Skocz do zawartości

318i PRZEPALONE DIODY LICZNIKA


Wochu01

Rekomendowane odpowiedzi

Witam pytanie jak w temacie mam wrażenie że mam popalone diody w liczniku w mojej bawarce e46 dokładnie chodzi mi o diody od świateł długich,przeciwmgielnych z przodu i z tyłu a także kontrolki od poduszki powietrznej!!! Prosze o rade czy to jest naprawialne czy raczej trzeba się rozejrzeć za nowym licnzikiem aby to działało może jakoś da się to naprawić ktoś już miał taki przypadek :?

Jest taka rzecz dla której warto żyć!

Moja trójeczka.

Nowe,markowe części samochodowe:

Jesteśmy na allegro nick: "Wochu01"

TEL:502-959-955

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

kolego,

spojrz na ten temat, moze Ci sie przyda,

viewtopic.php?f=15&t=52561

a przynamniej mozesz sprobowac dowiedziec sie od testujacych ten patent czy mozna go rowniez zastosowac do wyswietlacza licznika, z tego co czytalem temat, zasada wyswietlania jest taka sama jak w przypadku kompa, wiec moze tedy droga

pzdr

yaz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Na nowym forum obowiązuje podział na szeregotypy w ramach danej serii, np 3er. Proszę o zakładanie wątków w poszczególnych podforach!!!!

pozdrawiam

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale mnie bardziej chodzi o tz zarówki których nie ma w liczniku od e46 tylko sa diody one sa spalone i nie pozkazuja wlaczonych swiateł długich przeciwmbielnych przednich i tylnich oraz nie pokazuja po wlaczeniu zapłonu kontrolki od poduszki! reszta tak jak ładowanie olej, abs,pasy itp. są i sie palą! :D

Jest taka rzecz dla której warto żyć!

Moja trójeczka.

Nowe,markowe części samochodowe:

Jesteśmy na allegro nick: "Wochu01"

TEL:502-959-955

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam pytanie jak w temacie mam wrażenie że mam popalone diody w liczniku w mojej bawarce e46 dokładnie chodzi mi o diody od świateł długich,przeciwmgielnych z przodu i z tyłu a także kontrolki od poduszki powietrznej!!! Prosze o rade czy to jest naprawialne czy raczej trzeba się rozejrzeć za nowym licnzikiem aby to działało może jakoś da się to naprawić ktoś już miał taki przypadek :?

 

Kolego Wochu01 ja mialem podobny problem - sprawdz najpierw czy masz dobre bezpieczniki 10, 34, 43 (Instrumentenkombi). U mnie na przyklad nie bylo 10 i nie dzialala kontrolka swiatel dlugich, przelaczanie funkcji komputera pokladowego oraz kontrolka Airbag (nie pamietam jak bylo z przeciwmgielnymi). Diagnoza komputerowa wskazywala blad "uszkodzenie kontrolki Airbag".

 

W liczniku E46 sa diody LED montowane powierzchniowo - w razie czego jakis dobry elektronik moglby sie pobawic w wymiane. Ale LEDy sie raczej nie przepalaja (przynajmniej nie tak czesto jak zwykle zarowki) - a juz na pewno nie 4 na raz :?

"Kiedy rozum śpi, budzą się demony" - Francisco Goya


Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Sprawa wgląda tak otworzyłem skrzyneczkę z bezpiecznikami i faktycznie nie było bezpiecznika nr. 10 miałem zapasowy pomarańczowy z numerem 5 amper czy jakoś tak i go tam wsadziłem od tej pory cieszę się kontrolkami działają wszystkie których wcześniej nie miałem tylko razi mnie po oczach kontrolka z poduszką powietrzna ponieważ świeci się cały czas po przekręceniu stacyjki nie wiem czy to tylko błąd i pomoże skasowanie przez kompa czy przyczyną jest brak czegoś pod fotelem kierowcy jak wcześniej opisywałem!?!Proszę kogoś o sprawdzenie w swojej buni co ma pod fotelem czy ma tam jakąś kostkę przymocowaną do tego srebrnego metalu czy tylko przewód taki jak u mnie wychodzący z pod dywanika i połączony do przewodu żółtą kostką który jest przymocowany pod fotelem kierowcy na białe zatrzaski!? Proszę o pomoc :mad2: Z góry dziękuje wszystkim którzy się zaangażowali w pomoc! :D

 

A bezpieczniki numer 34 i 43 mam sprawne :wink:

Jest taka rzecz dla której warto żyć!

Moja trójeczka.

Nowe,markowe części samochodowe:

Jesteśmy na allegro nick: "Wochu01"

TEL:502-959-955

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....i jak panowie da rade ktoś się schylić u siebie pod fotel kierowcy i luknąć jak ma rozwiązanie połączenie kostki od poduszki?i czy pokrywa się to z tym co jest na zdjęciach powyżej które przedstawiają moje połączenie! :? czytałem jeszcze coś o matach,emulatorach Airbag pod fotelem pasażera może to jest przyczyna świecącej się kontrolki chodzi mi o takie coś >>>

 

http://www.allegro.pl/item960611323_emulator_maty_bmw_czujnik_zajecia_fotela_gratis.html

 

czy ktoś z was coś takiego stosował???

 

Proszę o pomoc! :cool2:

Jest taka rzecz dla której warto żyć!

Moja trójeczka.

Nowe,markowe części samochodowe:

Jesteśmy na allegro nick: "Wochu01"

TEL:502-959-955

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Dziś byłem na kompie i komp pokazuje uszkodzenie sterownika głównego od poduszek czy ktoś wie gdzie dalej szukać przyczyny bo kontrolka od poduszki świeci jak świeciła :cry2:

Jest taka rzecz dla której warto żyć!

Moja trójeczka.

Nowe,markowe części samochodowe:

Jesteśmy na allegro nick: "Wochu01"

TEL:502-959-955

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.