Skocz do zawartości

320d jakie powinno być ciśnienie doładowania?


Medick

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, ostatnio kupiłem sobie trochę bajerów, m.in wskaźnik ciśnienia doładowania i zawór manualnej regulacji (MBC). Ile powinna dmuchać turbosprężarka w e46 320d cr 2002r AT oraz na ile mogę podkręcić te ciśnienie?

 

Proszę o pomoc,

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

max łącznie z atmosferycznym 2,3 bara, w overboost 2,4. podkręcić to mnie się wydaje sobie nie podkręcisz, bo nawet jak to zrobisz, to komp jak odczyta wyższą wartość niż ma przypisane w programie to i tak je będzie zbijał.
sprzedam kierunkowskaz nr oem 63138370720 , przewód gumowy nr oem 11532247725 - dział giełda
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem zwolennikiem diesla :) głupi chip tuning i żaden benzyniak nie ma szans no chyba że coś na prawdę większego ale ile pali... a w dieslu jeszcze na cr mam równowagę tego co chcę, mogę jeździć oszczędnie a jak chcę pocisnąć to jest czym a do tego jeszcze efekt turbosprężarki, mi się to podoba. DIESEL POWER :) do tego jeszcze mody mechaniczne to już jest poezja, nie mówię tu tylko o MBC bo to dopiero początek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do tego jeszcze mody mechaniczne to już jest poezja

Nawet nie zdajesz sobie sprawy co chiptuning moze narobic z silnikiem :roll: Co chialbys w dieslu mechanicznie modyfikowac?? majac na uwadze tolerancje przeciazen tych motorów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jak u mnie to kariera się skończy na samym chip tuningu bo na więcej nie pozwala mi moja kieszeń zważywszy na automatyczną skrzynię jaka jest w tym samochodzie, jednak 390Nm powinno dać już odpowiednią frajdę jak na automat. A co do modów to można praktycznie wszystko jak w benzynie, począwszy od końcówek wtrysków, większa turbosprężarka, wydajniejsza pompa, kute tłoki, korbowód, wałki a nawet i nitro itd i kończąc na dobrze zestrojonej mapie ecu. Tak na prawdę można wszystko :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.