacznij od nich, a jeśli są ok (sprawdzić można miernikiem czy maja przejście czy są spalone) to dalej czy podczas podgrzewania podawane jest na nie napięcie. Któraś z tych opcji będzie do poprawy.

I daruj sobie plaki czy tego typu specyfiki do odpalania! No chyba że nudzi ci się i lubisz, a wręcz uwielbiasz remonty silników...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.