Skocz do zawartości

320d regulacja swiateł


togos20

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
dodam ze miałem rozładowany aku. po tym to sie stalo, po jakims czasie światła "naparawily" sie a teraz znowu sie nie podnoszą normalnie nie ma jazdy w nocy jedynie na dlugich ktore swieca jak mijania. bezpieczniki sprawdzone wszystko ok. co to moze byc?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zarejestrowani
Czujnik poziomowania ksenonow moze sie wypial albo rozregulowql sie czujnok wstepnego poziomu. Podjedz na stacje diagnostyczna za 20 zl ci ustawia tylko pamietaj ze auto musi byc odpalone

b4c4c1867b858a60.jpg.30a4296d964cadcc5bbee45deeb1292d.jpg

OFICJALNY ZEWNĘTRZNY PARTNER BMW AG

Chiptuning Programowanie Carplay Kodowanie Diagnostyka BMW AOS

Tel. +48-790-465-462

https://www.facebook.com/Codemybimmer

https://www.instagram.com/codemybimmer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
W takim razie nie posiadasz takiego czujnika

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=159&t=161201 Zapraszam do galerii

Sprzedam

Przekaźniki modułu komfortu do E46 3-Seria, M3, E83 X3, E52 Z8 , Z4 E85, E53 X5 E39, M5 E38 - centralny zamek, podnośniki szyb)

Zdjęcia przekaźników w galerii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie nie posiadasz takiego czujnika
Czy te czujniki są na wahaczach?? po jednym z przodu i tyłu auta??

Jeśli tak, to wygląda na to że moje są częściowo urwane. Czy przesuwając je ręcznie sprawdzę czy światła będą reagować??

Edytowane przez bmw316

POZDRAWIAM MANIAKÓW BMW 🙂

Z BMW od 2004roku. Na forum od 2005r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
W takim razie nie posiadasz takiego czujnika
Czy te czujniki są na wahaczach?? po jednym z przodu i tyłu auta??

Jeśli tak, to wygląda na to że moje są częściowo urwane. Czy przesuwając je ręcznie sprawdzę czy światła będą reagować??

Tak sa po jednym z przodu i z tyłu po prawej stronie.

Jeśli sam czujnik jest sprawny a masz ułamane ramie to powinny swiatła reagować Tylko nie bede one sie z tą sama szybko przesuwały co Ty bedziesz ruszał tym ramieniem z czujnika.

co zrobic zeby poziomowanie dalej działało?
Jak nie masz xenona to nie masz poziomowania.

Poziomowanie zawsze jest czy to xenon czy nie.

Xenon - automatyczne

zwykłe lampy - ręcznie

co zrobic zeby poziomowanie dalej działało?

sprawdz czy masz podłaczone wtyczki w lampach, mogły tez spalic sie silniczki

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=159&t=161201 Zapraszam do galerii

Sprzedam

Przekaźniki modułu komfortu do E46 3-Seria, M3, E83 X3, E52 Z8 , Z4 E85, E53 X5 E39, M5 E38 - centralny zamek, podnośniki szyb)

Zdjęcia przekaźników w galerii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co zrobic zeby poziomowanie dalej działało?
Jak nie masz xenona to nie masz poziomowania.

Poziomowanie zawsze jest czy to xenon czy nie.

Xenon - automatyczne

zwykłe lampy - ręcznie

chodziło oczywiście o automatyke, przecież ręczne to jest w każdym aucie (nie dotyczy 126p i syreny :) )

POZDRAWIAM MANIAKÓW BMW 🙂

Z BMW od 2004roku. Na forum od 2005r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz to wyjaśnię i postaram się wytłumaczyć z tego co wyczytałem na innych forach. Wiec tak nie mam xen tylko normalne lampy z regulacja manualna a wiec czy te czujniki mnie dotyczą? przy odpalaniu auta siłowniki podnoszą lampy a u mnie właśnie jest ten problem ze lampy nie reagują przy rozruchu silnika jak i podczas próby regulacji z kabiny, poprostu są opadnięte. wydaje mi sie ze dwa silniczki nie mogly sie zjarac jednoczesnie, moze cos z ukladem, cos odlączyło.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy te czujniki mnie dotyczą?
Czujników przy wahaczach nie masz (są tylko z xenonami).

Sprawdź kable przy lampach, wtyczkę od ręcznej regulacji w kokpicie. Zawsze możesz ręcznie podnieść lampy do góry, powinna tam być regulacja (od tyłu lamp).

Bezpiecznik w schowku odpowiedzialny za reg lamp chyba też jest.

POZDRAWIAM MANIAKÓW BMW 🙂

Z BMW od 2004roku. Na forum od 2005r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

światła są regulowane elektrycznie i zawsze - niezależnie od tego czy masz xenon czy nie, po włączeniu wykonywany jest test, światła jadą do dołu (żeby znaleźć pozycję zerową) a dopiero później ustawiają się na właściwą pozycję.

Pozycję docelową jak nie ma ksenonu to ustawia się pokrętłem, a jeżeli jest to komputer na podstawie czujników oblicza jak ustawić światła.

Oczywiście wstępną regulację wykonuje się mechanicznie pokrętłami do regulacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie tak jak kolega wyżej napisał, wynika z tego ze u mnie nie działają obydwa silniczki bo ani test ani regulacja ręczna nie działa. Coś musi być oderwane, odłączone przez przypadek możliwe ze podczas długiego rozruch coś się odczepiło.... sprawdzimy:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witam. Podepne sie pod temat. Mam E46 320d tez mam zwyczajne lampy i tez mam problem z ta regulacja.

Z tym ze zadarza sie to tylko czasami. Jeden na dziesiec przypadkow Jak zapale samochod i widze ze lampy nie robia testu to juz wiem ze nie bedzie mozna regulowac. Czy ktos zna jakies rozwiazanie problemu????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...
po włączeniu wykonywany jest test, światła jadą do dołu (żeby znaleźć pozycję zerową) a dopiero później ustawiają się na właściwą pozycję.

 

Kolego a orientujesz sie moze która to opcja w NCS, żeby zakodować wykonywanie tego testu przy każdym włączeniu świateł mijania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Witam. Zalozylem do swojego samochodu lampy depo, ktore wedle tego co jest napisane posiadaja wbudowane silniczki do regulacji elektrycznej. Po zamontowaniu i podlaczeniu lamp wszystko swieci ok, ale regulacja nie dziala. Mechanik sprawdzil i kable podlaczone sa w sposob prawidlowy te kostki od silniczkow wpiete najmocniej jak sie da. Nie wiem co moglo sie stac jesli sam nie rozwiaze problemu to pojade do elektryka. Swiatla mam ustawione przez mechanika recznie i swieca bardzo dobrze, aczkolwiek chcialbym miec ta regulacje bo powinno to dzialac.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo zeby to zobaczyc to trzeba wyjąć lampe, zdjąć klosz, rozebrać troche lampe i dopiero jako tako idzie dostać się do tego miejsca w którym jest zaczepiony odbłyśnik do silniczka.

 

ja już to poprawiałem ponieważ myślałem że padł mi silniczek i nawet kupiłem sprawny a okazało się że właśnie odbłyśnik spadł z silniczka :) ogólnie cieżki temat i trzeba mieć sporo cierpliwości.

szukam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam podjade do elektryka moze cos ogarnie. Jak nie to trudno nie mam zamiaru rozbierac lamp bo recznie zostaly ustawione dobrze i swieca ok, ale no dziwne bo silniczki sa, podlaczenie jest, a regulacja nie reaguje.
Przyłóż ucho do lampy i posłuchaj czy silniczek działa podczas regulacji. Jak działa, to znaczy że wypadł z mocowania w odbłyśniku i elektryk jest tu raczej zbędny.

POZDRAWIAM MANIAKÓW BMW 🙂

Z BMW od 2004roku. Na forum od 2005r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.