Skocz do zawartości

AUTOMATYCZNA SKRZYNIA BIEGÓW 530 d


GREGORR71

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Pierwsze pytanie.Gdzie w okolicach Katowic ,Sosnowca można zrobić adaptację lub wgrać nowy program do skrzyni.Podsuncie jakiś godny zaufania warsztat. Problem polega na tym , że niezbyt plynnie zmienia biegi podczas spokojnej jazdy,natomiast jak się jeździ bardziej dynamicznie jest zdecydowanie lepiej. Druga sprawa to szarpnięcie podczas szybkiego przełączania z R na D. Jeżeli natomiast powoli przełączę z R na N poczekam powiedzmy 2 sekundy i włącze D szarpnięcie nie występuje. Przy przełączaniu z D na R jest ok nic nie szarpie. Auto ma przejechane 230 tys.km.przy 200 tys.był wymieniany olej. Poduszki pod skrzynią i silnikiem są ok. podpora wału jak stwierdził mechnik też. Proszę Was o pomoc w tej sprawie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego z tego co mi wiadomo, to skrzynia "przyzwyczaja" się do kierowcy, więc może ją najpierw zresetuj, i zobacz czy się nie poprawi.

Włączasz kluczyk na zapłon ( wszystkie kontrolki się palą ) na P wciskasz gaz do kickdowna na 40s i reset zrobiony, potem rozpędzasz auto 5 razy od 1 do 6 biegu ( nie wariując ) i w większości przypadków to pomaga

 

PZdr

Sprzedam Graty po Aucie :


- Wybierak ( Joystik ) Zmiany biegów zwykły do F10-tki - cena 200zł ! ( stan idealny )

- Licznik Europejski F10 ( stan BDB ) - cena 200zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Kolego z tego co mi wiadomo, to skrzynia "przyzwyczaja" się do kierowcy, więc może ją najpierw zresetuj, i zobacz czy się nie poprawi.

Włączasz kluczyk na zapłon ( wszystkie kontrolki się palą ) na P wciskasz gaz do kickdowna na 40s i reset zrobiony, potem rozpędzasz auto 5 razy od 1 do 6 biegu ( nie wariując ) i w większości przypadków to pomaga

 

PZdr

 

 

 

A testowałes to sam?Powiem ze dosyc interesujacy patent!

Sprzedam bmw e36 http://tablica.pl/oferta/bmw-318i-e36-CID5-ID4w39t.html?action=show&id=66505631


...nawet gdy rodzinie twej łzy do oczu się cisną,przenigdy nie współpracuj z pi.......ą policja.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Działa to kasowanie choć ja testowałem taką adaptację i działa :

Aby zrestartować pamięć skrzyni przekręć stacyjkę na pozycję pierwszą (bez zapalania ikonek na liczniku) wciśnij pedał gazu do deski (wraz z kick down) i trzymaj tak przez dokładnie 60 sekund po czym puść i wyłącz stacyjkę. Odczekaj 2 minuty. Teraz jak zapalisz auto to już pamięć jest pusta i skrzynia przez około 80 km najbliższej jazdy będzie się uczyć (przejedź się płynnie bez ostrego dodawania gazu) skrzynia się dostosuje!

Jak nie pomoże to zapraszam do siebie do Wrocławia mogę zrobić ci adaptację jak i update softu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega szatynwroc robił mi między innymi upgrade softu w skrzyni (polecam, zna się na rzeczy). Jest zauważalna poprawa w płynności przerzucania biegów i zauważyłem jeszcze, że chyba nowszy program jest zrobiony w stronę zwiększenia ekonomiki auta bo skrzynia w trybie D szybciej zbija biegi na wyższe i mniej chętnie je redukuje :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Czy to normalne że jadąc na manualu po zatrzymaniu skrzynia zostaje na m2 ?

Chcąc dać na m1 muszę przesunąć dzwignię w przód. Jeżdziłem ostatnio nową jedynką z 8 biegową skrzynia i ona na manualu zrzucała biegi do m1 przy zatrzymaniu.

sprzedam części do bmw M5 03.2007r.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...
  • 4 lata później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.