Skocz do zawartości

e39 528i '97 dziwny halas z tylu


dako3

Rekomendowane odpowiedzi

witam

 

auto posiadam od tygodnia i od razu wpadl mi w ucho dziwny odglos z tylu pojazdu. Przypomina on jakby pracowala jakas pradnica czy cos w podobie, najbardziej slychac go w przedziale ok 80-90km/h, normalnie slychac jakby obroty silnika tylko ze jakby z tylu z walu, odglos nie jest glosny ale dosc dudniacy i denerwuje po czasie, auto mam w automacie i nie wiem czy to normalne, czy ktos moze cos podpowiedziec z gory dziekuje, dako3

dako3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

 

auto posiadam od tygodnia i od razu wpadl mi w ucho dziwny odglos z tylu pojazdu. Przypomina on jakby pracowala jakas pradnica czy cos w podobie, najbardziej slychac go w przedziale ok 80-90km/h, normalnie slychac jakby obroty silnika tylko ze jakby z tylu z walu, odglos nie jest glosny ale dosc dudniacy i denerwuje po czasie, auto mam w automacie i nie wiem czy to normalne, czy ktos moze cos podpowiedziec z gory dziekuje, dako3

Musisz sprawdzić olej w moście. Czy wogóle masz i w jakim stanie a jak niedawno kupiłeś to lepiej go wymień.

Z tego co opisujesz to będzie to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez pierwsza moja mysl to olej, musze po niedzieli wjechac do mechanika,

a co do opon to raczej nie one bo na letnich i zimowych "halas" jest ten sam,

dam znac jaki efekt bedzie po wymianie oleju, pozdrawiam :|

dako3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez pierwsza moja mysl to olej, musze po niedzieli wjechac do mechanika,

a co do opon to raczej nie one bo na letnich i zimowych "halas" jest ten sam,

dam znac jaki efekt bedzie po wymianie oleju, pozdrawiam :|

Jak zrobisz trase to bez deptania na hamulec po zakończeniu jazdy dotknij felgi czy nie są ciepłe. Bo winne mogą być też łożyska, ale wymienić olej napewno nie zaszkodzi a pomoże :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

widze ze temat poruszony to napisze jaki jest final sprawy.

 

Oczywiscie most kupilem wymieniony na nowy, nowszy, i co... halas znowu sie zmienil ale nadal jest,

 

kolejna diagnoza padla na lozysko w prawym tylnym kole i to bylo to, wymienili cala piaste,

lecz po wymianie znowu musialem robic geometrie (2 tyg. wczesniej robilem) bo majster strwierdzil, ze sie pozmienia,

 

i w ten sposob stracilem troche czasu i pieniedzy niepotrzebnie ale usterki juz NIE MA :))))))))))))))))))

dako3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widze ze temat poruszony to napisze jaki jest final sprawy.

 

O wymienili cala piaste,

lecz po wymianie znowu musialem robic geometrie (2 tyg. wczesniej robilem) bo majster strwierdzil, ze sie pozmienia

również uważam że Cię ładnie wygolił, co ma wymiana piasty do geometrii??? fakt rzadko trafia Się wymiana piasty z tyłu, najczęściej przód piasta wraz z łożyskiem i nigdy nie zalecano mi geometrii

Ten post wyraża moją opinię w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko mnie w dniu jutrzejszym,ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów bez podania przyczyny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wiecie,

nie ma tego zlego co by na dobre nie wyszlo,

zaplacilem 80zl za ta druga geometrie wiec nie tak tragicznie

najwazniejsze, ze autko smiga, poprostu

RADOSC Z JAZDY :D

 

pozdrawiam

dako3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro Ty jesteś zadowolony :D to my cieszymy Się wraz z Tobą :wink: pozdro
Ten post wyraża moją opinię w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko mnie w dniu jutrzejszym,ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów bez podania przyczyny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.